Верховна Рада посилила покарання за домашнє насильство. Відомо, як допомагають постраждалим в Івано-Франківську

Вчора, 1 липня, Верховна Рада підтримала законопроєкт, який посилює адміністративну відповідальність за домашнє насильство. Для набуття законом чинності його ще має підписати президент.

Відповідний закон підтримали 336 народних депутатів, передає Фіртка.

Нововведення передбачає, що за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі відповідатимуть також поліціянти, військовослужбовці та інші люди, на яких поширюється дія дисциплінарних статутів. Додамо, що раніше виникали труднощі з притягненням до відповідальності за домашнє насильство військовозобов'язаних, адже це не є порушенням, пов'язаним зі службою.

Окрім того, зріс розмір штрафу за таке порушення. Він становитиме від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-680 гривень). Також тепер передбачені громадські роботи на строком від 40-ка до 60-ти годин, або адміністративний арешт на строк до 15-ти діб.

Додамо, що початкова редакція законопроєкту передбачала запровадження суспільно корисних робіт як покарання за домашнє насильство. Проте, до другого читання ця норма не була включена.


Водночас в Івано-Франківську існує притулок для постраждалих від домашнього насильства. Він працює на базі будинку нічного перебування. Раніше в цьому закладі вже були кризові кімнати для тих, хто постраждав від домашнього насильства. Постраждалі можуть перебувати тут близько трьох місяців. 

Також в Івано-Франківську продовжує свою роботу мобільна група з реагування на факти вчинення домашнього насильства. Вони виїжджають на всі виклики, пов’язані з домашнім насильством, що надходять на лінію "102" та надають всю необхідну допомогу сім‘ям на місці. Крім того, мобільна група працює не тільки за наявними викликами, але й перевіряє ті сім‘ї, де вже були випадки вчинення насильства.

Загалом від початку 2021 року правоохоронці мобільної групи відреагували на 504 звернення від громадян про факти вчинення відносно них домашнього насильства. Більшість з цих повідомлень подали жінки, зокрема 164 заяви, чоловіки звертались 22 рази, а неповнолітні – 15.

читайте також: Мене били за кожну дрібничку і я сприймала це як належне, – історія жертви домашнього насильства

До адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування притягнули 108 правопорушників, винесли 139 термінових заборонних приписів домашнім кривдникам та розпочали три кримінальних провадження.

Додамо, що від початку карантину кількість випадків домашнього насильства значно зросла. Правоохоронці закликають не замовчувати про такі випадки.

"Обов'язково звертайтеся за допомогою. Якщо ви стали жертвою домашнього насильства або вам відома інформація про особу, відносно якої вчиняється насильство, не зволікайте, а інформуйте поліцію за номером "102", - наголошують у поліції.

Як повідомляли раніше, нині законодавство серед видів покарання за домашнє насильство передбачає адмінарешт строком до семи діб.

Довідково: з 2018 року в державі діє Закон України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», однак більшість з положень цього законодавчого акту набули чинності з січня 2019 року.

Куди звернутись за допомогою:


Читайте також:

До п'яти років позбавлення волі: франківця засудили за домашнє насильство

Підпалив будинок колишньої співмешканки: на Прикарпатті судитимуть чоловіка

За домашнє насильство над матір'ю калушанину присудили пів року арешту

В Івано-Франківську зросла кількість випадків насилля у родинах


02.07.2021 1139
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1945
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1851
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1846
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5456 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2144 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1501

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

732

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

787

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

986

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

996
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1760
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3669
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10246
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26132
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10172 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7702
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

884
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

180
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

245
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

372
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1267
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

872