У Коломиї планують об'єднати дві школи: батьки та вчителі проти (ВІДЕО)

Коломийську гімназію № 10, яка одна із перших в Україні прийняла на навчання інклюзивних дітей, планують об’єднати з ліцеєм № 9. Батьки та вчителі гімназії проти такої пропозиції міської влади.

Через це колектив підготував власну стратегію розвитку навчального закладу, пише Суспільне Карпати.

Мати двох дітей, які вчаться у Коломийській гімназії № 10, Ірина Шаверіна розповідає, що у 2014-му році її сім’я переїхала на Франківщину з Півдня України. Навчальний заклад обирали ретельно, тому переводити зараз дітей в іншу школу жінка не хоче.

"Перед тим, як віддавати сюди дітей, ми дивилися, яка школа нам більше підходить. І гімназія № 10 мала і має більше переваг для нас особисто, і для багатьох батьків, діти яких тут вчаться. По-перше, школа має зручне розташування, компактна. І найголовніше те, що вона непереповнена, бо це питання комфорту і безпеки наших дітей, особливо – найменших. І коли ми дізналися, коли ми почули про закриття, то були просто в шоці", – сказала Ірина Шаверіна.

В інклюзивному класі навчається дочка Оксани Закоти. Жінка каже, що хвилюється, як її дитина відреагує на перехід в іншу школу. Зі сльозами на очах жінка говорить, що найбільше боїться, щоб з доньки не знущалися.

"Буде інший колектив, інші дітки, інші вчителі, інше приміщення. Все буде зовсім іншим для дитини. Все буде нове, їй буде тяжко до цього звикати. І вона тоді може навіть не захотіти йти в школу. Я не хочу, щоб мою дитину звідси кудись брали і переводили в інші класи. Моя дитина тут звикла", – сказала Оксана Закота.

У гімназії навчається майже 300 учнів, восьмеро – на інклюзивній формі навчання. Для таких діток у класах мають бути створені особливі умови, розповідає асистентка вчителя інклюзивної дитини Наталія Тищенко. До прикладу, учнів у класі має бути не більше 30.

"А з 2024-го року взагалі має бути лише 24 учні в класі, плюс інклюзивна дитина. А у нас кожна дитина є різна, кожна дитина є особлива. І немає значення, чи дитина інклюзивна, чи не інклюзивна. Це для будь-якої дитини буде стрес", – пояснює Наталія Тищенко.

Заступниця директора гімназії Юлія Довбуш розповідає, що для того, аби навчальний заклад мав шанс на існування, колектив розробив спеціальний проєкт. Його вирішили презентувати начальнику управління освіти.

"Ми пропонуємо вивчати з першого класу польську мову. А для старших діток, ми вже поговорили з нашими колегами з Польщі, будемо вводити додатково факультатив "Польська мова". Також в цей проєкт входить створення недільної школи для батьків майбутніх першачків, – каже Юлія Довбуш. – У цей же проєкт у нас входить створення проєкту "Діти без кордонів". Ми плануємо, щоб найкращі учні разом з нашими вчителями їздили до Польщі. А їхні – до нас".

Начальник Коломийського управління освіти Любомир Бордун розповідає, що заповненість класів 10-ї гімназії – найнижча у місті. Проте витрати з міського бюджету –чи ненайбільші. Тому задля економії грошей доведеться об’єднати два заклади. В подальшому в приміщенні гімназії повинні навчатися діти початкових класів ліцею. Щодо створення українсько-польської гімназії чиновник має власну думку.

"Я мало вірю в цей проєкт, тому що це є досить довгий процес. Для прикладу, дев'ятий ліцей має зв’язки з польськими школами, вони давно співпрацюють. Але вони не розглядали україно-польську школу. Крім того, у нас в місті є вечірня польська школа, вона займається на базі якраз дев'ятого ліцею. Частину занять польської суботньої школи проводять на території ліцею Грушевського. Тому, я думаю, що вони задовольнять всі потреби у вивченні польської мови", – зазначив Любомир Бордун.

Остаточне рішення щодо майбутнього гімназії повинні ухвалити депутати міської ради під час наступного засідання сесії.

Нагадаємо, коломийську гімназію № 10, у якій найбільше в місті інклюзивних класів, планують закрити. Таке рішення ухвалили у межах освітньої реформи. Минулого тижня вони зініціювали на території школи зустріч з міським головою, щоб висловити  своє занепокоєння щодо ситуації.


Читайте також:

Дві прикарпатські школи перевели на дистанційне навчання через холод у класах


29.04.2021 2221
Коментарі ()

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1176
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6824
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14894 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1820
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1064
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6539

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

871

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1661

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1465

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1333
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

433
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

695
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

855
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

664
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1758
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

782
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1083
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34911 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

260
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

436
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

747
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

660