В Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку відомому хірургу Михайлові Шевчуку (ФОТО)

В Івано-Франківську встановили пам'ятний знак на фасаді будинку, за адресою вул. Набережна імені В. Стефаника, 20, де 51 рік проживав Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Івано-Франківського національного медичного університету, голова Івано-Франківського обласного осередку Асоціації хірургів України Михайло Шевчук.

Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків відзначив, що відкриття анотаційних дощок відомим людям Прикарпаття — це частина програми пам'яті "Івано-Франківськ — місто Героїв", пише Фіртка.

У рамках цієї програми – також планують й випуск книги, двомовний сайт українсько-англійською мовою та багато іншого.

«Я дуже вдячний лікарям нашого міста, нашого краю, Всеукраїнській асоціації за цю ініціативу, що сьогодні ми вшановуємо пам’ять лікаря, видатного жителя міста Івано-Франківська. Пам’ятаймо наших героїв, пам’ятаймо тих, хто своєю чесною і повсякденною роботою прославляв місто Івано-Франківськ», - сказав міський голова.

В.о. ректора Івано-Франківського національного медичного університету Микола Островський адресував слова вдячності всім, хто долучився до реалізації цієї справи, всім, хто взяв участь у вшануванні пам’яті цієї легендарної постаті Прикарпаття - талановитого викладача ІФНМУ та геніального хірурга.

«Михайло Шевчук - це людина-легенда для поколінь. Він присвятив своє життя хірургії. Врятував десятки тисяч людських життів. Підготував не одне покоління талановитих хірургів та лікарів. Своїм поглядом, своєю посмішкою він окриляв, закликав боротися і перемагати.

Завжди бачив хворобу, як і бачив талановитих учнів, а своїми ясними блакитними очима він міг розвіяти хмари у душі і вселити надію. Його неоціненна наука тепер живе у серцях його учнів – талановитих лікарів», - наголосив Микола Островський.

З безмежною шаною, повагою, вдячністю і захопленням згадують про свого наставника і його учні.

«Він був великою людиною у всіх своїх проявах, принциповий у хірургії, не визнавав лукавства і брехні. До останніх днів життя займався хірургією, завжди прагнув до всього нового. Невтомно вчився і навчав інших. Усі його лекції проходили на одному подиху. Його поради живуть у наших серцях», - поділився спогадами Володимир Пилипчук, голова Івано-Франківської обласної асоціації хірургів України, професор кафедри хірургії та кардіохірургії ІФНМУ.

Професор Шевчук є засновником та очільником Хірургічного Товариства Прикарпаття (пізніше - Івано-Франківського осередку Асоціації хірургів України). Протягом багаторічної лікувальної та педагогічної діяльності професор не лише сформував наукову школу хірургів Прикарпаття, а й підготував цілу плеяду висококваліфікованих хірургів-практиків, які розвивають і втілюють у життя розробки і концепції свого вчителя.

Маючи добру теоретичну і практичну підготовку лікаря-хірурга, Михайло Шевчук успішно здійснював складні оперативні втручання на органах грудної та черевної порожнин. Йому надане звання Заслуженого діяча науки і техніки України. Також він нагороджений орденом “Знак Пошани”, значком “Відмінник охорони здоровʼя”.

"Ми вшановуємо людину, яка все своє життя поклала на жертовник служіння людям. Це хірургія, це допомога людям у їхній біді, відновлення здоров’я.

Враховуючи стаж роботи батька – то це тисячі людей, які завдячують йому здоров’ям, можливістю ходити по цій землі», – згадує про батька Ігор, син Михайла Шевчука.

Помер Михайло Шевчук 4 лютого 2022 року.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На Прикарпатті відкрили меморіальну дошку військовому Іллі Боєчку (ФОТО)

Фотогалерея


15.09.2023 Тіна Любчик 1810
Коментарі ()

10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1378
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1487
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1472
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5404
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7927 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10918 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

763

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1465

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2208

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2247
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

338
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2355
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3772
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2237
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3254
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

1038
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

842
16.09.2024

Вперше в Івано-Франківську з сольним концертом виступить DOMIY. 

362
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

593
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

869 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

576
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1982 6