Розвиток кіберфутболу: 14-річний прикарпатець на головному стадіоні країни отримав нагороду за свою розробку

Вересень 2021 року став для дев'ятикласника Коломийського ліцею ім. М. Грушевського (донедавна – гімназії) Остапа Савчука незабутнім днем, адже тоді він стояв на полі НСК "Олімпійський" у столиці нашої держави, у перерві між таймами поєдинку "Динамо" Київ — "Шахтар" Донецьк за Суперкубок України.

Про це інформує Фіртка з посиланням на Дзеркало Медіа.

А передував цій події резонанс після того, як коломийський кіберініціатор доповнив українськими клубами відомий футбольний симулятор-гру. Остап  створив доповнення (патч) до популярної у світі  футбольної гри PES (Pro Evolution Soccer).

PES – це створена в Японії футбольна гра для комп’ютера чи ігрової приставки Плейстейшн. У ній можна грати за  світові футбольні клуби та збірні. Розробники внесли у гру понад пів тисячі світових команд і серед них - лише три українські: збірну України, київське "Динамо" та донецький "Шахтар".

Юний коломиянин вирішив додати у гру всі 16 команд  Vbet ліги  (вищої ліги України), а згодом ще 16 команд Першої ліги та 10 – Другої.

Загалом Остап додав у PES понад сорок українських футбольних команд, а це понад 1400 футболістів. Кожному гравцеві він створював максимально подібні обличчя (підбирав форму очей, губ, лоба, вух, зачіску), а також вносив кожному футболісту у грі його реальні показники (зріст, вага, швидкість, уміння атакувати, удар, захист). 

Ліцеїст зв'язувався з багатьма українськими футболістами для уточнення інформації про них (наприклад, яка у них робоча нога, точна позиція, вага тощо). Робота над патчем триває й далі - Остап постійно оновлює склади команд, якщо там відбулися якісь зміни.

У планах було навіть створити у грі два коломийські клуби - "Покуття" і "Варатик", але наразі це лише плани, бо, на жаль, необхідної інформації про кожного гравця згаданих команд у вільному доступі обмаль. 

Свою розробку Остап надіслав президенту Української асоціації електронного футболу Владиславу Шовковському, сину легендарного воротаря Олександра Шовковського. Той своєю чергою належно оцінив працю й ентузіазм коломийського учня   і разом з УПЛ запросив з батьками на головний матч року – Суперкубок, пообіцявши водночас, що в Києві на Остапа чекає подарунок.

І от під час перерви між таймами Остапа викликали на поле стадіону і ведучий суперкубкового шоу Артем Гагарін-Михайличенко оголосив:

"Цей юний ентузіаст з кіберфутболу не шкодував ні часу, ні енергії і створював в офіційному редакторі Pro Evolution soccer неймовірно детальні та точні моделі всіх команд та футболістів Vbet ліги.

Остап не просто створював команди, він з фотографічною точністю відтворив кожного гравця ліги та всі комплекти форми та навіть спонсорські наліпки та нашивки, тим самим залишив вагомий внесок у популяризацію українського футболу та УПЛ серед гравців з кіберфутболу.

Ми у Прем'єр-лізі хочемо заохотити нашого 14-річного вболівальника на нові досягнення і  з радістю даруємо тобі, Остапе, новенький Play Station 5."


Журналісту Фіртки вдалося поспілкуватися з Остапом і дізнатися, що його надихнуло на створення такого патчу:

"Хотів пограти за українські клуби: зі Львова, Франківська та інші, бо у самій грі з українських були лиш Динамо, Шахтар і збірна."

Також, герой поділився інформацією, скільки часу займає така робота.

"Приблизно, 3-4 місяці (не з ранку до вечора, бо навчаюся у ліцеї та музшколі (граю на скрипці). Робота триває, бо постійно треба оновлювати склади команд, коли футболісти переходять з одної команди в іншу або команди підписують нових гравців", - пояснює Остап.

Остап розповів, що вболіває за "Динамо" Київ у прем'єр-лізі та "Карпати" - в Другій лізі. Також грає у реальний футбол, а не тільки віртуальний.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Ексгравець збірної України приєднався до галицьких "Карпат"

Футбольна команда з Прикарпаття підписала легіонера з Гани (ФОТО)

Новий сезон: БК "Прикарпаття-Говерла" провели відкрите тренування (ФОТО)


20.10.2021 Іван Муканик 1901
Коментарі ()

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

864
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5326 6
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1739
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1744
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2889
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2514

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

449

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1658

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2387

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3126
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

214
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

765
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

954
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

521
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

702
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16181
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3058
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

348
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1175
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1029 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

826