Нардеп Ігор Фріс скептично прокоментував набуття чинності закону «про декларування зброї»

Сьогодні, 25 листопада, в Україні вступив у дію Закон «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України» (№3899-IX), що вдосконалює порядок отримання, декларування та зберігання вогнепальної зброї.
Як заявляється, прийняття цього Закону закладає правову основу для непритягнення особи до відповідальності за зберігання зброї без відповідного дозволу, а також посилить механізм контролю за обігом зброї.
З цього приводу Фіртка звернулася за коментарем до народного депутата від 84-го виборчого округу Ігоря Фріса.

фото: Facebook/Ігор Фріс


Нардеп Ігор Фріс скептично прокоментував набуття чинності закону «про декларування зброї».
«Непоганий, ніби, Закон.
Але радіти рано, бо він мав би бути прийнятий, як було домовлено, разом із законопроєктом 5708 (проєктом Закону "Про право на цивільну вогнепальну зброю"), який ми прийняли за основу 23 лютого 2022-го року, буквально за день до повномасштабного вторгнення.
Пригадую той час, коли почалося вторгнення…
Я сидів до ночі, щоб до 24-ї години додати правки до законопроєкту, - розповідає Ігор Фріс, - Законопроєкт був поданий, він був розглянутий комітетом до другого читання як проєкт змін, але, на жаль, під час розгляду комітетом за ініціативою Міністерства внутрішніх справ було прийняте рішення відстрочити набуття законопроєкту, а саме щодо короткоствольної вогнепальної нарізної зброї, пістолетів і револьверів, на термін п'ять років після завершення воєнного стану.
Тобто закинути його в такий «довгий ящик», який ніколи не дасть право українцям на вільний обіг зброї».
Нардеп припускає, законопроєкт введений в дію 25 листопада, – це така собі бульбашка, фікція, яка реально мало що змінить, і українці навряд чи скористаються тими «поблажливими» вимогами закону, які нададуть їм можливість зареєструвати вказану зброю:
«Цей закон навряд чи щось вирішить і навряд, чи вплине на ті правовідносини, які існують в суспільстві. Всі дефініції, норми, правила, визначення типів зброї, категорій суб’єктів, які мають право на зброю, вони містяться в законопроєкті 5708, який на сьогодні не прийнятий».
Згідно з введеним в дію Законом, власникам зброї необхідно її задекларувати, провести відстріл, і, якщо вона не брала участі в злочинах чи протиправних діях, то вона залишається на зберіганні у власника із дозволом використовувати виключно для «відсічі агресії».
Після завершення дії воєнного стану таку зброю необхідно буде здати, якщо вона входить в перелік заборонених.
Дозволену трофейну зброю власники зможуть залишити, а зброю, яку роздавали на початку повномасштабного вторгнення (власність держави), необхідно буде повернути.
Ігор Фріс переконаний, що зміни до законопроєкту 5708 до другого читання дали б можливість залишити громадянам зброю, яку вони задекларують, в себе на руках після завершення воєнного стану:
«Це стосується лише тієї зброї, яка на момент закінчення воєнного стану буде валідною, законною, і буде можливим її зареєструвати.
Якщо ж це буде, до прикладу, автомат Калашникова, то звісно, що його ніхто не зареєструє. Бо це буде заборонена автоматична зброя – її можна буде тільки переробити на карабін, і лише в такому випадку буде можливість її залишити.
А все, що перебуває на руках «не автоматичного» – пістолети, револьвери, рушниці, гвинтівки (ми не говоримо про кулемети, які заборонені законом) – це жодним чином не може бути зареєстрованим відповідно до тієї редакції, яка сьогодні є і яку сьогодні анонсує профільний комітет та Міністерство внутрішніх справ, після завершення війни».
Ігор Фріс продовжує:
«Величезна кількість зброї на руках. І законодавець, Міністерство внутрішніх справ, вирішили, що громадяни, якщо дати їм можливість добросовісно поступити, здадуть зброю, яка перебуває у них на руках – трофейну зброю та незареєстровану вогнепальну зброю, яка не є трофейною.
На мою думку, це хибна думка, оскільки українець ніколи ще не був готовий залишити в себе зброю як сьогодні, коли він не бачить можливості гарантувати безпеку себе і своїх близьких.
Він в більшості випадків ніколи таку зброю не віддасть, якщо він не буде впевнений, що така зброя після завершення війни може залишитися в нього», - переконаний нардеп.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нардеп з Івано-Франківщини Ігор Фріс про те, кому вигідна істерія навколо закону про «тюрму за дрова»


Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

2357
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

963
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

583
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5549
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1483
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1353

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

421

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1247

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1078

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

988
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

312
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10680
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1278
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

386
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

650
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5701
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

372
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

269
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

617 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1056
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

913