«Найважче позаду»: Марцінків назвав терміни, коли відкриють міст на Пасічну та відповів на критику

Уже восени цього року в Івано-Франківську планують відкрити новий міст через Бистрицю Солотвинську, який з’єднає мікрорайон Пасічна з центральною частиною міста.

Про це в етері радіо «РАІ» дев'ятого травня розповів міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка.

За словами посадовця, на об’єкті завершили основні конструктивні роботи, а попереду — внутрішнє облаштування та підготовка до запуску транспорту.

«Я обіцяв, що в травні до Дня міста ми пройдемося мостом. Так, ще йдуть великі будівельні роботи. Але вже фізично я перейшовся від Надрічної до Хіміків», — сказав Марцінків.

Мер зауважив, що сьогодні в соціальних мережах з’являється критика щодо нібито просідання споруди, однак заспокоює: йдеться про планове технічне опускання мосту на два метри, яке відбудеться протягом двох тижнів.

«Це не просадка, він просто натягався. Відповідно шарніри стоять. Їх забереться. Тому все нормально. Хто там пише, що не врахували цей дозор — воно стане на місце», — пояснив мер.

Паралельно будівельна компанія ПБС починає насипні роботи для з’єднання мосту з дорожньою інфраструктурою. Мер порівнює нинішній етап будівництва з оздоблювальними роботами у будинку:

«Якщо будується будинок, то ми побудували стіни, дах зробили, вставили вікна, а зараз переходимо до внутрішніх робіт».

Зокрема, на мосту виконуватимуть стикування головного шва з розв’язкою, буде додатково засипано пісок і щебінь, після чого розпочнеться підготовка до асфальтування.

За словами мера, вже замовлені оцинковані перила й відбійники, які перебувають у виробництві. Окрім того, передбачено обробку металевих елементів мосту піскоструминним апаратом — це відповідь на зауваження щодо появи іржі:

«Тому не переживайте, бо хтось там писав, що є ржавчина — це повністю піскоструминним апаратом забирають», — наголосив міський голова.

Очікується, що у жовтні-листопаді міст відкриють для проїзду транспорту. Цей термін може дещо змінюватись через погодні умови:

«Трошки буде залежати від погоди. Наприклад, якщо дощі, то гідроізоляцію не можеш наносити. Асфальт — він теж потребує відповідної температури», — зазначив Марцінків.

Попри це, міський голова запевняє, що найскладніша частина будівництва вже завершена.

«Найважче ми вирішили. Найважче — це були метал, це були бетонні роботи. Зараз уже упоряджувальні: гідроізоляція, асфальт, перила, відбійники, знаки — тобто всі дорожні роботи.

Це буде займати час, але ці роботи вже на місці. Ми незалежні будемо від постачальників металу».

Окрему увагу мер звернув на інфраструктуру для пішоходів і велосипедистів. За його словами, на мості облаштують тротуар і велодоріжки з обох боків. А на вулиці Надрічній передбачені два пандуси серпантинного типу для маломобільних людей і велосипедистів.

«Там є місце на мості. Тобто з того і з того боку. Плюс на Надрічній два пандуси для маломобільних людей. Вони на опорах — маломобільні люди та з велосипедами зможуть з’їжджати», — розповів Марцінків.

Мер також додав, що відкриття мосту частково розвантажить дорожню ситуацію в місті, хоча повністю проблему заторів у години пік це не вирішить.

«Частково міст розвантажить ситуацію на дорогах, але не вирішить повністю питання в час пік. Але це дасть можливість маневрувати. Це вже велика можливість».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Мер Івано-Франківська пройшовся новим мостом на Пасічну (ВІДЕО) 

Планують завершити до кінця 2025 року: яка ситуація із будівництвом моста на Пасічну в Івано-Франківську (ФОТО)


09.05.2025 4275
Коментарі ()

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1218
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6867
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14908 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1824
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1073
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6547

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

874

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1667

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1470

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1336
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

438
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

700
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

859
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

667
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1762
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

785
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1088
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34920 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

265
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

441
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

752
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

666