Шукатимуть пошкодження: як в ІФНТУНГ досліджують постраждалий від обстрілу басейн (ФОТО)

В Івано-Франківську фахівці Технічного Університету Мюнхена за допомогою сучасного обладнання проводять дослідження пошкоджених після обстрілу корпусів ІФНТУНГ, зокрема оглядають басейн постраждалого спортивного корпусу.

Про те, як студенти та фахівці досліджуватимуть пошкоджений басейн, Фіртці розповіли професор німецького Мюнхенського технічного університету Крістіан Гроссе та доцентка Ольга Попович, яка також є випускницею Івано-Франківського університету нафти й газу.

"Перша задача — дослідити саму конструкцію басейну, адже його вік приблизно 50 років. Тобто це доволі немолода структура, де можуть бути проблеми з корозією через хлор, який через стінки потрапляє до армування та відповідно пришвидшує ці процеси.

Також є думка, що через ударну хвилю, сховані під поверхнею тріщини відкрились та вода почала протікати між ними.

Як нам повідомили, завжди було невелике підтікання близько до поверхні, але після обстрілу були помітні вже великі витіки води", — каже Крістіан Гроссе.

За словами Ольги Попович, варто перевірити, наскільки ще вся конструкція стійка:

"Тріщини є входом для хлору, а тому процеси, що могли відбутися через 50 років, пришвидшаться до п'яти.

При необхідних вимірах побачимо чи можна чимось зарадити, чи потрібно повністю перебудувати басейн".

Так, дослідники вчать студентів використовувати сучасне обладнання: восьмиканальний ультразвуковий пристрій та радарну антену, спрямовану на інтенсивне дослідження структури. Таку техніку, зазвичай, використовують для дослідження армування у конструкціях та наявності прихованих тріщин або відшарувань.

"Сюди ми привезли два прилади: один працює на ультразвуковому полі, а інший — на електромагнітному.

Приладів потрібно два, оскільки один, електромагнітний, може виявляти зміни у магнітних характеристиках, тобто серед металів і неметалів, а ультразвук дуже чутливий до повітря, і відповідно ним можна знайти тріщини та внутрішні дефекти", — каже дослідниця.

Прилад, як його називає Ольга Попович — радар, має певну частоту:

"Приладом можна проникнути до 50 сантиметрів углиб. І зараз студенти досліджують армування, тобто металеві частини, прути в нашому басейні. А на іншій ділянці вже шукатимемо дефекти.

Питання полягає в тому, чи зможемо басейн використовувати далі і чи потрібно для нього ще якесь армування".

Подібного приладу, за словами Ольги Попович, офіційно в Україні немає.

"Наша задумка — це навчити людей користуватися таким обладнанням. Уже потім, до прикладу, буде можливим здати його в оренду чи написати якийсь проєкт, щоб закупити такі екземпляри.

Але це унікальна можливість для студентів навчитися його застосувувати одразу в навчальному осередку", — розповідає фахівчиня.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Допомогти майбутнім фахівцям": в ІФНТУНГ проводять дослідження пошкоджених після обстрілу корпусів (ФОТО)

Наполовину зруйнований один з корпусів: які наслідки обстрілу університету в Івано-Франківську (ФОТО)

Магістри ІФНТУНГ можуть отримати диплом британського London South Bank University

Фотогалерея


Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

605
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

843
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2412
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1798
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2083
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5689 16

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

122

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

245

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1198

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1223
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

959
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

806
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14629
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

653
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10455
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6157
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

679
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7648
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2900
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

619
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

703
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

526