В Україні лабораторно підтверджено перший випадок інфікування коронавірусом Covid-19.
Про це у вівторок, 3 березня, на брифінгу в Києві заявив заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Перший випадок коронавірусу зареєстрували у Чернівцях.
Нагадаємо, 1 березня на приймальне відділення Калуської ЦРЛ звернувся пацієнт, який 27 лютого повернувся з Німеччини. Тоді у чоловіка діагностували грип. Окрім цього випадку до Івано-Франківської обласної інфекційної лікарні з підозрою на коронавірус госпіталізували мешканку Делятина, котра повернулася з Італії. Діагноз не підтвердився.
Як повідомляють у МОЗ, коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому, інформує Фіртка.
Новий коронавірус - це передусім зоонозна інфекція. Тобто вона може передаватися від тварини до людини. Зазвичай, такі віруси не несуть загрози для людей. Проте коронавіруси можуть швидко мутувати та ставати небезпечними. Так, наприклад, вірус SARS-CoV у 2002-2003 роках викликав спалахи гострого респіраторного синдрому, а вірус MERS-CoV у 2012 році спричиняв близькосхідний респіраторний синдром.
читайте також: Припинити "фестиваль паніки та істерики": Супрун порадила, як захиститись від коронавірусу
Вірус 2019-nCoV вперше зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року.
Тоді більшість людей, уражених новим вірусом, були пов’язані з ринком в м. Ухань. На цьому ринку продають продукти, тварин тощо. Проте на сьогодні вірус передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини.
Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Більшість людей, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям. Серед померлих багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями.
Основне занепокоєння викликає діапазон вираженості симптомів: деякі люди мають легкі симптоми, інші — тяжко хворіють. Це ускладнює встановлення справжньої кількості заражених та швидкості передачі вірусу від людини до людини.
Найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках - діарея або кон'юнктивіт. Інкубаційний період триває від двох днів до двох тижнів.
Хоча вірус ще не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку із хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань.
Щоб зробити себе менш вразливим до вірусів у МОЗ радять дотримуватись рекомендацій:
- мийте руки;
- уникайте близьких контактів з хворими;
- збалансовано харчуйтеся;
- пийте достатньо рідини;
- провітрюйте та зволожуйте приміщення;
- ведіть здоровий спосіб життя;
- подбайте про достатню кількість сну;
- не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.
Читайте також:
Коронавірус: як на Прикарпатті готуються до приходу смертельної хвороби з Китаю (ФОТО)
Коронавірус: Івано-Франківськ виділив 150 тисяч на допомогу китайському місту-побратиму
Франківський аеропорт під контролем: медики розповіли, чи готові зустріти китайський коронавірус
Без паніки: відомий прикарпатський пульмонолог розповів про загрози смертельного коронавірусу
Коронавірус у Китаї: що потрібно знати про хворобу (ІНФОГРАФІКА)
Для прикарпатських медиків провели навчання щодо коронавірусу
У Франківську на випадок коронавірусу обладнали п'ять палат-боксів (ВІДЕО)
Коронавірус поширюється: китайське місто просить допомоги в Івано-Франківська