«Сім’я» Марцінківа. Хто заробляє на благоустрої Івано-Франківська

Ремонтні роботи в Івано-Франківську виконують фірми, наближені до  Тараса Полатайка - партійного спонсора  і близького друга міського голови.

Цілий ряд підприємств з невеличкого містечка Надвірна, починаючи з минулого року, несподівано часто почали отримувати один за одним  підряди від Департаменту благоустрою Івано-Франківської міськради.

Можна було б подумати, що там стався неймовірний стрибок у розвитку місцевого бізнесу, або прийшли іноземні інвестиції, але ні, причина банальніше – призначення Тараса Полатайка заступником міського голови та керівником відповідного департаменту.

Підприємства, пов’язані з Полатайком, почали вигравати тендери в Івано-Франківську починаючи з 2020 року, відколи Тарас став спонсором місцевої організації ВО «Свобода», а згодом отримав посаду заступника міського голови.

Частина цих підприємств спеціально створені для участі у тендерах, і взагалі не мають виручки від іншої господарської діяльності, як ТОВ «Консенсус-Буд», або які припинили отримувати надходження від недержавних замовлень, як ТОВ «Карпатінвестбуд».

Так, станом на 7 грудня за 2021 рік у департаменті укладені 302 договори на суму 148,24 млн грн з 98 підрядниками. З них 38 843 921,20 грн отримали підприємства, пов’язані з Тарасом Полатайком.

Мова йде про вісім підприємств, а саме ТОВ «Автомагістраль-ІФ», ТОВ «Капінвестбуд», ТОВ «Західбудальянс», ТОВ «Містобрукбуд», ТОВ «ФІнбудпостач», ТОВ «Виробництво металевих виробів», ТОВ «Консенсус-Буд», ФОП Заяць О. А.. Тобто, вісім підприємств отримали більше чверті коштів від усіх тендерів департаменту.

Спонсор ВО «Свобода»

У 2020 році, коли мали відбутися місцеві вибори, саме фірми Тараса Полатайка безоплатно, авансом, виконували брукування у численних дворах багатоповерхівок Івано-Франківська під час виборчої кампанії Марцінківа.

Очевидно, саме це стало причиною того, що маловідомого підприємця з Надвірної одразу після перемоги «Свободи» призначили на новостворену посаду заступника Руслана Марцінківа з благоустрою (можливо, навіть саму посаду міський голова запровадив спеціально під конкретну людину, щоб віддячити за спонсорську діяльність під час виборчої  кампанії).

Очільник міста, усвідомлюючи катастрофічну на той момент ситуацію з фінансами, за кілька днів до змін у тендерному законодавстві, наказав зареєструвати без конкурсів більше сотні договорів на здійснення будівельних робіт. Значну їх частину склали угоди з фірмами з Надвірної.

читайте також: Абстракції, амбіції та скромні результати. Як Руслан Марцінків робить Івано-Франківськ «найкращим»

Полатайко ж опинився біля Марцінківа не просто так. Вони дружать з дитинства, про що свідчать фото Полатайка з весілля Руслана Романовича, викладені у соцмережах.

Тож поява Тараса Івановича на високій посаді є цілком зрозумілою. І доволі типовою для української системи кумівства: друг-бізнесмен допомагає своєму протеже прийти до влади (чи переобратися на посаді), а згодом стає «особою, наближеною до імператора» з чималими привілеями та щедрими підрядами для «своїх». В цьому сенсі у Руслана Марцінківа з «традиційними цінностями» все гаразд.

Очолюваний Полатайком департамент благоустрою має достатньо широкі обов’язки. Це і брукування дворів (які за «випадковим збігом» – часто виконують саме фірми, які до призначення на посаду належали Полатайкові або пов’язані з ним), і ремонтує міську ратушу.  Таку роботу довіряють лише близьким.

Між іншим, цікава деталь – при мільйонних доходах Полатайка, його дружина, Тетяна Якимова, у 2016 році не погребувала отримати матеріальну допомогу для малозабезпечених сімей у розмірі 10 тисяч гривень.

Як повертаються аванси

Серед підприємств, що отримують гроші від департаменту благоустрою, ми бачимо і колишню фірму Тараса Полатайка - ТОВ «Західбудальянс», якій місто вже сплатило більше ніж 6 млн грн.

За інформацією з державних реєстрів, фірму посадовець створив у 2016 році. Щоправда, за рік засновником та керівником “Західбудальянсу” став Андрій Гринишак з Надвірнянського району.

Протягом п’яти років через систему публічних закупівель ProZorro підприємство підписало більше ніж півсотні договорів на суму понад 33 млн грн. Більшість тендерів відбулися за неконкурентною процедурою.

З них 22 договори на 25,7 млн грн укладені зі структурними підрозділами виконкому та комунальними підприємствами Івано-Франківської міськради. Найбільше, 14 угод на 19,3 млн грн, уклав із ТОВ «Західбудальянс» Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою.

Слід відзначити, що сім угод на суму понад 6 млн грн укладені з Департаментом благоустрою Івано-Франківської міської ради, яким і керує сьогодні Полатайко.

читайте також: Ярослав Юрчишин: Організована меншість завжди б’є неорганізовану більшість

Ще одна фірма Гринишака - ТОВ «Містобрукбуд» також є серед підрядників. За виконані роботи фірмі цьогоріч оплачено 2,68 млн грн. За весь час «Містобрукбуд» підписало 20 договорів на загальну суму 14,21 млн грн, з яких 15 договорів зі структурними підрозділами міської ради.

Зараз очікується підписання договору ще на 9,5 млн грн. ТОВ «Містобрукбуд» зареєстроване на ту ж саму адресу, що і ТОВ «Західбудальянс», а саме – місто Надвірна, вулиця Комунальна, будинок 6.

Власником ще однієї надвірнянської фірми - ТОВ «Карпатінвестбуд», є Юрій Ломпас. Через систему публічних закупівель ProZorro підприємство отримало перемогу у 44 закупівлі на суму 34,86 млн грн та підписало 43 договори на суму 34,69 млн грн. Тільки цього року з Департаменту благоустрою спрямували майже 10 млн грн.

Пояснити нечуваний успіх надвірнянських компаній в обласному центрі можна тільки «історичними» причинами: приходом у міську владу Тараса Полатайка - друга Руслана Марцінківа. Економічними чинниками таку історію успіху пояснити неможливо.

Цим матеріалом Фіртка започатковує цикл публікацій про систему неформальних зв’язків у міській владі, яка за характером стосунків нагадує «сім’ю» у її сицилійському значенні, де «дони» пов’язані між собою неписаними правилами «взаємовигідного партнерства». 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел! 


Читайте також: 

На Прикарпатті практично відновили всю інфраструктуру зруйновану під час повені 2020-го

Найшвидше в Україні: в Івано-Франківську урочисто засвітили новорічну ялинку (ФОТО/ВІДЕО)

Тепло відбиратимуть з каналізації: в найбільшій церкві Прикарпаття зроблять полігон з інноваційних методів обігріву великогабаритних будівель

Порочне коло: отримавши додаткові п’ять відсотків ПДФО, бюджет Івано-Франківська втратить до 18 мільйонів гривень на реверсній дотації


Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

920 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

817
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1631
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2267
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4242 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3248

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

234

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

469

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

411

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

876
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

652
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

693
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

978
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1105
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

691
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6276
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1767
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31786 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1576
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

781 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

740