В Івано-Франківську для дітей із сімей у складних життєвих обставинах влаштували літню школу

Літню школу вирівнювання знань для дітей, якими опікується міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді започаткували в Івано-Франківську. Заняття відвідує десять учнів початкових класів.

Про це Суспільному Карпати розповіла директорка установи Леся Дикун, передає Фіртка.

"Ні для кого не секрет, що COVID-19 вніс особливості у шкільну програму й у роботу навчальних закладів. Не всі діти мали можливість навчатися дистанційно. Наприклад, у багатодітних родинах може бути один гаджет на усіх дітей або взагалі немає такого, на якому можна було б учитися дистанційно. Тому, працюючи із сім’ями у складних життєвих обставинах, ми зробили висновок, що багато дітей, де є троє і більше, не мали можливості як слід опанувати знання початкової школи", — розповідає Леся Дикун.

Навчання у школі триватиме два тижні. Перші заняття розпочалися 12 липня.

"Вирішили хоча б на 2 тижні відкрити таку школу вирівнювання знань. Запросили викладачку початкових класів, яка займається із дітками з 1 до 4 класу. Учителька працює над тими прогалинами у знаннях, які виникли під час навчального року", — каже директорка.

У літній школі немає домашніх завдань, а дітки навчаються у процесі гри. Окрім занять, учні відвідують різноманітні майстер-класи. Тож, за словами Лесі Дикун, це — своєрідний літній табір, оскільки діти перебувають тут від ранку і до обіду.

"Це вперше ми впроваджуємо таке у нашу практику. На завершення школи усі діти отримують сертифікати. А наприкінці зміни ми влаштуємо для них сімейний майстер-клас "Родинна піца", де діти власноруч приготують піцу для своїх сімей", — пояснює Леся Дикун.

За словами директорки Івано-Франківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, під час літніх канікул для дітей, які перебувають під супроводом центру, влаштували не лише школу вирівнювання знань. У межах лідерської програми "Я можу", для дітей проводять кулінарні майстер-класи.

"Щоразу ці майстер-класи відвідують різні діти, якими ми опікуємося. Вони самостійно готують під керівництвом наших працівників борщ, млинці з м’ясом, овочевий суп, деруни. Їм це дуже сподобалося, – каже Леся Дикун. – Причому, це — діти різного віку, і ми трішки побоювалися, що діти 7-8 років не вмітимуть добре поводитися з ножем чи з іншими інструментами. Але вони усі хотіли робити, помагати, стояли в черзі, щоб натерти картоплю".

Окрім того, ще десять дітей віком від 10 років упродовж цього тижня відвідували безкоштовний швейний табір від майстерні "Клаптик" та громадської організації "Творче коло". Діти шили собі панамки та сумки до літнього гардероба із клаптиків тканини. Проведення такого табору стало можливим завдяки програмі "Малі гранти" від платформи "Тепле Місто".

Зі слів Лесі Дикун, упродовж останніх місяців цього року центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді також розпочне проводити родинні кулінарні майстер-класи. Раз у місяць по три родини, які супроводжує центр, готуватимуть страви, змагатимуться, у кого вийшло краще, і забиратимуть їжу додому. Продукти буде забезпечувати благодійний фонд "Час добра і милосердя".

Загалом від початку року під супроводом Івано-Франківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебувало понад 270 родин.


Читайте також:

Потребують предметів побуту: на Прикарпатті багатодітна сім'я проживає у злиднях (ФОТО)

Волонтери допомогли сім’ї на Рогатинщині, чим викликали обурення у соцслужби (ВІДЕО)

У Долині створять обласний центр соціальної підтримки дітей та сімей


19.07.2021 1195
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

12821
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1499
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1092
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2115
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3645
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1376

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1772

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

549

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1179

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1344
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

594
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24291
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

533
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

502
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

654
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1541
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

709
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7310
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

654
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1694 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

645
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

555