«Набагато більше, ніж минулого року»: що найчастіше спонукає іноземних туристів відвідати Івано-Франківщину (ФОТО)

Останні роки цікавість іноземних туристів до України зумовлена, насамперед, введенням безвізового режиму та відкриттям нових прямих авіарейсів.

До прикладу, за жовтень 2021 року Украерорух забезпечив аеронавігаційним обслуговуванням 25 090 рейсів, що становить 83,8% від жовтневого обсягу докризового 2019 року.

У період з травня по липень цьогоріч Україну, за даними Державної прикордонної служби, відвідали 35 193 туристи з Бахрейну, Катару, Кувейту, ОАЕ, Оману та Саудівської Аравії, повідомляє Фіртка.

Однак, Наталія Гугіль, начальниця відділу туризму Івано-Франківської міської ради, розповіла, що така інформація не є абсолютно точною, адже чимало осіб, які перетинають кордон є корінними українцями з іноземним громадянством, а система збору статистичних даних в країні застаріла. Відповідно таку категорію осіб відносять до іноземних туристів.

Втім, за інформацією Головного управління статистики в Івано-Франківській області, станом на 27 вересня цього року, Прикарпаття чисельно відвідали окрім з вище зазначених країн, також туристи з Білорусі (344 осіб), Молдови (311) та Румунії (236).

За словами Віталія Передерка, начальника відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської ОДА, туристичний збір Прикарпаття за десять місяців 2021 року становить 8,5 мільйонів гривень. А це, своєю чергою, 151% від річного показника 2020 року.

Зокрема, лише за жовтень цього року надходження становлять 1,3 мільйона гривень.

читайте також: Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам

Передерко пояснює, що більші щомісячні показники цьогоріч зафіксували лише у квітні (індикатор успішності зимового туристичного сезону) та лютому (індикатор успішності новорічно-різдвяного відпочинку) – 1,8 та 1,5 мільйонів гривень відповідно.

«До нас приїхало набагато більше іноземних туристів, ніж минулого року, адже немає тотального локдауну, як, до прикладу, навесні 2020 року. Частково вплинуло й те, що ставки туристичного збору залежать від мінімальної зарплати, а вона щорічно зростає», - зазначив начальник відділу туризму.

Фіртка пропонує розглянути, де саме на Прикарпатті зафіксували найбільші надходження.

Вже традиційно лідером залишається Поляницька територіальна громада, її надходження становлять 5 242,24 тисячі гривень. На другому місці Івано-Франківська територіальна громада із показником 1 271,32 тисячі гривень.

Далі Яремчанська ТГ (635,86 тис. грн), Ворохтянська ТГ (422,47 тис. грн), Вигодська ТГ (147,90 тис. грн), Косівська ТГ (140,02 тис. грн), Верховинська ТГ (83,71 тис. грн), Зеленська ТГ (81,18 тис. грн), Коломийська ТГ (63,65 тис. грн) та Делятинська ТГ (53,10 тис. грн).

«62% надходжень туристичного збору області у цьому році забезпечила Поляницька ТГ, де розташований курорт «Буковель», 15% - Івано-Франківська ТГ, 7,5% - Яремчанська ТГ, 4,99% - Ворохтянська ТГ», - пояснює Віталій Передерко.

Такі цифри певною мірою пов’язані з великою кількістю іноземних туристів й на території Прикарпаття.

«По-перше, пустили прямі рейси з Саудівської Аравії до Львова, які практично завжди були гарно заповнені. Також було декілька сюжетів про Івано-Франківськ на британському ройтерсі.

Крім того, Промприлад активно працює з іноземними компаніями та часто бере участь в потужних міжнародних конференціях. Все це в сукупності дозволяє більше залучати іноземних туристів в Івано-Франківськ та область загалом», - ділиться Наталія Гугіль.

Тим часом, на думку начальника відділу туризму Івано-Франківської ОДА, те, що в область цього року приїхала чисельна кількість туристів із Саудівської Аравії, – це стимул та поштовх, аби задуматися над маркетингом, що пов'язаний з іноземцями, його необхідно підсилити.

«Йдеться про створення промоцій іноземними мовами, проведення тих же ознайомчих турів для іноземних туроператорів, ЗМІ, блогерів», – ділиться Передерко.

Крім того, він пояснив, що ставки туристичного збору для іноземних туристів в окремих територіальних громадах Прикарпаття дещо вищі, аніж для громадян України.

За його словами, статистика, скільки іноземних туристів відвідали Прикарпаття цьогоріч, буде лише навесні наступного року.

До речі, 23-річний Mo’taz, громадянин Єгипту, який навчається в Івано-Франківському національному медичному університеті, поділився враженнями від західної України.

«У Карпатах я ще не був, але в Івано-Франківську живу третій рік. Найперше, мене приємно вражають українські ціни практично на все: їжа, розваги й навіть оренда житла. Франік зачаровує своїм спокоєм, люди дуже добрі та привітні», - розповідає єгиптянин.

Крім того, хлопець каже, що також був у Львові та Тернополі, однак ландшафти найбільше сподобались саме на Івано-Франківщині.

«А ще мені подобається, що в Україні немає обмежень. Люди ходять у зручному одязі, розважаються і їм байдуже, що про них подумають інші», - додає Mo’taz.

Тим часом закарпатські сусіди повідомили, що за аналогічний проміжок часу їхній туристичний збір становить 9,1 мільйона гривень, що на 77,1% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зокрема, найбільші суми зафіксували у таких територіальних громадах:

  • с. Поляна (2 827,1 тис. грн);
  • с. Косонь (689,2 тис. грн);
  • м. Ужгород (639,6 тис. грн).

За словами адміністраторів готелів та котеджів, на Прикарпатті та Закарпатті у гірських місцевостях, іноземні туристи не є щедрими на чайові. Однак, вони зазначають, що на відпочинку, до прикладу, арабські туристи тратять приблизно 200 доларів на особу.

Крім того, значна частина іноземних туристів - це категорія, яка орієнтуються на відпочинок класу «люкс». В такому разі їхні витрати можуть сягати й 800 доларів за добу на особу.

Працівники кажуть, що у Карпатах на відпочинку найчастіше іноземні туристи залишаються на тиждень-два, в той час, коли українські - на три-п'ять днів.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Ворота у Карпати: відомо, на скільки поповнився бюджет Івано-Франківська від туристичного збору цьогоріч

Туристичний БУМ: яким містам на Прикарпатті українці та іноземці надають перевагу для відпочинку


16.11.2021 Тіна Любчик 9660
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2052
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1434
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3544
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5288
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1592
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1959

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

372

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

797

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1574

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1652
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

694
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2393 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

2241
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

792
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4838
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

660
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8355
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

548
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

333
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

650
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

813 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

979