Різдвяний піст: священник з Івано-Франківщини про значення та хто може не дотримуватись

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.

Про дотримання посту журналістка Фіртки поспілкувалась з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

Зі слів монаха, Українська Греко-Католицька Церква протягом літургійного року має чотири пости, серед яких — Чотиридесятниця, або так званий Великий піст, Пилипівка або Різдвяний піст, Успенський і Петрівка.

"Кожен із них встановлений Церквою для того, щоб підготувати численних вірних до визначної події історії спасіння, котру активно переживаємо в те чи інше церковне свято.

Отже, будь-який період посту є часом нашого духовного відновлення та поглиблення стосунків із Господом і ближніми. Найперше до різдвяного треба підготуватися духовно, зробити важливі духовні постанови на цей час.

Можна теж подбати за заготівлю продуктів, які ви будете споживати в цей період, готуючись до Христового народження. Цей піст не є такий строгий, як перед Великоднем", — каже монах.

Миколай Микосовський зауважує, дотримуватися постів — це третя церковна заповідь.

"Відповідно до правил посту в нашій Церкві від будь-якого обов’язку постити звільняються: діти до 14 років та особи, яким виповнилося 60 років, важкохворі, вагітні, матері після пологів і ті, що годують немовлят грудьми, ті, що подорожують (якщо час подорожі перевищує вісім годин).

А також ті, хто важко працює та ті, що харчуються зі столу інших, убогі, котрі живуть з милостині тощо.

Важливо зрозуміти, що справжній піст не є дієтою чи голодуванням. У ньому слід найперше стримуватися від гріха (уже потім від непісних страв), чинити щоденно добрі діла, молитися, читати Святе Писання й над ним роздумувати. Можемо цей піст пожертвувати за наших військових, які мужньо захищають Україну від окупантів-московитів.

Ще слід посповідатись перед Різдвом. Щоб Ісус теж зміг народитися в нашій душі.

Всім плідного різдвяного посту перед зустріччю з новонародженим Спасителем світу", — зазначає священник.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Передвеликодній тиждень: важливість та значення Чистого четверга

«Насамперед очистити душу у сповіді, а вже потім робити в хаті порядки», — священник про духовну підготовку до Великодня

Духовні та практичні виклики під час війни: розмова із сестрою Згромадження Пресвятої Родини

Одержима злим духом дівчина, чудотворна ікона та війна: розмова із монахом Василіанського монастиря, що на Ясній Горі у Гошеві (ФОТО)

«Коли на тебе нападають — захищати потрібно на усіх фронтах», — отець Антоній Яремчук про роль церкви під час війни 


15.11.2024 9946
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

575
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

658
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1367
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2318 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1171
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3096

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

919

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1063

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1493

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2091
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

364
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26417 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

785
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3043
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1288
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

967
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1225
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3175
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

444
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4318
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1102
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1660