У «Нафтогазі» відповіли на найпопулярніші запитання клієнтів: що треба знати прикарпатцям

Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» поділилась корисними посиланнями та відповіла на найпоширеніші запитання споживачів газу.
Фіртка публікує інформацію, яка допоможе прикарпатцям швидше розвʼязати всі запитання.

Як дізнатися номер особового рахунку?


Для цього необхідно перейти на сайт або в чатбот GASUA у Viber, Telegram або NaftogazGasSupply у Facebook Messenger.
Далі ввести ЕІС-код (16 символів). EIC — це персональний газовий номер об’єкта газопостачання, який складається з 16 символів (латинських літер і цифр).
Наприклад, 56XM19A205987456. Його можна знайти в особистому кабінеті, дізнатися в контакт-центрі вашого облгазу або в рахунку за розподіл чи постачання газу.

Як зареєструватися в особистому кабінеті?


Для реєстрації в особистому кабінеті потрібно зайти на сторінку my.gas.ua та натисніть кнопку «Зареєструватися».
Є кілька способів безпечної реєстрації:
  • за номером телефону;
  • через електронну пошту;
  • за допомогою облікового запису в Facebook;
  • за допомогою облікового запису в Google. Зверніть увагу, що для реєстрації знадобиться особовий рахунок, який вам присвоєно ГК «Нафтогаз України».

Чому дві платіжки за газ?


Оплата газу та його доставки розділена ще з січня 2020 року в межах реформи газового ринку. Саме тоді ухвали закон, який передбачає, що продавати газ і доставляти його споживачеві мають різні компанії.
Щомісяця всі споживачі отримують дві платіжки за газ:
  • за доставку / розподіл газу (від оператора ГРМ);
  • за спожитий газ (від постачальника — ГК «Нафтогаз України»).

Як повернути переплату від попереднього постачальника?

Дієвого механізму переказу коштів між компаніями, на жаль, не існує.
ГК «Нафтогаз України» радить кожному клієнту звернутися до попередньої газопостачальної компанії та написати заяву на повернення переплати.
До заяви на повернення коштів платнику необхідно додати копію паспорта, ідентифікаційного номера та повних банківських реквізитів власного карткового рахунку (з зазначенням IBAN, МФО, ЄДРПОУ банку).
Вищевказані документи необхідно надіслати за адресою для листування попереднього постачальника.
Попередня газопостачальна компанія протягом 14 (максимально 30) календарних днів, має надати вам відповідь та повернути переплату. Проте, в умовах воєнного стану терміни повернення можуть бути інші.

Які послуги можна отримати офлайн?


ГК «Нафтогаз України» продовжує надавати послуги для всіх клієнтів компанії на підконтрольній уряду території України. Увесь перелік послуг можна переглянути за посиланням.

Чому у платіжках за газ немає показань лічильника?


У «Нафтогазі» пояснили, що визначення фактичного обсягу споживання (розподілу) природного газу за об’єктом побутового споживача здійснюється на межі балансової приналежності між оператором ГРС та побутовим споживачем на підставі даних лічильника газу.
«Оператори ГРС приймають показники та формують обсяги. До нашої компанії надходить лише обсяг, представлений Вашим оператором ГРС, і саме тому у квитанціях нашої компанії показання не відображаються», — йдеться у відповіді.
Тобто якщо у вас виникла така сама проблема — відсутні показання лічильника або вони неправильні — треба звертатися не до «Нафтогазу», а до облгазу, якому передаєте ці показання.
Нагадаємо, відомо, у яких випадках в українців пропонують відбирати житло через борги за комунальні послуги.


Коментарі ()

16.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

693
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

5666 5
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2052
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2073
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2359
05.08.2023
Павліна Мушинська

Чи насправді все так погано, адже з усіх сторін нам розповідають, як добре у світі ставляться до українців, особливо у країні-сусідці Польщі?Фіртка пропонує ознайомитися з невигаданими історіями українок, з їхніх власних вуст.

2949

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

210

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

479

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

651

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

382
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

248
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

343
08.09.2023

Не всі здогадуються, що зберігають деякі продукти неправильно. Виявляється, є такі, які ми рідко ставимо до холодильника – і даремно. Адже охолодженими вони зберігатимуться довше.  

518
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

206
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

369
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

526
04.09.2023

Віра має бути спрямована на Бога і відповідати моральним та духовним нормам, а не базуватися на забобонах  

407
20.09.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

8166
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

115
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

810
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

425 1
08.09.2023

Наразі обмеження на виїзд з України діє щодо чоловіків призовного віку, а також окремих посад держслужби та визначених посадових осіб. Інформації про зміни з 1 жовтня щодо обмеження виїзду для жінок на військовому обліку прикордонники не мають.  

494