В Івано-Франківську жінки - власниці понад 50 відсотків малого та середнього бізнесу (ФОТО)

В Івано-Франківську основою економіки є малий та середній бізнес, понад 50% з якого – заснували саме жінки. Такі дані в рамках Жіночого Економічного Форуму, що відбувся в обласному центрі, озвучила народна депутатка України, колишній секретар Івано-Франківської міської ради Оксана Савчук.

Оксана Савчук розповіла журналістці Фіртки в яких сферах найчастіше відкривають власну справу франківські жінки та як коронавірус вплинув на бізнес.

«Частина бізнесу пов’язана з наданням певних послуг, зокрема туристичні,  організація певних заходів, творчі крамниці та інше. У зв’язку із пандемією багато хто вимушений був закритися, або обмежити себе в чомусь.

До прикладу, люди менше ходять на масові заходи, відповідно менше купляють одягу, бо не зношують той, який купили раніше. В свою чергу одежа – це ж залучені і працівники-дизайнери, і тканини, і швачки. Тому бізнесу зараз складно. Допомога, яку надає держава, не може компенсувати їм ті втрати, які зараз є.

Тому ми повинні дати їм інші перспективи, щоб вони розуміли, що їх підтримують. Наприклад, відправити працівників на навчання, щоб вони осилили якісь нові навички, або податкові канікули, які в свою чергу також дуже важливо для бізнесу в теперішній ситуації», - каже Савчук.

На думку депутатки, жінки мусять вдвічі більше працювати, аніж чоловіки, бо поєднують дві роботи: перша – жінка-керівник, друга – жінка-мама та дружина.

«Вплив жінок зараз справді посилився. Вони почали більше займати керівних посад, почали очолювати партії на різних рівнях. Так, до речі, не лише в Україні. Так в цілому світі. Такі факти, направду, дуже приємно констатувати», - додала Оксана Савчук.

Лариса Заграй, декан факультету психології Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, розповіла Фіртці, у чому відмінність ролі чоловіка та жінки у підприємницькій діяльності з психологічної точки зору.

«У суспільстві існує низка стереотипів, які заважають вільно жити людині, незалежно від статі: чоловік ти чи жінка. Відповідно ці стереотипи ускладнюють процес життєвих виборів людей.

І тому важливість економічного розвитку країни чи регіону жінок-підприємиць є надзвичайно актуальною. Важливо розуміти, як можна конструктивно розвивати нашу економіку, якщо залучати і чоловіків, і жінок в рівній мірі.

Якщо чоловіки здатні більше зосереджуватися на одній справі і вникати в конкретне питання, то жінки можуть охопити кілька справ одночасно. Тому тут ми бачимо не дві альтернативи, як звикли говорити у суспільстві, а навпаки хороше поєднання і доповнення», - ділиться Лариса Заграй.

На її думку, обмеження існують на рівні свідомості. Багато жінок упускають можливості не тому, що їх не впускають кудись, а тому, що самі не прагнуть.

«Тут вже йдеться про упередження: «чи я не заперечую свою жіночність», «чи не заперечую свою сутність», «я не хочу виглядати стервозною». Я часто чую, що жінки ідуть в підприємництво або займають певні лідерські позиції від безвиході.

Однак це не завжди конструктивно для психологічного благополуччя жінки. Тому тут важливо розкривати жіночий підприємницький чи лідерський потенціал, при тому ж розуміти, що це ніяк не заперечує їхню жіночність», - додає психологиня.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську вперше організували Жіночий Економічний Форум (ФОТО)

Жінки та бізнес: франківчанок навчатимуть, як розпочати власну справу

Як подолати кризу через COVID-19: комітет “Активні жінки” ІФТПП провів стратегічну сесію (ФОТО)


26.11.2021 Тіна Любчик 2991
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1164
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

411
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14281 18
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1646
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

928
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6277

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

695

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1520

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1324

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1207
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

568
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

711
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1628
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

646
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

936
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5980
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13922
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

314
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

607
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

538
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

852 2