Проводити, не можна скасувати: впливові прикарпатці стали на захист ЗНО

Минулого тижня омбудсмен Сергій Горбачов заявив, що він отримав інформацію відразу з трьох незалежних джерел, що у високих владних структурах готуються документи про скасування ЗНО загалом.

Таке повідомлення викликало неабияке занепокоєння у суспільстві. А в соцмережах розпочався флешмоб #РукиГетьВідЗНО, пише Фіртка.

Так, хоч влада сьогодні поспішає заспокоїти українців, тривожний дзвінок для багатьох вже пролунав.

Впливові прикарпатці категорично виступили проти скасування ЗНО і наголошують, що є різні варіанти безпечно провести оцінювання.


Богдан Томенчук, директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти 

Безумовно, якщо пандемічна ситуація не стабілізується, то є потреба прийняти рішення про зміщення ЗНО в часі проведення, але аж ніяк не про його скасування. Рішення дуже просте: можна пізніше розпочати навчальний рік і відповідно пізніше його закінчити. У наступному навчальному році є дуже багато часових люфтів, щоб його поставити на місце.

Сьогодні головне – рівно вийти із цієї пандемічної ситуації. Безумовно, плани  дій мали обговорюватися заздалегідь – але маємо те, що є. Беззастережно сьогодні говорити, що "давайте проводити ЗНО" - я б не став, адже ми бачимо, як росте кількість інфікованих. Але й казати про те, що скасовуємо його, я б теж не став. Пересуваймо початок навчального року, вступної кампанії й відповідно ЗНО.


Едуард Прощук, народний депутат України

Вважаю, зовнішнє незалежне оцінювання потужним етапом освітньої реформи в Україні. Це ефективний та, на мою думку, найоптимальніший формат вступу для абітурієнтів. ЗНО ставить усіх в рівні умови. Тестування дає можливість обдарованим дітям вступити до кращих вишів країни. Мова йде про знання, а не про фінансове становище.

Я підтримую ЗНО, воно сприяє боротьбі з корупцією під час вступу. Сьогодні непроста ситуація з пандемією, але як запевняють в Міністерстві освіти і науки планів скасовувати зовнішнє оцінювання немає, як цього року так і загалом. На мою думку, це єдиний правильний механізм чесної вступної кампанії. Я певен, якщо будуть причини для перенесення чи скасування незалежного оцінювання через коронавірус, Міністерство охорони здоров’я оперативно про це повідомить.


Ігор Цепенда, доктор політичних наук, професор, ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника 

Протягом останнього часу почастішали думки про скасування ЗНО у зв'язку з пандемією COVID-19. Всі ми одностайні в думці, що головним завданням у сьогоднішніх умовах є збереження здоров'я людини. Весь світ бореться з пандемією, але водночас докладає чималих зусиль, щоб втримати ті процеси, які дають поступ до розвитку і зміцнення держави. Серед них, пріоритетним є здобуття освіти.

Введення ЗНО в нашій країні не тільки зняло недовіру суспільства до українських закладів вищої освіти, але насамперед, зміцнило їх, оскільки в університети прийшла мотивована до здобуття знань молодь. Для тих, хто має сумніви щодо доцільності проведення ЗНО в теперішніх умовах наведу порівняльний приклад епідеміологічної ситуації в Україні та Республіці Польща станом на 13 червня 2020 року. В Україні виявили зараження у більш, ніж 33 тис осіб, у Польщі близько 31 тис осіб. В Україні померло 943 осіб, у Польщі - 1 276. Як бачимо, епідеміологічна ситуація майже однакова, але уряд Польщі не тільки не скасував проведення свого ЗНО, але й також проводить відповідник нашої державної підсумкової атестації для учнів 9-х класів. У цій ситуації звертаюсь до наших колег з Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти, що Прикарпатський університет, як і у попередні роки, готовий надати всебічну підтримку для успішного і безпечного проведення ЗНО на Прикарпатті.


Ігор Фріс, народний депутат України

ЗНО скасовувати не можна. Єдиний варіант - перенесення. Скасувати можна було раніше, коли абітурієнти мали можливість працювати над атестатами та балами в них. Зараз це вже пізно робити. Як не крути, ЗНО сьогодні – це рівний і справедливий доступ талановитої молоді до вищої освіти. Це - однакові шанси вступити до найпрестижніших університетів завдяки знанням, а не хабарю за екзамен. Діти готувалися декілька років, щоб мати змогу вступити до ВИШу. Не варто цим нехтувати й знову повертатися до темряви.


Оксана Савчук, народна депутатка України 

Питання скасування ЗНО має отримати різкий спротив в освіті та серед громадськості. Чому? Бо занадто великі ризики. Скасування ЗНО - це дати привід зробити це знову. І тоді вже безповоротно. Звичайно, право випускників на вищу освіту і безпека та фаховість учителів має бути в пріоритеті. Скасування цьогорічного ЗНО може назавжди скасувати і можливість, яку отримали випускники різних соціальних і майнових станів. Говорю про навчання бюджетним коштом. Однозначно я за те, щоб ЗНО було, оскільки це реальний шанс вступникам отримати доступ до якісної вищої освіти.


Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська

Підстав для скасування зовнішнього незалежного оцінювання немає. На днях прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час брифінгу повідомив, що розмови про скасування ЗНО є чутками та офіційно спростував їх. Проведення зовнішнього незалежного оцінювання стартує 25 червня з дотриманням всіх карантинних норм.

Незалежне всеукраїнське тестування є необхідним для вступників, адже воно гарантує, що діти матимуть рівний доступ до освіти. Є чіткі критерії від МОЗ, які визначають чи можна проводити зовнішнє незалежне оцінювання, чи ні. На сьогодні, визначені критерії дозволяють провести тестування.


Варто наголосити, що днями прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що ніхто не збирається скасовувати ЗНО, і причин для перенесення оцінювання на серпень наразі немає. Якщо такі причини будуть, то Міністерство охорони здоров’я та головний санітарний лікар повідомлять про це.

Крім того, останні дані свідчать про зростання в Україні кількості людей, у яких виявляють COVID-19.

А ще у середу, 17 червня, Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт №3669 згідно з яким, запропонований варіант звільнити випускників шкіл від проходження державної підсумкової атестації через пандемію коронавірусу, але дозволити пройти ЗНО за бажанням.


17.06.2020 10977
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

730
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11254 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1913
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1812
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2810
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4666

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

441

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1105

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1517

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1376
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1760
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1578
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8826
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

660
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

736
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1931
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

891
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

405
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

255 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

749 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

792