
Сьогодні в Івано-Франківську презентували інтерактивний інструмент “Приховані інтереси” - проект для виявлення конфлікту інтересів серед депутатів та посадовців місцевих органів влади.
“Приховані інтереси” – це база даних усіх фірм, пов’язаних з депутатами та топ-чиновникам. Дані можна з легкістю аналізувати через зручний пошук за ПІБ чиновника, назвою чи кодом ЄДРПОУ компанії. Функція “автоматичний аналізатор” протягом кількох секунд знайде збіг між базою даних та змістом завантаженого документу, наприклад, порядком денним, стенограмою засідання, тендерною документацією, пише Фіртка.
Проект створено у співпраці з Центром демократії та верховенства права в рамках проекту «Посилення коаліції РПР», який впроваджується за підтримки Європейського Союзу. У 2017 році база була реалізована для Києва, Житомира та Тернополя.
До березня 2018-го планують додати ще 6 міст. Весною презентують базу "Приховані інтереси" Верховної Ради України. Сайт дає змогу журналістам та активістам з легкістю провести антикорупційне розслідування діяльності місцевого чиновника, перевірити його профіль та пов’язані з ним компанії на предмет доброчесності, а у випадках порушення чи будь-яких підозр щодо прозорості діяльності політика, звернутися до Антикорупційного штабу за відповідною експертизою.
«Не менш важливо, проект створений для чесного бізнесу, адже ми знаємо, що депутати чи чиновники здатні лобіювати якісь власні ресурси. Тому ми закликаємо чесних бізнесменів перевіряти своїх контрагентів на причетність до депутатів, мера та його оточення», - зазначає Галина Янченко, Голова правління ГО "Антикорупційний штаб".
«Тобто ви бачите, що приховані інтереси існують. І чим глибша ця структура відносин, тим яскравіше ці приховані інтереси будуть кристалізовуватись. З одного боку тому що люди не зовсім розуміють, де цей конфлікт інтересів, де його межа, з іншого Західному регіону притаманна така риса як «просування своїх». Ми вважаємо, що презентований інструмент допоможе бачити ці «інтереси»», - каже Мирослав Сімка.
«Перше те, що документи подаються у форматі фотографій, відтак з такими даними важко працювати. Друга річ, що в Івано-Франківську приховується інформація про те, кому виділяється земельна ділянка. Якщо ця інформація приховується, то це може свідчити про те, що або хтось колись її засекретив, і теперішня міська влада продовжує жити в цій інерції. Або це може бути свідченням того, що є що приховувати», - зазначає Янченко.
Підписуйтесь на Телеграм-канал FIRTKA.IF.UA - https://t.me/firtkaIF