Прийом тривав понад п'ять годин: з якими питаннями іванофранківці звертались до місцевої влади

Під час чергового прийому громадян міський голова Руслан Марцінків та його команда зіштовхнулися з широким спектром питань, які хвилюють містян у цей непростий час.
Про це повідомляє мер у своїх соціальних мережах, пише Фіртка.
Мешканців прийшло досить багато, тому прийом тривав понад 5 годин. Від проблем зі здоров’ям та реабілітацією до збереження культурної спадщини та підтримки спортсменів — кожне звернення потребувало уваги та пошуку оптимальних рішень.
Діючий військовослужбовець державної прикордонної служби Володимир Черкаський, який на цей час проходить реабілітацію в добровольчому хірургічному шпиталі “ БРАСС”, прийшов з ідеєю відкрити заклад харчування із назвою “Донбас”. Його ідея полягає в тому щоб зберегти культуру та цінність Донбасу.
“Це має бути заклад харчування, але не просто заклад - це буде платформа для продажу ветеранських товарів, у нас такої нема. Так само там будуть проводитись заходи з тактичної військової медицини для цивільного населення. Стилістикою закладу будуть українські письменники й цитати з книг. Міський голова мене підтримав з ідеєю, йому сподобалось, бо це збереження цієї землі. І було би дуже добре зберегти цю цінність, культуру і страви цих людей”, -  розповідає військовослужбовець Володимир Черкаський.
Іванна Вінтоняк, має хворобу СМА другого типу, яка не дозволяє їй стояти та ходити, має інвалідність 1 групи. Жінка звернулась з прохання допомогти у фінансуванні життєво необхідних ліків, які потрібні для лікування й підтримки нормального функціонування пацієнтів зі СМА. 
“Пан мер і співробітники мерії пояснили деякі нюанси, які є у правовому полі, які можливо десь не дозволяють в повній мірі допомогти, так як би хотілося. Але, тим не менше, з повними уповноваженнями, які в них є, пообіцяли допомогти як мінімум з реабілітацією, що для мене не менш важливо. Тому що реабілітація на місяць складає приблизно від 10 до 15 тисяч гривень”, - ділиться Іванна Вінтоняк.   
За її словами, відсутність єдиних стандартів ускладнює забезпечення пацієнтів необхідними ліками.Однак, місто продовжує шукати шляхи для підтримки таких пацієнтів, як Іванна Вінтонюк, забезпечуючи її базовою терапією та необхідними медичними виробами. 
 
Внутрішньо переміщені спортсмени з Маріуполя та Донеччини, які знайшли прихисток в Івано-Франківську, звернулися до міської влади з проханням про фінансову підтримку. Молоді боксери, які вже досягли значних успіхів, мріють про участь в Олімпійських іграх 2028 року в США. Однак для цього їм необхідні додаткові ресурси та стабільні умови для тренувань.
“Загалом в нас є певний відсоток спортсменів, які обрали нашу область, зокрема наше місто для продовження своєї спортивної кар'єри. Враховуючи повномасштабне вторгнення, є певні складнощі з проходженням фінансових платежів, то звісно є питання по вчасності фінансування будь-якої спортивної події.
Тому ми обговорювали можливості, які може створити міська рада для цих спортсменів і також ми обговорювали механізм, як краще поступити для того, щоб процес їхньої підготовки був успішним", - каже директор Департаменту молодіжної політики та спорту Віталій Матешко.
Пенсіонерка Алла Онисько звернулася до міського голови з особистим проханням, яке глибоко її турбує. Жінка переживає за долю "Малої академії ремесел та етнографії" і закликає владу до активних дій для збереження цього унікального закладу. 
"Мала академія ремесел та етнографії" - це особливий заклад, де можна побачити на власні очі традиції українського народу, доторкнутися до духу минулих часів та зануритися у неповторну атмосферу старовини.
"Йде мова про те, як зберегти фірму, яка називається "Мала академія ремесел та етнографії ", для того, щоб це залишилося для міста і для історії. Для залучення людей і всіх співучасників цієї роботи до збереження цього підприємства. Міський голова сказав, що знає цю фірму і що він все це добре розуміє і обов'язково цим питанням займеться. А про це повідомить, ще додатково зв'яжеться", - говорить пенсіонерка Алла Онисько. 
Міський голова Руслан Марцінків під час прийому громадян зіткнувся з широким спектром питань. Від проблем житлово-комунального господарства до питань підтримки бізнесу та збереження культурної спадщини. Зокрема серед тих, хто звернувся за допомогою, були підприємці, військові та родичі загиблих військових.


04.12.2024 Тетяна Сорока 443
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

317
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13700 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1558
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

857
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6119
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1713

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

631

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1458

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1268

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1160
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

515
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

647
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1569
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

593
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

873
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5917
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13567
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

236
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

539
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

478
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

783 2