В Івано-Франківську відбувся показ документального фільму "Да Вінчі", присвяченого пам'яті Дмитра Коцюбайла

В Івано-Франківську представили документальний фільм "Да Вінчі", присвячений пам'яті Героя України Дмитра Коцюбайла, командира батальйону «Вовки Да Вінчі».

Показ фільму, який відбувався 14 травня, відвідала журналістка Фіртки.

Стрічка «Да Вінчі» складається насамперед з інтерв’ю людей, які його добре знали — це і рідні, і його найближчі друзі, і кохана, і побратими, з якими він воював з 2014 року. Крім того, у фільмі використані архівні матеріали.

"Я бачила в Києві допрем'єру цього фільму. 

Не сподівалася, що настільки буде хороший фільм. Стільки емоцій, стільки дізналася багато, що я й не знала, що мій син такі бойові завдання виконував. 

Дуже цікавий фільм. Дуже важливо, щоб пам'ятали про наших хлопців, про наших Героїв, які творять нинішню історію", — розповідає мама Героя Оксана Коцюбайло

Зі слів матері, в дитинстві Дмитро Коцюбайло був слухняним.

"Він цікавився різною історією, дуже малював гарно. Я горда, що виховала такого прекрасного сина.

Ми повинні пам'ятати повсякденно, що дійсно в нас є такі Герої, які творять нинішню історію України. 

Прадід Дмитра був в УПА. Дмитро пішов на Майдан і вирішив, що буде захищати Україну", — роповіла Оксана Коцюбайло.

Частина коштів із продажу квитків на фільм буде спрямована на батальйон «Да Вінчі».

"Для нас була велика честь долучитися до такого історичного проєкту. Я мав честь бути особисто знайомим з Дмитром. 

Колись, ще у 2020 році, на базі "Авдіївка", яку зараз знищили окупанти, ми сиділи з Дмитром, спілкувалися, і пам’ятаю, як до нього ставилися його побратими — з великою повагою.

І я сказав йому: "Дмитро, про тебе треба знімати фільми". А він відповів: "Ні-ні, я не фотогенічний, мене не люблять камери". Я вже тоді знав, що колись таки зроблю це, але, на превеликий жаль, не думав, що фільм про нього буде мати такий фінал.

Дмитро був великим воїном. Цей фільм в більшості створений внаслідок відеофайлів, які нам надавали побратими, мама Героя надала дитячі фотографії.

На мою думку, фільм вийшов досить сильний", — каже генеральний продюсер Назар Борушок.

Про головний посил фільму розповів режисер Володимир Сидько.

"Нашою основною метою було створити історичний документ, який докладно розказав би про історію життя, військовий шлях такого легендарного воїна, як Дмитро Коцюбайло «Да Вінчі».

Тому фільм починається з самого початку, з перших днів його народження і до самого останнього дня, коли Герой загинув. Ми намагалися розкрити в цьому фільмі саме історію та формування характеру Дмитра і що на нього повпливало, який Герой був.

Тому записали інтерв'ю не лише з його рідними та друзями, але й записали зі шкільними вчителями, вчителями з ліцею художнього, де він навчався.

Записали інтерв'ю з побратимами, коханою і всіма, хто міг максимально розказати не лише історії, які разом пережив з Дмитром, але який у нього був характер і що це була за людина", — каже Володимир Сидько.


Нагадаємо, Дмитро Коцюбайло з Задністрянського під Бурштином став першим в історії незалежної України добровольцем, якому присвоїли звання «Героя України».

«Да Вінчі» — доброволець, який був учасником Революції гідності, а з 2014 року став на захист України. Тоді захиснику було лише 18 років.

У 21 рік став наймолодшим командиром 1-ї штурмової роти ДУК «Правий сектор».

Командир 1-го окремого механізованого батальйону Сухопутних військ ЗСУ «Вовки Да Вінчі» Дмитро Коцюбайло загинув 7 березня 2023 року під Бахмутом.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську відкрили меморіальну дошку Герою України Дмитру Коцюбайлу «Да Вінчі» (ФОТО)

Прикарпатський воїн Роман Гломба та мати Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла отримали перші сертифікати на квартири

На Івано-Франківщині відкрили Музей Героя України Дмитра Коцюбайла на позивний "Да Вінчі" (ФОТО)

Війна: як пережити смерть рідних


14.05.2024 1117
Коментарі ()

10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1220
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1353
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1348
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5267
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7774 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10740 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

675

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1369

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2107

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2168
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

116
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2243
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3668
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2080
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3145
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

917
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

736
16.09.2024

Вперше в Івано-Франківську з сольним концертом виступить DOMIY. 

186
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

262
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

763 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

465
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1673 6