"Тут не роздають повісток": як в Івано-Франківську працюватиме центр рекрутингу української армії

В ЦНАПі Івано-Франківська відкрили центр рекрутингу української армії від Міністерства оборони України.

Як працює ця установа Фіртці розповів представник Міністерства оборони України з питань рекрутингу Олексій Бежевець.

За словами посадовця, це вже 24 центр такого формату, які відкривають по всій Україні. Головна мета установи полягає в роз'яснювальній роботі.

"Наша задача — бути представленими в усіх регіонах країни.

Рекрутинговий центр — це про сервіс, про інформаційні, консультаційні послуги для людей. Це навіть робиться не для держави, а насамперед для громадян.

Тут зацікавлені чоловіки та жінки зможуть прийти, поспілкуватись, поставити питання про армію і про Збройні сили оборони загалом, тобто й про прикордонників, нацгвардійців, усі воюючі підрозділи та в цілому про людей, які носять форму і зараз захищають нашу країну", — каже Олексій Бежевець.

За словами представника Міністерства оборони, рекрутерки в центрі зможуть пояснити, які є вакансії чи військові частини, як туди потрапити, як зв'язатися з потрібними особами.

"Рекрутерки контактують з частиною, у якій, для прикладу, людина хоче воювати, адже там служить її сусід або брат.

Так знаходять контакти, зв'язуються з уповноваженими особами і якщо частина підтверджує, що людина потрібна на ту чи іншу посаду, то далі йде оформлення документів і вона потрапляє туди після належної підготовки. Адже базова загальновійськова підготовка триває мінімально один місяць, а потім є ще фахова.

Ця система добре працює. На сьогодні в нас є близько тисячі звернень щотижня, тобто люди звертаються, запитують", — зауважує посадовець.

Важливий моментом Олексій Беженець виділяє те, що в рекрутинговому центрі не працюють представники ТЦК.

"Тут не роздають повісток. Це суто цивільне середовище, де працюють цивільні люди для інших цивільних людей.

Тут про сервіс та консультацію — можна прийти хоч три рази, хоч десять; можна представитися або бути анонімним.

Нема також значення, де людина зареєстрована, це може бути й внутрішньо переміщена особа. Не принципово, хто приходить в центр рекрутингу, але він може запитатися та дізнатися все, що його цікавить."

Таким чином, через рекрутинговий центр можна долучатися до Збройних сил, уже розуміючи свої навички та вміння.

"Це можливість для тих, хто був невпевненим чи вагався щодо якихось пересторог військової служби.

Це також можливість дізнатися як, з огляду на ваш фах, стан здоров’я чи попередній досвід, можна допомагати Збройним силам оборони України. Тут допоможуть та розкажуть.

Якщо нема тих вакансій, які хоче людина, то вони згодом підшуковуються", — каже Олексій Бежевець. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Перший в області: в Івано-Франківську відкрили центр рекрутингу української армії

Великих черг немає: понад тисячу військовозобов’язаних оновили дані у ЦНАПах Івано-Франківської громади

Повістки там не видають: як військовозобов'язаним прикарпатцям оновити дані у ЦНАПі

Мобілізація по-новому: прикарпатцям розповіли про головні зміни, які пропонує влада


Коментарі ()

20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

325
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2232
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1653
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1937
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5551 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4075

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1054

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1062

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1582

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1063
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

811
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

678
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14485
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10335
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

5996
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

553
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5265 8
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28392 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

437
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

558
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

394
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

585