Нові карантинні обмеження: психологиня розповіла, як легко організувати дистанційне навчання

В Україні можуть посилити карантинні обмеження вже з 13 вересня.

Зокрема, школи переходитимуть на дистанційне або змішане навчання в залежності від ситуації з COVID-19 та вимог карантинних зон. Водночас школи, у яких 80% працівників вакциновані проти COVID-19, продовжуватимуть повноформатний режим навчання не залежно від того, чи потрапить регіон у «жовту», «помаранчеву» або «червону» зону. 

Як інформувала Фіртка раніше, в Івано-Франківській територіальній громаді станом на 8 вересня лише у п'ятьох школах провакцинували понад 80% працівників. А це означає, що лише педагоги цих шкіл мають змогу навчати дітей очно.

Проте, як повідомив міський голова Руслан Марцінків вчора, очний режим навчання у франківських школах продовжили ще як мінімум на наступний тиждень. 

Водночас за минулу добу на Прикарпатті зареєстрували 90 нових випадків захворювання на COVID-19, шість прикарпатців померли. Ситуація невтішна, а це означає, що посилення карантину таки можливе найближчим часом.

  читайте також: Ймовірний локдаун: що відомо про привілеї для вакцинованих від COVID-19

Фіртка дізналася, як полегшити дистанційне навчання для дитини.

Психологиня центру психологічної діагностики та реабілітації «Neuroflex» Олена Сєргєєва пояснює, що люди – істоти соціальні, тому найважче у дистанційному навчанні – вилучення із соціуму.

"Основний момент навчання – не шкільна програма, а соціальні навички. Адже, коли діти починають ходити до школи, то для них соціум стає таким середовищем, де формуються усі основні навички та уміння, які будуть потрібні в дорослому житті. Саме тому за умови навчання онлайн вкрай важливо підтримувати соціальну комунікацію між однолітками. Зробити це можна у чатах, де діти обговорюватимуть домашні завдання, виконуватимуть роботу в малих групах".

За словами психологині, є діти, яким складно засвоювати інформацію через онлайн-конференції. 

"У таких випадках потрібно активно використовувати зворотний зв'язок: ставити додаткові питання, перепитувати, чи зрозумілий матеріал. Раджу використовувати таку пропорцію: менше часу на викладання теорії, а більше на дискусії та обговорення матеріалу й основних завдань".

Наступна складність, на думку фахівчині, брак мотивації у дітей.

"Насправді, це відбувається досить закономірно, бо під час ізоляції та домашнього навчання, діти зазвичай перебувають в одному середовищі, і не відчувають певного різноманіття. Для людини дуже важлива наявність збагаченого середовища, а коли дитина навчається вдома, то вона стикається з тим, що переважно її середовище однакове, одноманітне.

Шлях до школи, поїздки громадським транспортом, спілкування з друзями у школі, зміна кабінетів між уроками – усе це робить великий внесок у підтримання наших навчальних та мотиваційних процесів. Моя порада – чіткий розклад, де враховані навчання, домашні завдання, різні активності поза межами квартири, прогулянки та руханки, обов’язково виділений час для відпочинку".

Як зазначила Олена Сєргєєва, якщо оцінки погіршились, то дитину не потрібно карати, а треба розібратись, що їй дається складніше.

"На фоні ізоляції дуже часто виникають лінощі, адже маємо проблему із мотивацією, але на рівні підліткової свідомості дуже складно зрозуміти, у чому ж саме проблема. А коли батьки ще й тиснуть, це тільки додає стресу й мозок перемикається у режим виживання".

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

У МОЗ опублікували критерії переходу на онлайн-освіту

Рівень вакцинації освітян: з понеділка можливий перехід на дистанційне навчання

На Прикарпатті триває масова вакцинація освітян (ВІДЕО)

Знижки на таксі та безкоштовний доступ до фільмів: як прикарпатців мотивуватимуть вакцинуватися від COVID-19


Коментарі (2)

Богдан 2021.09.10, 15:04

Все це дуже правильно і гарно. Але нехай психологиня посидить біля монітору 6 годин підряд. І що буде із осанками і очима дітей після такого сидіння. Я  вже не говорю про якість знань. 

???? 2021.09.10, 15:25
Богдане, чи запроваджувати дистанційне навчання вирішує не психологиня :)
23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

622
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1038 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

857
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1671
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2298
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4283 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

376

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

266

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

498

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

448
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8025
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

684
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

722
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1142
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

723
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6308
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1795
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

272
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

296
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1618
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

810 1