В Івано-Франківську розгорівся ще один будівельний скандал

В Івано-Франківську розгорівся ще один будівельний скандал. Мова йде про будівництво багатоквартирних житлових будинків для учасників АТО в мікрорайонах "Майзлі" та "Брати". 

2 червня, в Івано-Франківську відбулись збори мешканців будинків щодо незаконного, на їх думку, прийняття рішення депутатами міської ради "Про затвердження детального плану території для будівництва багатоквартирних житлових будинків для учасників АТО в районі вул. Гната Хоткевича", інформує Фіртка.

За словами мешканки будинку по вулиці Хоткевича, 44В Лесі Домбровської, мешканців найперше обурює той факт, що міська рада не провела громадських слухань з приводу добудови до будинку. І мешканці будинку  не володіли інформацією про зміни до генплану міста.

"Згідно затвердженого ДПТ ( детального плану території - ред.) планується прибудувати до будинку по вулиці Хоткевича, 44в ще один будинок буквою "Г". Коли ми про це дізналися, написали звернення  та зібрали підписи мешканців, які проти будівництва й пішли до міського голови Руслана Марцінківа. Міський голова зазначив, що питання буде винесене на сесію 22 червня", - зазначає мешканка.

Крім того, жінка зауважує, що на території, яку дали під забудову, знаходяться комунікації до їх 6-поверхового будинку, а переносити комунікації - дорого.

Також мешканцям незрозуміла схема заїзду та виїзду. Пані Леся каже, якщо добудувати будинок, то люди не зможуть заїхати до гаражів. Також на місці будинку згідно генплану міста вулиця Молодіжна і має бути дорога на 4 полоси, а згідно прийнятого ДПТ планують дорогу зменшити до двох смуг. 

"Мешканці прилеглих будинків повністю підтримують наших героїв, учасників АТО і вважають, що кожен з них повинен бути забезпечений житлом, але не повинні порушуватись закони та процедури при затвердженні детальних планів території, перед такими речами, в обов’язковому порядку, необхідно проводити громадські обговорення, яких не було, чи про які мешканці не були повідомлені", - кажуть мешканці.

"Ми плануємо прийти на сесію і будемо просити, щоб не віддавали землю під будівництво. Ми хочемо громадських обговорень з мешканцями, архітектурою, і владою", - додає мешканка будинку Леся.

Відтак, люди зауважують, що рішення про ДПТ прийняте при тому, що  земля ще не виділена, а тільки буде розглядатись питання про її відведення на сесії  Івано-Франківської міської ради 22 червня. 

Леся Домбровська також відзначає, що мешканці будинку хочуть самостійно облаштувати на місці, де ще поки "не виріс" будинок - сквер. 

Депутат Івано-Франківської міської ради, укропівець Віталій Мерінов переконаний, що депутатів ввели в оману і, замість надання дозволу на розробку ДПТ, депутати затвердили сам детальний план території. І наголошує, що рішення - незаконне, адже не пройшло процедури громадських обговорень з мешканцями.

"Коли учасники міської асоціації АТО попросили 50 соток землі в районі вулиці Хоткевича до базару, я сказав, що там має бути громадський простір, є комунікації та згідно генерального плану передбачена дорога. Мені відповіли, що будівництво буде на меншій ділянці. Проблем не було. Я підтримав дане рішення і ми домовились, коли розроблятимуть ДПТ закличуть мешканців для обговорення. Пізніше, за день до комісії,  учасники АТО попросили ділянку ближче до вулиці Кисілевської. Вже наступного дня затвердили це ДПТ, не надавши дозволу", - говорить Мерінов. 

Відтак, депутат зазначає, що наміри мешканців виступити на сесії міської ради можуть бути проігноровані.

"Сесія міської ради - це колективна безвідповідальність", - переконаний депутат.

Нагадаємо, в Івано-Франківській міській раді більшість мають депутати фракцій  ВО "Свобода" та БПП.


04.06.2018 6905
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1913
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1835
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1833
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5396 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2129 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1488

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

707

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

757

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

954

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

986
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1738
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3655
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10222
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26103
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10153 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7690
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

872
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

100
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

217
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

361
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1254
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

850