«Набагато більше, ніж минулого року»: що найчастіше спонукає іноземних туристів відвідати Івано-Франківщину (ФОТО)

Останні роки цікавість іноземних туристів до України зумовлена, насамперед, введенням безвізового режиму та відкриттям нових прямих авіарейсів.

До прикладу, за жовтень 2021 року Украерорух забезпечив аеронавігаційним обслуговуванням 25 090 рейсів, що становить 83,8% від жовтневого обсягу докризового 2019 року.

У період з травня по липень цьогоріч Україну, за даними Державної прикордонної служби, відвідали 35 193 туристи з Бахрейну, Катару, Кувейту, ОАЕ, Оману та Саудівської Аравії, повідомляє Фіртка.

Однак, Наталія Гугіль, начальниця відділу туризму Івано-Франківської міської ради, розповіла, що така інформація не є абсолютно точною, адже чимало осіб, які перетинають кордон є корінними українцями з іноземним громадянством, а система збору статистичних даних в країні застаріла. Відповідно таку категорію осіб відносять до іноземних туристів.

Втім, за інформацією Головного управління статистики в Івано-Франківській області, станом на 27 вересня цього року, Прикарпаття чисельно відвідали окрім з вище зазначених країн, також туристи з Білорусі (344 осіб), Молдови (311) та Румунії (236).

За словами Віталія Передерка, начальника відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської ОДА, туристичний збір Прикарпаття за десять місяців 2021 року становить 8,5 мільйонів гривень. А це, своєю чергою, 151% від річного показника 2020 року.

Зокрема, лише за жовтень цього року надходження становлять 1,3 мільйона гривень.

читайте також: Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам

Передерко пояснює, що більші щомісячні показники цьогоріч зафіксували лише у квітні (індикатор успішності зимового туристичного сезону) та лютому (індикатор успішності новорічно-різдвяного відпочинку) – 1,8 та 1,5 мільйонів гривень відповідно.

«До нас приїхало набагато більше іноземних туристів, ніж минулого року, адже немає тотального локдауну, як, до прикладу, навесні 2020 року. Частково вплинуло й те, що ставки туристичного збору залежать від мінімальної зарплати, а вона щорічно зростає», - зазначив начальник відділу туризму.

Фіртка пропонує розглянути, де саме на Прикарпатті зафіксували найбільші надходження.

Вже традиційно лідером залишається Поляницька територіальна громада, її надходження становлять 5 242,24 тисячі гривень. На другому місці Івано-Франківська територіальна громада із показником 1 271,32 тисячі гривень.

Далі Яремчанська ТГ (635,86 тис. грн), Ворохтянська ТГ (422,47 тис. грн), Вигодська ТГ (147,90 тис. грн), Косівська ТГ (140,02 тис. грн), Верховинська ТГ (83,71 тис. грн), Зеленська ТГ (81,18 тис. грн), Коломийська ТГ (63,65 тис. грн) та Делятинська ТГ (53,10 тис. грн).

«62% надходжень туристичного збору області у цьому році забезпечила Поляницька ТГ, де розташований курорт «Буковель», 15% - Івано-Франківська ТГ, 7,5% - Яремчанська ТГ, 4,99% - Ворохтянська ТГ», - пояснює Віталій Передерко.

Такі цифри певною мірою пов’язані з великою кількістю іноземних туристів й на території Прикарпаття.

«По-перше, пустили прямі рейси з Саудівської Аравії до Львова, які практично завжди були гарно заповнені. Також було декілька сюжетів про Івано-Франківськ на британському ройтерсі.

Крім того, Промприлад активно працює з іноземними компаніями та часто бере участь в потужних міжнародних конференціях. Все це в сукупності дозволяє більше залучати іноземних туристів в Івано-Франківськ та область загалом», - ділиться Наталія Гугіль.

Тим часом, на думку начальника відділу туризму Івано-Франківської ОДА, те, що в область цього року приїхала чисельна кількість туристів із Саудівської Аравії, – це стимул та поштовх, аби задуматися над маркетингом, що пов'язаний з іноземцями, його необхідно підсилити.

«Йдеться про створення промоцій іноземними мовами, проведення тих же ознайомчих турів для іноземних туроператорів, ЗМІ, блогерів», – ділиться Передерко.

Крім того, він пояснив, що ставки туристичного збору для іноземних туристів в окремих територіальних громадах Прикарпаття дещо вищі, аніж для громадян України.

За його словами, статистика, скільки іноземних туристів відвідали Прикарпаття цьогоріч, буде лише навесні наступного року.

До речі, 23-річний Mo’taz, громадянин Єгипту, який навчається в Івано-Франківському національному медичному університеті, поділився враженнями від західної України.

«У Карпатах я ще не був, але в Івано-Франківську живу третій рік. Найперше, мене приємно вражають українські ціни практично на все: їжа, розваги й навіть оренда житла. Франік зачаровує своїм спокоєм, люди дуже добрі та привітні», - розповідає єгиптянин.

Крім того, хлопець каже, що також був у Львові та Тернополі, однак ландшафти найбільше сподобались саме на Івано-Франківщині.

«А ще мені подобається, що в Україні немає обмежень. Люди ходять у зручному одязі, розважаються і їм байдуже, що про них подумають інші», - додає Mo’taz.

Тим часом закарпатські сусіди повідомили, що за аналогічний проміжок часу їхній туристичний збір становить 9,1 мільйона гривень, що на 77,1% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зокрема, найбільші суми зафіксували у таких територіальних громадах:

  • с. Поляна (2 827,1 тис. грн);
  • с. Косонь (689,2 тис. грн);
  • м. Ужгород (639,6 тис. грн).

За словами адміністраторів готелів та котеджів, на Прикарпатті та Закарпатті у гірських місцевостях, іноземні туристи не є щедрими на чайові. Однак, вони зазначають, що на відпочинку, до прикладу, арабські туристи тратять приблизно 200 доларів на особу.

Крім того, значна частина іноземних туристів - це категорія, яка орієнтуються на відпочинок класу «люкс». В такому разі їхні витрати можуть сягати й 800 доларів за добу на особу.

Працівники кажуть, що у Карпатах на відпочинку найчастіше іноземні туристи залишаються на тиждень-два, в той час, коли українські - на три-п'ять днів.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Ворота у Карпати: відомо, на скільки поповнився бюджет Івано-Франківська від туристичного збору цьогоріч

Туристичний БУМ: яким містам на Прикарпатті українці та іноземці надають перевагу для відпочинку


16.11.2021 Тіна Любчик 9405
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

328
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

452
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2306
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1702
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1996
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5604 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1106

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1120

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1635

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1108
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

863
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

719
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14540
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

519
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10383
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6056
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

606
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7493
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2726
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

507
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

605
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

442