Опитування показало, що мешканці західних областей відчувають до нинішньої влади

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).

Так, на заході країни найчастіше говорили про розчарування (27%) і надію (27%).

Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), пише Фіртка.

Далі йдуть такі відповіді, як сором (14%), злість (18%), співчуття (13%), гордість (10%), ненависть (13%). Відносно найменше респондентів говорили про страх (7%), байдужість (8%), сміх (8%), вдячність (7%) та симпатію (4%).

Як зазначають соціологи, у всіх регіонах ситуація доволі подібна (зокрема, у всіх регіонах у лідерах дві відповіді — розчарування і надія).

"Опитування відбувалося на тлі загострення відносин України та США і за окремими показниками ми бачимо більше єднання суспільства, зокрема, і в питанні ставлення до влади.

Утім, рівень єднання навколо влади, зрозуміло, не сягає того рівня, який українці демонстрували одразу після повномасштабного вторгнення в 2022 році.

Як показують результати цього опитування, ми бачимо строкатий спектр емоцій щодо нинішньої влади — у достатньо істотній мірі присутні як виразно негативні, так і однозначно позитивні емоції (скоріше за все, будь-який користувач соціальних медіа визнає те розмаїття думок, з якими вони стикаються).

При цьому ще в першій половині 2023 році більшість українців хотіли б оновлення влади. Надалі опитування також показували інтерес до перезавантаження влади. Різний спектр емоцій (з відчутною представленістю негативних) тільки підтверджує, що є запит на щось нове (чи хоча би випускання пари).

Проте — і це принциповий моменти, на якому наголошує більшість українців — лише після завершення війни. І в цьому питанні ми, на щастя, маємо консенсус — і населення країни, і представники влади, і лідери основних опозиційних сил демонструють високу відповідальність та говорять, що вибори мають бути вже після війни за належних безпекових умов, — зазначив


Довідково: опитування провели впродовж 14-24 лютого 2025 року.

Методом телефонних інтерв’ю (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) у всіх регіонах України (підконтрольна Уряду України територія) опитали 1 000 респондентів.

Опитування проводили з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася Урядом України.

До вибірки не включали жителів територій, які тимчасово не контролюються владою України (водночас частина респондентів — це ВПО, які переїхали з окупованих територій), а також опитування не проводили з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Мобілізація по-новому: прикарпатцям розповіли про головні зміни, які пропонує влада

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Виїзд з України та новий закон про мобілізацію: хто може перетинати кордон та як чоловіки гинуть, тікаючи від призову


20.03.2025 1654 1
Коментарі (1)

Іван 2025.03.25, 12:08

У Івано-Франківську у ЦНАпі на незалежності працівники хворіють на кір а керівники приховують проблему

 

 

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

564
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3134
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21253
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2067
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1567 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2437

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

318

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

230

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

826

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2233
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

252
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

524
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1074
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

240
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

853
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

817
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

741
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8303
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

383
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1078 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2242 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

946