У Франківську відкрили центр ядерної медицини (фото)

В Івано-Франківську відбулось відкриття Прикарпатського центру ядерної медицини «Євроклінік».

Прикарпатський центр ядерної медицини «Євроклінік» оснащений сучасним однофотонним емісійним комп'ютерним томографом фірми General Electric, США, що дозволяє проводити радіоізотопні дослідження практично всіх органів і систем людини.

Головний лікар та директор центру Андрій Белегай зауважив, що це унікальний заклад у Західному регіоні, інформує Фіртка.

"Ми впроваджуємо традиції ядерної медицини. Працюємо на унікальному апараті. Ми говоримо тільки про діагностику і оскільки центр приватний, то послуга буде платною. Проте буде певний перелік людей, які зможуть отримати діагностику безкоштовно. Наразі це питання узгоджується", - відзначив головний лікар центру.

У центрі проводитимуть три види досліджень: кісток, нирок та лімфатичної системи. Середня ціна обстеження - 3 тисячі гривень.

"Мене особисто дуже тішить, що поруч з обласним клінічним онкологічним диспансером з'явився такий центр. Таких апаратів в Україні є небагато. Цей апарат дозволить визначити проблеми зі здоров'ям на самих ранніх термінах, навіть перш ніж проявляються симптоми. Крім того, центр дозволить діагностувати не тільки онкологічні захворювання, а й проблеми із серцем, ендокринною системою та травматології. До сьогодні на радіоізотопну діагностику ми відправляли пацієнтів у Львів. Тому маю надію, що ми налагодимо співпрацю з центром", - зазначив Володимир Романчук, головний лікар онкодиспансеру.

У кров пацієнта вводиться невелика кількість речовини з радіоактивною міткою, яка накопичується в пошкоджених або здорових тканинах. Накопичення реєструється спеціальним чутливим приладом - гамма-камерою. Гамма-камера створює «фотографічне» зображення органів людини, які накопичили введений препарат, що може відображатися в 3D режимі.

Введена речовина є практично безпечною для пацієнта, не викликає алергічні реакції і швидко виводиться з організму після дослідження, що забезпечує мінімальне променеве навантаження. Процедура сканування кісток скелету і інших органів протікає безболісно та комфортно", - пояснюють медики.

Сама процедура від введення радіофармпрепарату до початку дослідження займає від 30 хвилин до 3 годин, в залежності від виду обстеження. Це необхідно для того, щоб введена речовина розподілилася в тілі людини. 

Реагент з організму пацієнта виводиться за три години.

Центр функціонуватиме в Івано-Франківську за адресою вул. Медична, 15.


Довідка:

Однофотонна емісійна комп’ютерна томографія (SPECT)  - сучасний метод радіоізотопної діагностики, який використовується для оцінки функціонування та патологічних змін різних органів і тканин. Такі методи діагностики, як рентгенографія, УСГ, КТ або МРТ орієнтовані на виявлення структурних змін в тканинах людського організму, і не завжди дозволяють розпізнати захворювання на ранніх стадіях, коли відхилення проявилися на рівні біохімічних змін в тканинах. В цей час приходить на допомогу однофотонна емісійна комп’ютерна томографія, яку тому й називають молекулярною діагностикою.

Радіонуклідні методи дослідження показані при хворобах серця, головного мозку, захворюваннях нирок і печінки, а також є незамінним методом у виявленні та оцінці поширеності онкологічних процесів.

Вигідною відмінністю однофотонної емісійної комп’ютерної томографії від інших методів діагностики є розпізнавання патологічного процесу на ранніх стадіях захворювання, тобто до того моменту, як хвороба встигла себе проявити.

Стає доступною інформація про функції органу та отримання кількісних показників ступеня його ураження на ранніх стадіях.

У більшості випадків однофотонна емісійна комп’ютерна томографія не вимагає спеціальної підготовки, а протипоказанням до проведення обстеження є тільки вагітність.

Радіофармпрепарат, який вводиться при дослідженні, як правило, не викликає ніяких побічних ефектів, а променеве навантаження при сцинтиграфії не перевищує рентгенографічні дослідження.

Можна обстежити практично будь-який орган, кістки скелету, причому зробити обстеження можна декількома способами. При чітко поставленому діагностичному завданні і безперервності зворотного зв'язку між лікарем радіонуклідної діагностики і лікарями клінічних відділень, можливості однофотонної емісійної комп’ютерної томографії практично безмежні, а допомога в постановці складних діагнозів - неоціненна, при цьому ціна обстеження доступна для кожного пацієнта.

Кількість, розташування та загальна площа приміщень у діагностичному центрі відповідає нормам, що загальноприйняті в Європі. Це дозволяє персоналу виконувати роботу відповідно до усіх вимог радіаційної безпеки, що суттєво підвищує якість обслуговування, а спеціально обладнані приміщення для пацієнтів роблять їх перебування у відділенні найбільш комфортним.

Фотогалерея


29.10.2018 11652
Коментарі ()

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

199
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1533 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1802 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2621
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2365 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7601

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

372

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1083

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1156

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1942
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

324
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

704
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

942
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3150
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

971
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1996
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1048
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35193 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

323
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

531
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

671
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

998