Прийом тривав понад п'ять годин: з якими питаннями іванофранківці звертались до місцевої влади

Під час чергового прийому громадян міський голова Руслан Марцінків та його команда зіштовхнулися з широким спектром питань, які хвилюють містян у цей непростий час.
Про це повідомляє мер у своїх соціальних мережах, пише Фіртка.
Мешканців прийшло досить багато, тому прийом тривав понад 5 годин. Від проблем зі здоров’ям та реабілітацією до збереження культурної спадщини та підтримки спортсменів — кожне звернення потребувало уваги та пошуку оптимальних рішень.
Діючий військовослужбовець державної прикордонної служби Володимир Черкаський, який на цей час проходить реабілітацію в добровольчому хірургічному шпиталі “ БРАСС”, прийшов з ідеєю відкрити заклад харчування із назвою “Донбас”. Його ідея полягає в тому щоб зберегти культуру та цінність Донбасу.
“Це має бути заклад харчування, але не просто заклад - це буде платформа для продажу ветеранських товарів, у нас такої нема. Так само там будуть проводитись заходи з тактичної військової медицини для цивільного населення. Стилістикою закладу будуть українські письменники й цитати з книг. Міський голова мене підтримав з ідеєю, йому сподобалось, бо це збереження цієї землі. І було би дуже добре зберегти цю цінність, культуру і страви цих людей”, -  розповідає військовослужбовець Володимир Черкаський.
Іванна Вінтоняк, має хворобу СМА другого типу, яка не дозволяє їй стояти та ходити, має інвалідність 1 групи. Жінка звернулась з прохання допомогти у фінансуванні життєво необхідних ліків, які потрібні для лікування й підтримки нормального функціонування пацієнтів зі СМА. 
“Пан мер і співробітники мерії пояснили деякі нюанси, які є у правовому полі, які можливо десь не дозволяють в повній мірі допомогти, так як би хотілося. Але, тим не менше, з повними уповноваженнями, які в них є, пообіцяли допомогти як мінімум з реабілітацією, що для мене не менш важливо. Тому що реабілітація на місяць складає приблизно від 10 до 15 тисяч гривень”, - ділиться Іванна Вінтоняк.   
За її словами, відсутність єдиних стандартів ускладнює забезпечення пацієнтів необхідними ліками.Однак, місто продовжує шукати шляхи для підтримки таких пацієнтів, як Іванна Вінтонюк, забезпечуючи її базовою терапією та необхідними медичними виробами. 
 
Внутрішньо переміщені спортсмени з Маріуполя та Донеччини, які знайшли прихисток в Івано-Франківську, звернулися до міської влади з проханням про фінансову підтримку. Молоді боксери, які вже досягли значних успіхів, мріють про участь в Олімпійських іграх 2028 року в США. Однак для цього їм необхідні додаткові ресурси та стабільні умови для тренувань.
“Загалом в нас є певний відсоток спортсменів, які обрали нашу область, зокрема наше місто для продовження своєї спортивної кар'єри. Враховуючи повномасштабне вторгнення, є певні складнощі з проходженням фінансових платежів, то звісно є питання по вчасності фінансування будь-якої спортивної події.
Тому ми обговорювали можливості, які може створити міська рада для цих спортсменів і також ми обговорювали механізм, як краще поступити для того, щоб процес їхньої підготовки був успішним", - каже директор Департаменту молодіжної політики та спорту Віталій Матешко.
Пенсіонерка Алла Онисько звернулася до міського голови з особистим проханням, яке глибоко її турбує. Жінка переживає за долю "Малої академії ремесел та етнографії" і закликає владу до активних дій для збереження цього унікального закладу. 
"Мала академія ремесел та етнографії" - це особливий заклад, де можна побачити на власні очі традиції українського народу, доторкнутися до духу минулих часів та зануритися у неповторну атмосферу старовини.
"Йде мова про те, як зберегти фірму, яка називається "Мала академія ремесел та етнографії ", для того, щоб це залишилося для міста і для історії. Для залучення людей і всіх співучасників цієї роботи до збереження цього підприємства. Міський голова сказав, що знає цю фірму і що він все це добре розуміє і обов'язково цим питанням займеться. А про це повідомить, ще додатково зв'яжеться", - говорить пенсіонерка Алла Онисько. 
Міський голова Руслан Марцінків під час прийому громадян зіткнувся з широким спектром питань. Від проблем житлово-комунального господарства до питань підтримки бізнесу та збереження культурної спадщини. Зокрема серед тих, хто звернувся за допомогою, були підприємці, військові та родичі загиблих військових.


04.12.2024 Тетяна Сорока 278
Коментарі ()

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

974
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2577 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2165
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3006
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2613
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2340 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

475

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

477

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

977

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2196
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

676
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1945
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2039
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

208
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

822
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5529
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7387
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1404
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

675
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1053 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1560 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1419