Днями очільник Івано-Франківської громади Руслан Марцінків анонсував програму, яка передбачає одноразову грошову допомогу породіллям з громади у розмірі 20 тисяч гривень.
Водночас, якщо тато або мама немовляти військовослужбовці, вони отримають 50 тисяч гривень.
Таким рішенням міська влада хоче мотивувати сім'ї до поповнення. Адже, за словами очільника міста, статистика невтішна: народжуваність за останні роки знизилась.
Фіртка проаналізувала, як змінювались показники народжуваності на Івано-Франківщині зокрема та в Україні загалом.
Так, за даними Головного управління статистики в Івано-Франківській області, кількість новонароджених на Прикарпатті за січень 2022 року складала лише 681 особу, тоді як за минулі роки ці числа сягали 813 (2021 рік), а у 2019 році — 1075 осіб.
Природний приріст населення був від'ємним. Відповідно, загальний показник скорочення в Івано-Франківській області за січень 2022 році складав 1275 осіб, за 2021 рік — 803, а за 2020 рік — 564.
За середньою місячною статистикою можна простежити, як щороку в Івано-Франківській області та в Україні в цілому кількість новонароджених стрімко зменшується.
Дані Головного управління статистики в Івано-Франківській області
Разом з тим, за даними Держстату, останній позитивний приріст населення в Україні був ще у 1990 році. Відтоді він тільки скорочується. Про це свідчить, наприклад, те, що за січень 2022 року в Україні народилося 18 062 малюків, а це на 18% менше, ніж за той же місяць 2021 року, коли на світ з'явилося близько 22 тисячі діток.
Згідно зі статистикою, за січень 2022 року, найбільший показник скорочення населення, був у Дніпропетровській області, а саме -3334 особи. На другому та третьому місці були Донецька та Харківська області з відповідними показниками -2967 та -2711.
Загальний позитивний показник у той час мала лише Київська область — 463 особи, завдяки великому міграційному приросту, що сягав числа 2 273.
Дані Державної служби статистики України
У цілому, за даними Опендатабот, за 11 місяців 2022 року реєстрацій новонароджених поменшало на третину у порівнянні з відповідним періодом у 2021 році. Ймовірно, кажуть фахівці, це пов’язано з тим, що частина дітей була народжена за кордоном та їх поява ще не була посвідчена в українських держустановах.
Як бачимо, кількість населення в Україні знижується не лише через високу смертність, а й через падіння народжуваності. Останніми роками демографічна ситуація в Україні не була надто позитивною. А з початком повномасштабної війни й далі погіршується. А тому — сьогодні створення комфортних умов для збільшення народжуваності є вкрай важливим аспектом.