У Коломиї планують об'єднати дві школи: батьки та вчителі проти (ВІДЕО)

Коломийську гімназію № 10, яка одна із перших в Україні прийняла на навчання інклюзивних дітей, планують об’єднати з ліцеєм № 9. Батьки та вчителі гімназії проти такої пропозиції міської влади.

Через це колектив підготував власну стратегію розвитку навчального закладу, пише Суспільне Карпати.

Мати двох дітей, які вчаться у Коломийській гімназії № 10, Ірина Шаверіна розповідає, що у 2014-му році її сім’я переїхала на Франківщину з Півдня України. Навчальний заклад обирали ретельно, тому переводити зараз дітей в іншу школу жінка не хоче.

"Перед тим, як віддавати сюди дітей, ми дивилися, яка школа нам більше підходить. І гімназія № 10 мала і має більше переваг для нас особисто, і для багатьох батьків, діти яких тут вчаться. По-перше, школа має зручне розташування, компактна. І найголовніше те, що вона непереповнена, бо це питання комфорту і безпеки наших дітей, особливо – найменших. І коли ми дізналися, коли ми почули про закриття, то були просто в шоці", – сказала Ірина Шаверіна.

В інклюзивному класі навчається дочка Оксани Закоти. Жінка каже, що хвилюється, як її дитина відреагує на перехід в іншу школу. Зі сльозами на очах жінка говорить, що найбільше боїться, щоб з доньки не знущалися.

"Буде інший колектив, інші дітки, інші вчителі, інше приміщення. Все буде зовсім іншим для дитини. Все буде нове, їй буде тяжко до цього звикати. І вона тоді може навіть не захотіти йти в школу. Я не хочу, щоб мою дитину звідси кудись брали і переводили в інші класи. Моя дитина тут звикла", – сказала Оксана Закота.

У гімназії навчається майже 300 учнів, восьмеро – на інклюзивній формі навчання. Для таких діток у класах мають бути створені особливі умови, розповідає асистентка вчителя інклюзивної дитини Наталія Тищенко. До прикладу, учнів у класі має бути не більше 30.

"А з 2024-го року взагалі має бути лише 24 учні в класі, плюс інклюзивна дитина. А у нас кожна дитина є різна, кожна дитина є особлива. І немає значення, чи дитина інклюзивна, чи не інклюзивна. Це для будь-якої дитини буде стрес", – пояснює Наталія Тищенко.

Заступниця директора гімназії Юлія Довбуш розповідає, що для того, аби навчальний заклад мав шанс на існування, колектив розробив спеціальний проєкт. Його вирішили презентувати начальнику управління освіти.

"Ми пропонуємо вивчати з першого класу польську мову. А для старших діток, ми вже поговорили з нашими колегами з Польщі, будемо вводити додатково факультатив "Польська мова". Також в цей проєкт входить створення недільної школи для батьків майбутніх першачків, – каже Юлія Довбуш. – У цей же проєкт у нас входить створення проєкту "Діти без кордонів". Ми плануємо, щоб найкращі учні разом з нашими вчителями їздили до Польщі. А їхні – до нас".

Начальник Коломийського управління освіти Любомир Бордун розповідає, що заповненість класів 10-ї гімназії – найнижча у місті. Проте витрати з міського бюджету –чи ненайбільші. Тому задля економії грошей доведеться об’єднати два заклади. В подальшому в приміщенні гімназії повинні навчатися діти початкових класів ліцею. Щодо створення українсько-польської гімназії чиновник має власну думку.

"Я мало вірю в цей проєкт, тому що це є досить довгий процес. Для прикладу, дев'ятий ліцей має зв’язки з польськими школами, вони давно співпрацюють. Але вони не розглядали україно-польську школу. Крім того, у нас в місті є вечірня польська школа, вона займається на базі якраз дев'ятого ліцею. Частину занять польської суботньої школи проводять на території ліцею Грушевського. Тому, я думаю, що вони задовольнять всі потреби у вивченні польської мови", – зазначив Любомир Бордун.

Остаточне рішення щодо майбутнього гімназії повинні ухвалити депутати міської ради під час наступного засідання сесії.

Нагадаємо, коломийську гімназію № 10, у якій найбільше в місті інклюзивних класів, планують закрити. Таке рішення ухвалили у межах освітньої реформи. Минулого тижня вони зініціювали на території школи зустріч з міським головою, щоб висловити  своє занепокоєння щодо ситуації.


Читайте також:

Дві прикарпатські школи перевели на дистанційне навчання через холод у класах


29.04.2021 2170
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

441
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

601
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1330
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2285 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1133
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3064

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

890

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1041

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1470

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2070
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26375 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

761
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

960
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3016
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1251
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

942
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1199
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1210
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

419
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4263
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1076
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1640