Нардеп Ігор Фріс скептично прокоментував набуття чинності закону «про декларування зброї»

Сьогодні, 25 листопада, в Україні вступив у дію Закон «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України» (№3899-IX), що вдосконалює порядок отримання, декларування та зберігання вогнепальної зброї.
Як заявляється, прийняття цього Закону закладає правову основу для непритягнення особи до відповідальності за зберігання зброї без відповідного дозволу, а також посилить механізм контролю за обігом зброї.
З цього приводу Фіртка звернулася за коментарем до народного депутата від 84-го виборчого округу Ігоря Фріса.

фото: Facebook/Ігор Фріс


Нардеп Ігор Фріс скептично прокоментував набуття чинності закону «про декларування зброї».
«Непоганий, ніби, Закон.
Але радіти рано, бо він мав би бути прийнятий, як було домовлено, разом із законопроєктом 5708 (проєктом Закону "Про право на цивільну вогнепальну зброю"), який ми прийняли за основу 23 лютого 2022-го року, буквально за день до повномасштабного вторгнення.
Пригадую той час, коли почалося вторгнення…
Я сидів до ночі, щоб до 24-ї години додати правки до законопроєкту, - розповідає Ігор Фріс, - Законопроєкт був поданий, він був розглянутий комітетом до другого читання як проєкт змін, але, на жаль, під час розгляду комітетом за ініціативою Міністерства внутрішніх справ було прийняте рішення відстрочити набуття законопроєкту, а саме щодо короткоствольної вогнепальної нарізної зброї, пістолетів і револьверів, на термін п'ять років після завершення воєнного стану.
Тобто закинути його в такий «довгий ящик», який ніколи не дасть право українцям на вільний обіг зброї».
Нардеп припускає, законопроєкт введений в дію 25 листопада, – це така собі бульбашка, фікція, яка реально мало що змінить, і українці навряд чи скористаються тими «поблажливими» вимогами закону, які нададуть їм можливість зареєструвати вказану зброю:
«Цей закон навряд чи щось вирішить і навряд, чи вплине на ті правовідносини, які існують в суспільстві. Всі дефініції, норми, правила, визначення типів зброї, категорій суб’єктів, які мають право на зброю, вони містяться в законопроєкті 5708, який на сьогодні не прийнятий».
Згідно з введеним в дію Законом, власникам зброї необхідно її задекларувати, провести відстріл, і, якщо вона не брала участі в злочинах чи протиправних діях, то вона залишається на зберіганні у власника із дозволом використовувати виключно для «відсічі агресії».
Після завершення дії воєнного стану таку зброю необхідно буде здати, якщо вона входить в перелік заборонених.
Дозволену трофейну зброю власники зможуть залишити, а зброю, яку роздавали на початку повномасштабного вторгнення (власність держави), необхідно буде повернути.
Ігор Фріс переконаний, що зміни до законопроєкту 5708 до другого читання дали б можливість залишити громадянам зброю, яку вони задекларують, в себе на руках після завершення воєнного стану:
«Це стосується лише тієї зброї, яка на момент закінчення воєнного стану буде валідною, законною, і буде можливим її зареєструвати.
Якщо ж це буде, до прикладу, автомат Калашникова, то звісно, що його ніхто не зареєструє. Бо це буде заборонена автоматична зброя – її можна буде тільки переробити на карабін, і лише в такому випадку буде можливість її залишити.
А все, що перебуває на руках «не автоматичного» – пістолети, револьвери, рушниці, гвинтівки (ми не говоримо про кулемети, які заборонені законом) – це жодним чином не може бути зареєстрованим відповідно до тієї редакції, яка сьогодні є і яку сьогодні анонсує профільний комітет та Міністерство внутрішніх справ, після завершення війни».
Ігор Фріс продовжує:
«Величезна кількість зброї на руках. І законодавець, Міністерство внутрішніх справ, вирішили, що громадяни, якщо дати їм можливість добросовісно поступити, здадуть зброю, яка перебуває у них на руках – трофейну зброю та незареєстровану вогнепальну зброю, яка не є трофейною.
На мою думку, це хибна думка, оскільки українець ніколи ще не був готовий залишити в себе зброю як сьогодні, коли він не бачить можливості гарантувати безпеку себе і своїх близьких.
Він в більшості випадків ніколи таку зброю не віддасть, якщо він не буде впевнений, що така зброя після завершення війни може залишитися в нього», - переконаний нардеп.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нардеп з Івано-Франківщини Ігор Фріс про те, кому вигідна істерія навколо закону про «тюрму за дрова»


Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2483
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1578 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3658
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5428
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1679
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2078

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

167

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

191

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

400

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

883
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

476
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

771
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2469 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

506
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

870
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4919
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

737
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

655
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

586
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

402
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

728
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

886 2