Рекордна кількість з розшукуваних: скільки осіб, які ухилялись від мобілізації на Прикарпатті, доставили до ТЦК

Військкоми передали до поліціянтів інформацію про 94,5 тисячі осіб, які ухиляються від явки до ТЦК.

OBOZ.UA інформує про те, у яких регіонах України найбільше ухилянтів (за даними правоохоронців), скільки вже вдалося розшукати та доставити до військкоматів, пише Фіртка.

Рекорд з активності військкомів поставила Дніпропетровська область. За чотири місяці 2024 року до підрозділів поліції регіону надійшло 38 282 звернення з територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки з даними тих українців, які ухиляються від явки (служби). З них вже знайдено та доправлено до ТЦК 5511 осіб.

До Головного управління Національної поліції у Чернігівській області надійшло 9115 звернень ТЦК для встановлення місця перебування та доставлення осіб, які ухиляються від військової служби під час мобілізації. З них 1429 осіб було знайдено та доправлено до територіальних центрів.

На Харківщині до поліції надійшла інформація про 4664 ухилянтів.

"Під час відпрацювання звернень поліцейськими було встановлено та доставлено 1954 осіб до районних територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки", – повідомив заступник начальника ГУНП у Харківській області Віталій Гузь у відповіді на інформаційний запит.

В Івано-Франківській області у 2024 році поліція зареєструвала 2328 звернень від ТЦК, вже знайдено та доправлено туди 1814 осіб. Рекордна ефективність правоохоронців з огляду на відсоткове співвідношення.

читайте також: Виїзд з України та новий закон про мобілізацію: хто може перетинати кордон та як чоловіки гинуть, тікаючи від призову

У ГУНП у Житомирській області  повідомили, що облік звернень від територіальних центрів комплектації щодо встановлення місцеперебування та доставлення осіб, які ухиляються від явки, з 15 листопада 2023 року здійснюється відповідно до нового алгоритму взаємодії Нацполіції та ТЦКСП.

І станом на кінець квітня 2024 року в поліцію передали дані про 8289 жителів регіону, які порушили законодавство про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Причому, як повідомив начальник управління превентивної діяльності ГУНП Олег Бродський, 2452 з них уже знайдено правоохоронцями та доправлено до ТЦК.

У Полтавській області до поліції надійшло звернення щодо 7433 ухилянтів, з них знайдено та доставлено до ТЦК 2591.

Правоохоронці Рівненської області повідомили про 9832 ухилянтів, 1828 з яких вдалося розшукати та доправити до військкоматів.

На Вінниччині від військкомів "бігають" 7288 мешканців регіону. Так, 2325 ухилянтів правоохоронці вже знайшли.

На Кіровоградщині поліція зареєструвала 5955 звернень територіальних центрів комплектації про ухилення від призову та мобілізації. А ось скільки ухилянтів правоохоронці в результаті знайшли та доправили до ТЦК, заступник начальника ГУНП Олександр Сагаль не повідомив, оскільки окремий облік відомостей про таких осіб поліціянтами не ведеться.

До поліції Хмельницької області надійшло 1085 звернень. Скільки з них правоохоронцям вдалося знайти, у цьому ГУНП нам також не розповіли.

Відмовилися надати дані про ухилянтів у поліції Донецької, Херсонської, Тернопільської та Черкаської областей. Відмову аргументували різними причинами: у відповідях йдеться про те, що запитувана інформація є службовою, має обмежений доступ тощо.

Заступник начальника ГУНП у Чернівецькій області Святослав Кишлар у відповіді на наш інформаційний запит взагалі повідомив, що підрозділи ГУНП не ведуть облік осіб, які ухиляються від явки до ТСКСП або від проходження військової служби під час мобілізації.

А в ГУНП в Одеській області вирішили самостійно не відповідати на інформаційний запит OBOZ.UA, а, зважаючи на все, просто позбутися "набридливих журналістів" – перекинувши наші питання територіальним підрозділам. Про це ми здогадалися, коли отримали листи від районного управління поліції міста Подільськ (до речі, там повідомили про 255 звернень від ТЦК і що 127 ухилянтів правоохоронці вже розшукали) та з Болградського районного відділу поліції (там надати інформацію відмовилися, пославшись на те, що вона службова).

Ще кілька ГУНП не відповіли на інформаційний запит OBOZ.UA не те що у встановлений законом термін, а взагалі. Це Головні управління Нацполіції Сумської, а також доволі спокійних у військовому плані Київської, Закарпатської та Львівської областей. А ось правоохоронці прифронтової Запорізької області (частину якої окуповано) пообіцяли надати інформацію найближчим часом.

Так, на сьогодні вже є дані, що військкоми передали поліції інформацію про 94 526 ухилянтів. З них 20 031 було знайдено поліцією та доставлено до ТЦК.

Зазначимо, що реальна кількість осіб, які ухиляються від мобілізації, все-таки може відрізнятися від зазначеного у відповідях управлінь Нацполіції, оскільки військкоми могли ще не передати всі дані правоохоронцям. Однак різниця вже точно не мільйон, як із піною біля рота стверджують російські пропагандисти.

Правоохоронці поділилися, що швидко знайти ухилянта вдається рідко через різні причини. Серед них: брак дільничних (а саме на них насамперед лягає візит додому), застарілі дані про реєстрацію (тобто військовозобов'язаний не повідомляв про зміну місця проживання), а також те, що деякі просто "залягають на дно". Тобто переїжджають, ховаються у родичів тощо.

"Серед них найбільше тих, хто працює віддалено. Але скільки вони ховатимуться? Скільки боятимуться виходити на вулицю? Це, звичайно, ганьба", – поділився  співробітник поліції Дніпра.

За його словами, є серйозні та ефективні методи розшуку таких осіб, правда, він вважає, що "озвучувати це зараз точно не варто".

Деякі українці намагаються вирішити питання більш кардинально і шукають варіанти втекти з країни. Наприклад, до Польщі намагаються виїхати за підробленими документами, а до Румунії – перепливти Тису, яку прозвали "річкою смерті", бо в ній уже потонув 31 українець.

Річка оманливо виглядає не дуже складною перепоною, але насправді вона дуже підступна: має стрімку течію, на дні є коріння дерев, є місця, куди може затягувати вир.

За даними представника прикордонної поліції цієї країни Флоріана Комана, всього незаконно перетнули кордон Румунії 11 тисяч громадян України. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Мобілізація по-новому: прикарпатцям розповіли про головні зміни, які пропонує влада

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


20.05.2024 Вікторія Матіїв 1468 1
Коментарі (1)

Читач 2024.05.20, 15:07

Отже ж маніпулятори. А куди поділись 40 тис в Івано-Франківській області про які розповідали тцк у Космачі? Збрехали.

Отже біля 2000 тис шукали і типу знайшли. Бо це на папері. На далі ж кого зловили  в бус той і "став розшукуваним і зловленим".

Мобілізація безсумнівно потрібна - неможуть одні і тіж роками воювати, але копняками гнати, бити, стріляти як на блок пості біля Рахова? То яку заміну отримається? Тим більше що зброї паритетно немає і солдатське життя ніхто не хвалить з солдат...

Ну і вартує розшук 90 тис на всю країну викидання мільйонів з громадянства закордоном? Проблем з економікою, демотивацією і всім решту?

26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

455
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

826
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1154 5
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2610
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1944
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2195

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

262

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

391

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1336

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1317
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1054
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

866
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14727
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

753
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10531
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6244
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

770
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

859
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3012
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

722
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

785
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

688