Прийом тривав понад п'ять годин: з якими питаннями іванофранківці звертались до місцевої влади

Під час чергового прийому громадян міський голова Руслан Марцінків та його команда зіштовхнулися з широким спектром питань, які хвилюють містян у цей непростий час.
Про це повідомляє мер у своїх соціальних мережах, пише Фіртка.
Мешканців прийшло досить багато, тому прийом тривав понад 5 годин. Від проблем зі здоров’ям та реабілітацією до збереження культурної спадщини та підтримки спортсменів — кожне звернення потребувало уваги та пошуку оптимальних рішень.
Діючий військовослужбовець державної прикордонної служби Володимир Черкаський, який на цей час проходить реабілітацію в добровольчому хірургічному шпиталі “ БРАСС”, прийшов з ідеєю відкрити заклад харчування із назвою “Донбас”. Його ідея полягає в тому щоб зберегти культуру та цінність Донбасу.
“Це має бути заклад харчування, але не просто заклад - це буде платформа для продажу ветеранських товарів, у нас такої нема. Так само там будуть проводитись заходи з тактичної військової медицини для цивільного населення. Стилістикою закладу будуть українські письменники й цитати з книг. Міський голова мене підтримав з ідеєю, йому сподобалось, бо це збереження цієї землі. І було би дуже добре зберегти цю цінність, культуру і страви цих людей”, -  розповідає військовослужбовець Володимир Черкаський.
Іванна Вінтоняк, має хворобу СМА другого типу, яка не дозволяє їй стояти та ходити, має інвалідність 1 групи. Жінка звернулась з прохання допомогти у фінансуванні життєво необхідних ліків, які потрібні для лікування й підтримки нормального функціонування пацієнтів зі СМА. 
“Пан мер і співробітники мерії пояснили деякі нюанси, які є у правовому полі, які можливо десь не дозволяють в повній мірі допомогти, так як би хотілося. Але, тим не менше, з повними уповноваженнями, які в них є, пообіцяли допомогти як мінімум з реабілітацією, що для мене не менш важливо. Тому що реабілітація на місяць складає приблизно від 10 до 15 тисяч гривень”, - ділиться Іванна Вінтоняк.   
За її словами, відсутність єдиних стандартів ускладнює забезпечення пацієнтів необхідними ліками.Однак, місто продовжує шукати шляхи для підтримки таких пацієнтів, як Іванна Вінтонюк, забезпечуючи її базовою терапією та необхідними медичними виробами. 
 
Внутрішньо переміщені спортсмени з Маріуполя та Донеччини, які знайшли прихисток в Івано-Франківську, звернулися до міської влади з проханням про фінансову підтримку. Молоді боксери, які вже досягли значних успіхів, мріють про участь в Олімпійських іграх 2028 року в США. Однак для цього їм необхідні додаткові ресурси та стабільні умови для тренувань.
“Загалом в нас є певний відсоток спортсменів, які обрали нашу область, зокрема наше місто для продовження своєї спортивної кар'єри. Враховуючи повномасштабне вторгнення, є певні складнощі з проходженням фінансових платежів, то звісно є питання по вчасності фінансування будь-якої спортивної події.
Тому ми обговорювали можливості, які може створити міська рада для цих спортсменів і також ми обговорювали механізм, як краще поступити для того, щоб процес їхньої підготовки був успішним", - каже директор Департаменту молодіжної політики та спорту Віталій Матешко.
Пенсіонерка Алла Онисько звернулася до міського голови з особистим проханням, яке глибоко її турбує. Жінка переживає за долю "Малої академії ремесел та етнографії" і закликає владу до активних дій для збереження цього унікального закладу. 
"Мала академія ремесел та етнографії" - це особливий заклад, де можна побачити на власні очі традиції українського народу, доторкнутися до духу минулих часів та зануритися у неповторну атмосферу старовини.
"Йде мова про те, як зберегти фірму, яка називається "Мала академія ремесел та етнографії ", для того, щоб це залишилося для міста і для історії. Для залучення людей і всіх співучасників цієї роботи до збереження цього підприємства. Міський голова сказав, що знає цю фірму і що він все це добре розуміє і обов'язково цим питанням займеться. А про це повідомить, ще додатково зв'яжеться", - говорить пенсіонерка Алла Онисько. 
Міський голова Руслан Марцінків під час прийому громадян зіткнувся з широким спектром питань. Від проблем житлово-комунального господарства до питань підтримки бізнесу та збереження культурної спадщини. Зокрема серед тих, хто звернувся за допомогою, були підприємці, військові та родичі загиблих військових.


04.12.2024 Тетяна Сорока 396
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2610
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1636 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3709
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5501
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1723
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2140

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

227

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

239

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

427

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

919
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

523
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

802
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2503 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

573
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

909
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4953
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

771
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

700
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

633
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

436
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

763
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

926 2