Нардеп Ігор Фріс скептично прокоментував набуття чинності закону «про декларування зброї»

Сьогодні, 25 листопада, в Україні вступив у дію Закон «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України» (№3899-IX), що вдосконалює порядок отримання, декларування та зберігання вогнепальної зброї.
Як заявляється, прийняття цього Закону закладає правову основу для непритягнення особи до відповідальності за зберігання зброї без відповідного дозволу, а також посилить механізм контролю за обігом зброї.
З цього приводу Фіртка звернулася за коментарем до народного депутата від 84-го виборчого округу Ігоря Фріса.

фото: Facebook/Ігор Фріс


Нардеп Ігор Фріс скептично прокоментував набуття чинності закону «про декларування зброї».
«Непоганий, ніби, Закон.
Але радіти рано, бо він мав би бути прийнятий, як було домовлено, разом із законопроєктом 5708 (проєктом Закону "Про право на цивільну вогнепальну зброю"), який ми прийняли за основу 23 лютого 2022-го року, буквально за день до повномасштабного вторгнення.
Пригадую той час, коли почалося вторгнення…
Я сидів до ночі, щоб до 24-ї години додати правки до законопроєкту, - розповідає Ігор Фріс, - Законопроєкт був поданий, він був розглянутий комітетом до другого читання як проєкт змін, але, на жаль, під час розгляду комітетом за ініціативою Міністерства внутрішніх справ було прийняте рішення відстрочити набуття законопроєкту, а саме щодо короткоствольної вогнепальної нарізної зброї, пістолетів і револьверів, на термін п'ять років після завершення воєнного стану.
Тобто закинути його в такий «довгий ящик», який ніколи не дасть право українцям на вільний обіг зброї».
Нардеп припускає, законопроєкт введений в дію 25 листопада, – це така собі бульбашка, фікція, яка реально мало що змінить, і українці навряд чи скористаються тими «поблажливими» вимогами закону, які нададуть їм можливість зареєструвати вказану зброю:
«Цей закон навряд чи щось вирішить і навряд, чи вплине на ті правовідносини, які існують в суспільстві. Всі дефініції, норми, правила, визначення типів зброї, категорій суб’єктів, які мають право на зброю, вони містяться в законопроєкті 5708, який на сьогодні не прийнятий».
Згідно з введеним в дію Законом, власникам зброї необхідно її задекларувати, провести відстріл, і, якщо вона не брала участі в злочинах чи протиправних діях, то вона залишається на зберіганні у власника із дозволом використовувати виключно для «відсічі агресії».
Після завершення дії воєнного стану таку зброю необхідно буде здати, якщо вона входить в перелік заборонених.
Дозволену трофейну зброю власники зможуть залишити, а зброю, яку роздавали на початку повномасштабного вторгнення (власність держави), необхідно буде повернути.
Ігор Фріс переконаний, що зміни до законопроєкту 5708 до другого читання дали б можливість залишити громадянам зброю, яку вони задекларують, в себе на руках після завершення воєнного стану:
«Це стосується лише тієї зброї, яка на момент закінчення воєнного стану буде валідною, законною, і буде можливим її зареєструвати.
Якщо ж це буде, до прикладу, автомат Калашникова, то звісно, що його ніхто не зареєструє. Бо це буде заборонена автоматична зброя – її можна буде тільки переробити на карабін, і лише в такому випадку буде можливість її залишити.
А все, що перебуває на руках «не автоматичного» – пістолети, револьвери, рушниці, гвинтівки (ми не говоримо про кулемети, які заборонені законом) – це жодним чином не може бути зареєстрованим відповідно до тієї редакції, яка сьогодні є і яку сьогодні анонсує профільний комітет та Міністерство внутрішніх справ, після завершення війни».
Ігор Фріс продовжує:
«Величезна кількість зброї на руках. І законодавець, Міністерство внутрішніх справ, вирішили, що громадяни, якщо дати їм можливість добросовісно поступити, здадуть зброю, яка перебуває у них на руках – трофейну зброю та незареєстровану вогнепальну зброю, яка не є трофейною.
На мою думку, це хибна думка, оскільки українець ніколи ще не був готовий залишити в себе зброю як сьогодні, коли він не бачить можливості гарантувати безпеку себе і своїх близьких.
Він в більшості випадків ніколи таку зброю не віддасть, якщо він не буде впевнений, що така зброя після завершення війни може залишитися в нього», - переконаний нардеп.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нардеп з Івано-Франківщини Ігор Фріс про те, кому вигідна істерія навколо закону про «тюрму за дрова»


Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

693
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

746
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1560
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2181
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4163 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3166

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

169

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

396

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

340

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

810
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

580
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

627
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

910
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1014
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

632
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6211
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1700
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31717 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1476
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

714 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

671