Тонна вторсировини щомісяця: як сортують побутові відходи франківські волонтери (ФОТО/ВІДЕО)

Одну тонну вторинної сировини щомісяця збирають івано-франківські волонтери з громадської організації "SortSmart".

За словами однієї з ініціаторок Марії Федорук, волонтери займаються сортуванням побутових відходів протягом трьох років, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Волонтери громадської організації "SortSmart" сортують вторинну сировину у приміщенні на Січових Стрільців, 46 А. Збирають скло, папір, картон, пластик та металеві бляшанки. Їх сортують в окремі контейнери, ящики та сміттєві пакети. Опісля зібрані та сортовані відходи передають на підприємства для подальшої переробки. Голова "SortSmart" Марія Федорук розповідає, що завдяки такій ініціативі зменшується навантаження на місцевий сміттєвий полігон. А також, завдяки правильному перероблюванню, вторинна сировина отримує друге життя у вигляді пляшок, взуття чи одягу.

"В нас основна ідея – зробити сортування якоюсь такою буденною справою, яка не має бути дискомфортною. Щоб це не було стереотипом, що це тільки для безхатченків, чи це там якісь "скажені" екологи цим займаються. Тобто, це звичайна буденна справа для кожного з нас. Насправді дійсно переробляється лише 3 % сировини. Але справа не лише в екосвідомості. А в тому, що немає інфраструктури. Тобто, щоб людина могла вийти з під’їзду і здати вторинну сировину", — каже Марія Федорук.

Голова організації також розповідає, що забирають у жителів та компаній Івано-Франківська лише ту вторсировину, яка підлягає подальшому переробленню. На пляшках чи картонних коробках є спеціальне маркування. Волонтерка рекомендує звертати увагу на наявність таких знаків при покупці товару в магазинах.

"Ось такі от білі пляшки PЕТ, їх просто не купувати. Ми їх не можемо здати на переробку. Хіба що відправляти в Київ. Тобто те, що ми не можемо здати чи переробити, ми маємо відправляти до них".

Допомагає збирати вторинну сировину також і Smart-мобіль. Посортовані відходи до нього здають не лише з підприємств чи офісів. Долучитися можуть всі охочі іванофранківці. Волонтер Володимир Матковський розповідає, що забирають побутове сміття раз у місяць на визначеній локації. Там приймають вже складений папір, стиснутий пластик та скло. Потім Smart-мобіль привозить цю сировину до сортувального приміщення.

"Я минулого року приєднався до такої ініціативи. А водієм Smart-мобіля працюю раз у тиждень, тому що теж переживаю за ситуацію зі сміттям у місті і державі. Все має починатися з кожної конкретної людини. Якщо ти хочеш, аби твої діти чи внуки через 10 років жили в незасміченому світі, то починай вже сьогодні змінювати свої звички. Не купуй зайвого чи того, чого ти не розумієш, що за пакування, де немає маркування. Візьми свою торбину в магазин, подумай наперед, що ти маєш зробити, аби в тебе вдома менше накопичувалося сміття", — каже Володимир Матковський.

До кінця травня громадська організація "SortSmart" планує відкрити ще одне приміщення. За словами Марії Федорук, там за допомогою спеціального технічного оснащення перероблятимуть вторинну сировину.


Читайте також:

Де на Прикарпатті можна здати вторсировину: мапа пунктів прийому

В Івано-Франківську не вистачає контейнерів та майданчиків для сміття

Smartмобіль на вулицях міста: іванофранківцям розповіли, як здати вторсировину на переробку (ВІДЕО)


07.05.2021 1941
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

613
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

688
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1374
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2332 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1179
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3105

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

929

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1069

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1501

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2103
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

391
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26433 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

795
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3054
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1296
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

975
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1231
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3331
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

457
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4332
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1108
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1671