Тестування на COVID-19: у скільки обходиться ПЛР-аналіз в Україні та інших країнах

Негативний ПЛР-тест, довідка про протипоказання до щеплення, COVID-сертифікат про вакцинацію чи про одужання – обов’язкові речі для повноцінної роботи та дозвілля під час локдауну. Так, майже скрізь, аби уникнути карантинних обмежень, необхідні ці документи.

Нова хвиля COVID-19 набирає обертів, влада прагне зупинити поширення вірусу завдяки вакцинації. Проте, наразі в Україні пройшли повний курс імунізації 33,1% населення, в Івано-Франківській області — 29,7%.

З 24 січня Івано-Франківська область перейшла до «червоного» рівня епідемічної небезпеки. Відтак, тут посилили карантин. Особливо гостро обмеження відчувають невакциновані прикарпатці.

Так, без довідки про протипоказання до вакцинації, COVID-сертифіката про щеплення або про одужання від хвороби  не пускають до закладів харчування, освіти, торговельно-розважальних закладів, спортивних залів, фітнес-центрів, ринків. Масові заходи та культурні події дозволили проводити лише за умови, якщо сертифікат вакцинації мають як організатори та працівники, так і відвідувачі. 

Метою преференції для вакцинованих, пояснюють у Міністерстві охорони здоров’я, є зробити життя людей, щеплених проти коронавірусної хвороби, максимально наближеним до того, яким воно було раніше, у «докарантинні» часи. Щоб також не відчувати обмежувальних заходів невакцинованим потрібно робити ПЛР-тест, який діятиме 72 години з моменту здачі аналізу.

Фіртка вирішила з'ясувати, у скільки обійдеться ПЛР-тестування, яке визначає наявність в організмі людини коронавірусної інфекції, в Україні, зокрема в обласному центрі Івано-Франківської області.



У середньому за нетерміновий аналіз у медичних лабораторіях потрібно заплатити від 580 (20 доларів США) до майже 900 гривень (31 долар США). Якщо враховувати, що середня зарплатня в Івано-Франківській області складає приблизно 12 000 гривень (близько 414 доларів США), то вартість ПЛР-тесту не є дешевою.

Зокрема, розцінки наступні:

— у лабораторії «Сінево» ПЛР-тест з урахуванням знижки 10% за оплати на сайті складає 765 гривень;

— в «Ескулабі» за ПЛР-аналіз доведеться заплатити 599 гривень;

— у Медлюксі» вартість тестування — 850 гривень;

— у Медсервісі» — 600 гривень;

— у «Діамебі» — 640 гривень;

— у «Матриці» — 700 гривень; 

— у «Медекс Плюсі» — 650 гривень;

— в обласній клінічній лікарні Івано-Франківська — 600 гривень.

Крім того, більшість досліджень в Івано-Франківській області проводить обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України. Сюди направляють біоматеріал з центрів первинної медико-санітарної допомоги, поліклінік та лікувальних закладів Івано-Франківська та області. Тут також можна зробити тест на платній основі — його ціна складає 580 гривень 27 копійок. 

Зауважимо, що здати тест на коронавірус безкоштовно за призначенням лікаря можуть особи із підозрою на COVID-19, особи з ознаками інших ГРВІ чи з ознаками вірусної пневмонії, пацієнтам із позагоспітальною пневмонією та  контактним особам при появі симптомів, які не виключають коронавірус.


Ми також вирішили дізнатись, які розцінки на ПЛР-аналіз в інших країнах.


Польща

Якщо у пацієнта є скерування від лікаря, то у лікарнях чи пунктах тестування можна зробити аналіз безкоштовно. У приватних медичних лабораторіях найнижча ціна на ПЛР-тест близько 121 долар США або 495 злотих.

Угорщина

Найдешевше зробити тест у цій країні можна за 53 долари США або 16 981 угорський форинт. Найдорожче — за трохи більше, ніж 60,86 долара США або 19 500 угорських форинтів.

Румунія

Зробити ПЛР-тестування на коронавірусну хворобу у приватних медичних лабораторіях обійдеться у 44-53 долари США (195-235 румунських леїв).

Білорусь

У лабораторії при Національному аеропорті у Мінську ціна ПЛР-тестування складає приблизно 15 доларів США або 40 рублів. У медичних лабораторіях — 24-32  долари США або 63-84 білоруських рублів.

Молдова

У лабораторіях Молдови ПЛР-аналіз на COVID-19 коштуватиме приблизно 48 долари США або 872 молдовських леїв. 

Словаччина

Ціна ПЛР-тестування на коронавірусну інфекцію становить 48-65 доларів США або 1 300- 1750 словацьких крон.

Як бачимо, ПЛР-тестування в Україні дешевше, аніж в інших країнах Європи.



За добу 28 січня в Україні виявили понад 37 351 новий випадок захворювання на COVID-19. Це найбільший показник за весь час пандемії. Медики пояснюють, що стрімке зростання захворюваності обумовлене поширенням штаму «Omicron», який швидко передається та має симптоми звичайної застуди. Вірус вражає всі вікові категорії населення, зокрема і дітей.

Наразі в Україні діє адаптивний карантин, коли регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони епіднебезпеки. З 23 вересня по всій Україні запровадили «жовту» зону. Проте, станом на 31 січня в Україні два регіони перебувають у «червоній» зоні епідемічної небезпеки.

Йдеться про Івано-Франківську та Рівненську області.

У «помаранчевій» зоні епіднебезпеки Вінницька, Волинська, Донецька, Закарпатська, Луганська, Запорізька, Одеська, Хмельницька, Сумська, Житомирська, Львівська, Тернопільська, Чернігівська, Черкаська та Чернівецька області.

Показники Дніпропетровської, Київської, Кіровоградської, Полтавської, Харківської та Херсонської областей відповідають «жовтій» зоні карантину.

Так, регіони потрапляють до «жовтої» зони у разі наявності протягом трьох днів підряд однієї з таких ознак:

  • кількість виявлених нових випадків інфікування COVID-19 на 100 тис. населення за останні 14 днів — більше ніж 75;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) — більше як 4%;
  • кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення — менше ніж 300;
  • наявності підстав для встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки на території принаймні одного регіону.

При нормалізації ознак «зеленої» зони і їхньої фіксації протягом семи днів підряд, рішенням державної ТЕБ та НС регіон може перейти до «зеленого» рівня.

У разі погіршення показників в певному регіоні та встановленні «червоного» рівня епідемічної небезпеки вся інша територія країни перебуватиме у «жовтому» рівні. 

При визначенні «жовтої» зони на території країни слід обов'язково дотримуватись маскового режиму, фізичної дистанції у 1,5 м, а також забороняється: 

  • проведення масових заходів за участю більш як однієї особи на 4 м2 площі будівлі або території;
  • заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць;
  • заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше ніж одна особа на 10 м2;
  • дошкільні навчальні заклади та 1-4 класи шкіл працюють у звичайному форматі, проте інші заклади освіти можуть працювати лише у разі наявності 80% вакцинованого хоча б одною дозою персоналу. В іншому випадку заклад освіти працює у дистанційному форматі;
  • обмеження по часу роботи закладів відсутні.

«Помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки не містить додаткових обмежень та визначається сигнальним про наближення регіону до «червоної» зони. Він визначається автоматично, коли буде спостерігатися перевищення хоча б одного з таких показників: 

  • завантаженість в регіоні (області) ліжок з киснем більше ніж на 65%;
  • кількість тестувань ПЛР та на антиген протягом 7 днів на 100 тис. населення менше ніж 300;
  • кількість госпіталізацій з коронавірусом чи підозрою за 7 днів на 100 тис. населення понад 60;
  • коефіцієнт виявлених випадків ПЛР або експрес-тестів на антиген понад 20%;
  • зростання кількості госпіталізацій за 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом більш ніж на 50%.

На «помаранчевому» рівні епідемічної небезпеки місцеві органи влади можуть вводити додаткові обмеження.

При запровадженні «червоного» рівня епідемічної небезпеки зберігаються всі попередні обмеження, а також забороняється:

  • робота закладів громадського харчування, окрім адресного доставлення та замовлень навинос;
  • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо;
  • робота закладів освіти, крім дитячих садків і початкових класів шкіл;
  • робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
  • проведення масових заходів, крім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;
  • робота закладів культури, крім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.

Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил.

При цьому обмеження «червоної» зони не стосуватимуться тих людей, які мають «зелені» COVID-сертифікати, негативні ПЛР-тести або нещодавно одужали від коронавірусної хвороби.

«Червоний» рівень встановлюється на території регіону в разі наявності протягом трьох днів підряд двох та більше таких ознак:

  • завантаженість ліжок, забезпечених подачею медичного кисню у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, — більш як 65%;
  • кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення — менше ніж 300;
  • кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення - більше ніж 60;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) — більш як 20%;
  • рівень зростання загальної кількості госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом — більш як 50%.

Зазначимо, що 15 грудня Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину на території України до 31 березня 2022 року.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Спалах захворюваності на COVID-19. Як вберегтись від штаму «Omicron»

Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють

Природні антитіла чи вакцинація: що дає надійніший захист від «Омікрону»

Pfizer: вірус циркулюватиме роками, але нинішня хвиля може бути останньою з обмеженнями


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

328
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2924
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21076
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1982
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1352 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2365

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

703

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2141

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

822

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1409
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

143
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

468
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1001
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

145
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

760
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

739
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

682
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8215
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

831 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

877
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2173 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

824