Припинити "фестиваль паніки та істерики": Супрун порадила, як захиститись від коронавірусу

Замість того, щоб панікувати слід мобілізувати свої сили та працювати над тим, аби уникнути зараження та поширення коронавірусу.

Ексміністр охорони здоров'я Уляна Супрун закликала припинити коронавірусний "фестиваль паніки та істерики" і спрямувати суспільну тривожність у конструктивному напрямку, інформує Фіртка.

Уляна Супрун розповіла, які дії можна перетворити своє занепокоєння, та про що можна подбати:

Аптечки в офісах

Навіть без епідемій чи терактів на робочому місці має бути набір для надання першої медичної допомоги. В разі інфекційних захворювань важливі, передусім, термометр і медична маска, потрібні для вимірювання температури людині з ознаками хвороби і та ізоляції її/його до отримання інструкцій від лікаря телефоном як варто діяти далі.

А повний перелік офісної аптечки такий

Інструкція з надання першої допомоги і перелік того, що в аптечці є, стерильні бинти різного розміру; стерильні трикутні перев’язки; булавки; стерильні ватні диски, краплі для промивання очей, пластир, серветки, скотч, стерильні нітрильні рукавиці, опікові пов’язки, дистильована вода для промивання ран, зажим, пінцет, ножиці. На виробництві чи ресторані цей набір першої допомоги має бути розширений відповідно до можливих ризиків, як-от отримання опіків.

Травми на виробництві чи офісі, навіть поріз пальця папером, трапляються частіше за спалахи новітніх інфекцій. Тому радимо подбати про першу допомогу на роботі.

Віддалена робота

Офісам та державним установам, варто поміркувати про можливість роботи всіх або частини співробітників дистанційно, якщо така потреба буде. Адже існує електронний документообіг, сервери, де зберігаються дані та документи, і безготівковий розрахунок. Як не коронавірус, так грип рано чи пізно нагадують про цей матеріал. Ми живемо в глобалізованому світі.

Оскільки коронавірус у людей молодого та середнього віку часто має лише помірні симптоми застуди, то працівникам та їхньому керівництву доведеться переглянути практику “наковтатися таблеток і піти працювати”. В разі інфекційних хвороб вона шкідлива для всіх. Відрядження та зустрічі доведеться скоротити.

Аптечка вдома

До згаданого вище переліку (що має бути в аптечці в офісі) слід додати спрей чи гель анестетик від укусів чи висипань, антигістамінний препарат, крем з антибіотиком чи неспецифічним протимікробним засобом, пакетики з гелем для охолодження (або лід у холодильнику), медичні картки членів родини, контакти інших близьких людей, сімейного лікаря, клініки, телефон найближчого відділення невідкладної допомоги (а не загальний 103).

Можуть стати в пригоді жарознижувальні препарати, ліки, що приймають при закрепі чи при проносі, та знеболювальні. За наявності хронічних хвороб слід мати запас своїх ліків в окремому місці, та інструкцію з їхнього прийому. Якщо щось з вами станеться, то люди, які доглядатимуть за вами, зможуть дати за схемою потрібні препарати. http://bit.ly/2T1nW94

І до слова. Якщо у вас цукровий діабет 1 типу, астма, епілепсія, можливі панічні атаки чи інші стани, коли ви потребуєте допомоги та/чи захисту в натовпі, варто мати при собі ламіновану картку з інструкцією, що з вами робити, контакти близьких, адресу і потрібні ліки.

читайте також:  Коронавірус: як на Прикарпатті готуються до приходу смертельної хвороби з Китаю (ФОТО)

План на випадок інфекційної хвороби

Уявіть таку ситуацію. У вас температура 39 і важко дихати. Британські та італійські поради для людей з підозрою на коронавірус радять залишитися вдома, подзвонити в лікарню та описати свій стан. Тобто не їхати до лікарні, а передусім подзвонити до свого лікаря та отримати інструкції як діяти далі.

Подумайте як ви зможете знизити температуру, якщо вона буде і далі зростати? Як можуть захиститися від інфекції члени вашої сім’ї або люди, що живуть з вами в одній квартирі чи кімнаті? Ця ситуація стосується і кору, і грипу. Вони, на відміну від коронавірусу, значно поширеніші, хоча їм можна запобігти вакцинацією.

Хворим людям потрібні ізоляція, окремий посуд і рушники, спокій, маска, а тим, хто за ними доглядає, потрібно мити руки, прибирати та провітрювати приміщення, використовувати звичайні дезінфектанти для прибирання (для цього краще використовувати побутові засоби, які містять хлор) і обов'язково потрібен відпочинок.

Якщо ви живете самі, то поміркуйте як сусіди або близькі можуть дізнатися, що з вами щось трапилося (це може бути не тільки хвороба, але і нещасний випадок). Тримайте регулярний зв’язок із кимось, хто має ключ від вашої квартири, і зможе прийти. Ця людина має знати, де знаходяться ваша медична карта і ліки, як зв’язатися з лікарем чи з яким ви підписали декларацію. Заплануйте все наперед, і подумайте про резерв їжі, води і туалет для домашніх улюбленців (якщо вони є).

Завжди добре мати вдома запас питної води та їжі на кілька днів. Особливо, якщо у вас вдома є діти чи родичі літнього віку.

Щоби міль не з’їла запаси гречки та рису раніше за вас, тримайте всі сипучі продукти в герметичній тарі, а не в пакетах. Так і зручніше, і безпечніше. Стануть в пригоді також заморожені овочі та ягоди, сало та ультрапастеризоване молоко. Про корм для тварин, який завжди несподівано закінчується, теж не забудьте.

Насправді, бігти і скуповувати все поспіль в магазині не треба, хоча ідея мати вдома певний запас сухих продуктів хороша — навіть на випадок, коли “немає бажання йти до магазину”.

Якщо ви будете на домашньому лікуванні, то необхідні продукти вам можуть залишати під дверима.

Австралійські поради щодо карантину вдома 2015 року: http://bit.ly/3cc5phR

Вакцинація. Вакцину від COVID-2019 почнуть клінічно досліджувати лише у квітні цього року. Але зараз можна зменшити ймовірність паніки, істерики і перебування в інфекційному відділенні завдяки вакцинації від пневмококової інфекції. Варто зробити і щеплення від грипу.

Про вакцинацію від грипу ми писали восени, сподіваємося, ви дослухалися порад. Ці щеплення варто мати всім, особливо людям із хворобами серця, легень і старшим за 65 років. Якщо ви вакциновані, то шансів мати катаральні симптоми і гарячку, а отже підозрювати у себе коронавірус — менші. http://bit.ly/2PtcAZe Але варто пам’ятати, що захист від коронавірусу щеплення проти пневмококової інфекції чи грипу не дають. http://bit.ly/2I64vp3

Супрун наголошує, що поки вакцин проти коронавірусу не існує. А всі повідомлення про те, що вона є, — фейки.

Велосипед чи самокат. Одна з рекомендацій, аби зменшити ризики захворіти — уникати натовпу та перебування у людних місцях. Саме таким середовищем є громадський транспорт. Тому за нагоди обирайте інші альтернативи — прогулянки пішки, пересування велосипедом чи самокатом. Тим більше, що надворі майже весна.

Якщо користуєтеся громадським транспортом, то опісля потрібно якнайшвидше та ретельно помити руки водою і милом, не торкатися очей, носа чи рота у транспорті і до миття рук. У транспорті також важливо дотримуватися етикету кашлю і чхання (робити це потрібно у серветку чи згин ліктя).

Якщо користуєтеся велосипедом, пам’ятайте про шолом і світловідбивачі. Навіть без карантину, велосипед і належні заходи безпеки пересування ним — корисні для здоров’я та довкілля.


Читайте також:

Коронавірус: Івано-Франківськ виділив 150 тисяч на допомогу китайському місту-побратиму

Франківський аеропорт під контролем: медики розповіли, чи готові зустріти китайський коронавірус

Без паніки: відомий прикарпатський пульмонолог розповів про загрози смертельного коронавірусу

Коронавірус у Китаї: що потрібно знати про хворобу (ІНФОГРАФІКА)

Для прикарпатських медиків провели навчання щодо коронавірусу

У Франківську на випадок коронавірусу обладнали п'ять палат-боксів (ВІДЕО)

Коронавірус поширюється: китайське місто просить допомоги в Івано-Франківська

Пранкер на борту літака влаштував "спалах" коронавіруса


28.02.2020 8128
Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

460
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1255
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2184 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1056
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2979
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2053

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

822

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

983

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1413

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2013
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26294 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

702
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

902
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2930
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1180
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

888
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1150
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1147
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

345
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4153
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1015
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1580