В Івано-Франківську відбувся показ документального фільму "Да Вінчі", присвяченого пам'яті Дмитра Коцюбайла

В Івано-Франківську представили документальний фільм "Да Вінчі", присвячений пам'яті Героя України Дмитра Коцюбайла, командира батальйону «Вовки Да Вінчі».

Показ фільму, який відбувався 14 травня, відвідала журналістка Фіртки.

Стрічка «Да Вінчі» складається насамперед з інтерв’ю людей, які його добре знали — це і рідні, і його найближчі друзі, і кохана, і побратими, з якими він воював з 2014 року. Крім того, у фільмі використані архівні матеріали.

"Я бачила в Києві допрем'єру цього фільму. 

Не сподівалася, що настільки буде хороший фільм. Стільки емоцій, стільки дізналася багато, що я й не знала, що мій син такі бойові завдання виконував. 

Дуже цікавий фільм. Дуже важливо, щоб пам'ятали про наших хлопців, про наших Героїв, які творять нинішню історію", — розповідає мама Героя Оксана Коцюбайло

Зі слів матері, в дитинстві Дмитро Коцюбайло був слухняним.

"Він цікавився різною історією, дуже малював гарно. Я горда, що виховала такого прекрасного сина.

Ми повинні пам'ятати повсякденно, що дійсно в нас є такі Герої, які творять нинішню історію України. 

Прадід Дмитра був в УПА. Дмитро пішов на Майдан і вирішив, що буде захищати Україну", — роповіла Оксана Коцюбайло.

Частина коштів із продажу квитків на фільм буде спрямована на батальйон «Да Вінчі».

"Для нас була велика честь долучитися до такого історичного проєкту. Я мав честь бути особисто знайомим з Дмитром. 

Колись, ще у 2020 році, на базі "Авдіївка", яку зараз знищили окупанти, ми сиділи з Дмитром, спілкувалися, і пам’ятаю, як до нього ставилися його побратими — з великою повагою.

І я сказав йому: "Дмитро, про тебе треба знімати фільми". А він відповів: "Ні-ні, я не фотогенічний, мене не люблять камери". Я вже тоді знав, що колись таки зроблю це, але, на превеликий жаль, не думав, що фільм про нього буде мати такий фінал.

Дмитро був великим воїном. Цей фільм в більшості створений внаслідок відеофайлів, які нам надавали побратими, мама Героя надала дитячі фотографії.

На мою думку, фільм вийшов досить сильний", — каже генеральний продюсер Назар Борушок.

Про головний посил фільму розповів режисер Володимир Сидько.

"Нашою основною метою було створити історичний документ, який докладно розказав би про історію життя, військовий шлях такого легендарного воїна, як Дмитро Коцюбайло «Да Вінчі».

Тому фільм починається з самого початку, з перших днів його народження і до самого останнього дня, коли Герой загинув. Ми намагалися розкрити в цьому фільмі саме історію та формування характеру Дмитра і що на нього повпливало, який Герой був.

Тому записали інтерв'ю не лише з його рідними та друзями, але й записали зі шкільними вчителями, вчителями з ліцею художнього, де він навчався.

Записали інтерв'ю з побратимами, коханою і всіма, хто міг максимально розказати не лише історії, які разом пережив з Дмитром, але який у нього був характер і що це була за людина", — каже Володимир Сидько.


Нагадаємо, Дмитро Коцюбайло з Задністрянського під Бурштином став першим в історії незалежної України добровольцем, якому присвоїли звання «Героя України».

«Да Вінчі» — доброволець, який був учасником Революції гідності, а з 2014 року став на захист України. Тоді захиснику було лише 18 років.

У 21 рік став наймолодшим командиром 1-ї штурмової роти ДУК «Правий сектор».

Командир 1-го окремого механізованого батальйону Сухопутних військ ЗСУ «Вовки Да Вінчі» Дмитро Коцюбайло загинув 7 березня 2023 року під Бахмутом.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську відкрили меморіальну дошку Герою України Дмитру Коцюбайлу «Да Вінчі» (ФОТО)

Прикарпатський воїн Роман Гломба та мати Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла отримали перші сертифікати на квартири

На Івано-Франківщині відкрили Музей Героя України Дмитра Коцюбайла на позивний "Да Вінчі" (ФОТО)

Війна: як пережити смерть рідних


14.05.2024 1521
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

855 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

793
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1608
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2239
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4215 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3216

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

217

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

446

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

386

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

858
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

624
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

670
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

958
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1070
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

671
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6252
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1747
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31761 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1541
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

755 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

720