Три види сертифікатів Covid-19

Усі три види сертифікатів дадуть змогу їх власникам вільно подорожувати та не дотримуватися певних обмежень у "червоних" зонах карантину.

Найближчим часом в Україні будуть дійсні три види сертифікатів, які зараз затвердженні на рівні ЄС. Це сертифікати про Вакцинацію (“жовтий” та “зелений”), про Результат тестування та про Одужання.

Наразі в застосунку Дія  доступні: міжнародний,  “жовтий” та “зелений” внутрішні COVID-сертифікати про вакцинацію.

“Жовтий” сертифікат свідчить про щеплення першою дозою вакцини. Його термін  дії 120 днів. А міжнародний та “зелений” сертифікати діють 365 днів.

Другий вид сертифікату, який наразі проходить тестування у застосунку Дія - це ПЛР-тест і швидкий тест на антиген SARS-CoV-2.  Сертифікат з’явиться поруч з іншими цифровими документами в застосунку. Він діятиме 72 години з моменту здачі аналізу.

Станом на сьогодні можна  завантажити результати з чотирьох лабораторій — ДІЛА, Ескулаб, Смартлаб, Дніпролаб, DIAGEN, Biolab Diagnostic, Сінево, Нова Діагностика, Ніколаб (постійно оновлюються).   Повідомляємо, що Сертифікат з QR-кодом наразі на стадії Бета-тестування та у застосунку ви можете переглянути тільки ПЛР-тест.

Третій сертифікат про одужання від COVID-19 наразі в розробці в застосунку ДІЯ. Можливість згенерувати сертифікат у Дії з’явиться при умові, що лікар внесе інформацію в систему, після повноцінного запуску функціоналу та буде діяти 90 днів.

Інформація станом на 11 листопада 2021 р.


СЕРТИФІКАТ про ВАКЦИНАЦІЮ

На сьогодні в Україні маємо два види сертифікатів про вакцинацію: цифровий міжнародний та внутрішній.

Міжнародний цифровий Сертифікат доступний тільки для тих, хто пройшов повний курс щеплення. З таким сертифікатом можна подорожувати у 43 країни Довірчої мережі Е-здоров'я ЄС, демонструючи QR-код в застосунку «Дія», адже його розробили відповідно до вимог ВООЗ та на основі Digital Green Certificate Єврокомісії. 

Сертифікат на паперовому носії теж буде дійсним. Міжнародний COVID-сертифікат дійсний 365 днів.

Внутрішні сертифікати про вакцинацію діляться на «зелені» та «жовті». «Зелений» — це сертифікат про повну вакцинацію та дійсний протягом 365 днів із дати останнього щеплення дводозної вакциною, а “жовтий” - підтверджує факт отримання однієї дози та діє 120 днів.

Повна вакцинація може складатись з однієї дози однодозної вакцини Janssen/Johnson&Johnson або 2-х доз дводозних вакцин: Comirnaty/Pfizer, Covishield/AstraZeneca, Spikevax/Moderna, CoronaVac/Sinovac.

Отримати COVID-сертифікат стало набагато легше. Після оновлення застосунку в PlayMarket, AppStore або AppGallery в Дії треба натиснути "Послуги", вибрати пункт "COVID-сертифікати" та натиснути "Згенерувати сертифікат".

Далі треба надати згоду на отримання даних з Електронної Системи Охорони Здоров’я (ЕСОЗ) до Дії — і все, дані підтягнуться автоматично. Сертифікат з’явиться поруч із вашими іншими цифровими документами в застосунку. Процес займе кілька хвилин. Усе дуже швидко та зручно.

В Україні на початок листопада вакциновано 11 406 282 особи, всього вакцинацій 19 344 335.

Вакцинація - це ефективний спосіб перенести хворобу легше.


СЕРТИФІКАТ про РЕЗУЛЬТАТ ТЕСТУВАНЬ (ПЛР-тест та Тест-Антиген)

Ще один вид сертифікатів, який дасть змогу його власнику працювати у "жовтій", "помаранчевій" і "червоній" зонах карантину, подорожувати, відвідувати розважальні заклади та т.п.

Якщо в людини немає щеплення, і вона хоче створити COVID-сертифікат, вона зможе скористатися сертифікатом на основі ПЛР-тесту або швидкого тесту на антиген SARS-CoV-2.

З 1 листопада 2021 року МОЗ, Мінцифра та НСЗУ запустили Бета-тестування COVID-сертифікатів на підставі ПЛР–тестів у застосунку Дія. Він діятиме 72 години з моменту здачі аналізу. Наразі у застосунку відображаються ПЛР-тести з чотирьох лабораторій - ДІЛА, Ескулаб, Смартлаб та Дніпролаб.  Та згодом будуть підключатися й інші лабораторії.


СЕРТИФІКАТ про ОДУЖАННЯ від COVID-19

Станом на 11 листопада 2021 у додатку "Дія" розпочалося тестування нових COVID-сертифікатів, які засвідчуватимуть одужання від коронавірусної хвороби.

Найближчим часом невакциновані українці, які перехворіли на коронавірусну інфекцію, зможуть отримати цифровий COVID-сертифікат про одужання. Цей документ дозволятиме упродовж 90-ти діб без обмежень працювати, відвідувати заклади та пересуватись в "жовтій" та "червоній" зонах карантину. 

Сертифікат про одужання буде формуватись лише для тих, у кого лікар встановив діагноз COVID-19 від моменту запуску функціоналу нового сертифікату та надалі. 

Документ не генерується, якщо ваш діагноз COVID-19 встановлено до появи нового типу сертифікату, тобто у 2020 році чи раніше листопада 2021 року, однак ви можете отримати Висновок лікаря щодо наявності протипоказань до вакцинації проти COVID-19 (форма 028-1.0) терміном на три місяці від часу перебігу COVID-19.

Обов’язковою підставою для генерації сертифікату є медичний запис лікаря про встановлений діагноз, який відображатиметься в Електронній Системі Охорони Здоров’я (ЕСОЗ). Тобто особи, які після отримання позитивного ПЛР-тесту не зверталися до лікаря і лікар не вніс дані в ЕСОЗ  - завантажити сертифікат не зможуть.  

Відповідні зміни схвалені Урядом 4 листопада 2021 р.


"Норман360" - клініка для всієї родини, де надають якісну первинну та вторинну медичну допомогу, а також можна отримати всю необхідну документацію про стан вашого здоров'я.

Наша адреса: м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 45
+38 (097) 360 360 6
norman24x7@gmail.com
www.norman360.com.ua
instagram.com/norman360.if
facebook.com/norman360.if

Наказ від 25.02.2021 року № 302 "Про ліцензування медичної практики"


19.11.2021 2800
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2049
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1434
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3544
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5288
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1592
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1958

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

372

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

796

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1574

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1652
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

694
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2393 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

2241
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

792
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4838
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

660
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8355
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

548
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

332
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

650
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

813 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

979