За даними Центру громадського здоров'я, від початку року вже 43 випадки захворювання на кір зафіксували в Україні, єдиним ефективним способом протидії якому є вакцинація.
Про це розповіла медична експертка дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Катерина Булавінова в ефірі телемарафону «Єдині новини», передає Фіртка.
"В моєму розумінні 43 випадки - це багато. Інфекція розповсюджується дуже швидко і легко, однак загрожує лише тим людям, які не вакциновані або не хворіли", - каже Катерина Булавінова.
Як зазначає фахівець, доступ до вакцин дуже різний. У прифронтових зонах зараз з цим дуже складно. На інших територіях України є доступ до вакцини.
"Дуже просимо вакцинувати в першу чергу дітей. Дитина першу дозу вакцини отримує в один рік, другу дозу - в шість. Бувають кейси, коли дають дві дози з інтервалом в один місяць. Наприклад, дитина, яка не була вакцинована, іде після шести років, то їй зроблять зразу першу дозу, а через 28 днів зроблять другу.
Те ж саме буде й з дорослими. Але для дорослих ця вакцина є в приватному секторі, тобто за неї потрібно платити гроші. Є ситуація, коли дорослий може отримати вакцину безплатно - тоді, коли людина контактна.
Отже, просимо вакцинувати дітей в рік та в шість років. Якщо діти пропустили свою вакцинацію, надолужуйте її дві дози з інтервалом в один місяць", - коментує Булавінова.
Зі слів медичної експертки, якщо доросла людина точно не памʼятає і не знає, що хворіла на лабораторно підтверджений кір, не впевнена у вакцинації та скільки було доз, то рекомендують вакцинуватися, але це буде платно.
"Від кору можна померти так, як від ковіду. Тобто, коли кір вражає легені й падає рівень кисню, тоді людина помирає від пневмонії корової або від іншої інфекції, яка насалюється на цей кір. Можна померти й від запалення головного мозку, який називається енцефаліт. Такі ускладнення кору.
Хворіти страшно неприємно, бо це довго. Мінімум 4 тижні захворювання: дуже висока температура, кашель, блювання, пронос, з висипкою, після якої пігментація.
Потрібно від цього захиститися. Вакцина наразі є. Якщо ви дзвоните в поліклініку і немає вакцини, то її довезуть. Тому потрібно домовитися зі своїм сімейним лікарем, щоб вас поінформували",- каже Катерина Булавінова.
Як наголошує лікарка, від кору хворіють і діти, і дорослі.
Єдине застереження - якщо жінка вагітна, то вакцинуватися від кору заборонено, бо це жива вакцина. В усіх інших випадках просять вакцинуватися.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
"Існує ризик виникнення спалаху кору", — головний державний санітарний лікар Івано-Франківщини