На Прикарпатті у гірському селі жителі створили добровільну рятувальну частину (ВІДЕО)

Минув майже рік, відколи у селі Прокурава, що на Косівщині, створили пожежну частину. У ній працюють місцеві жителі на добровільних засадах.

Селяни самотужки збудували приміщення та облаштовували його під потреби рятувальників, про це пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

Петро Семчук був майстром на цьому будівництві. Розпочинав його зі своїм односельцем.

"Гроші брали із села, люди здавали. Хто 50, хто 100, хто 200 гривень давав. Ми все робили своїми силами, бо в нас є багато будівельників у селі. Зібралися хлопці й мурували два дні, потім штукатурили", - розповідає Петро Семчук.

Володимир Павлюк також працював на будівництві пожежної частини. Каже, що без неї жителям села було важко:

"Кожен здавав, бо знав, що це потрібно для села. Ніхто не казав, що це непотрібно, бо знає, що таке біда. У нас дуже дружнє село. Якщо стається пожежа, то усі сходяться допомогти", - розповідає Володимир Павлюк.

Усі працівники бригади – місцеві жителі, всього їх 15. Щоправда, на пожежі виїжджають не всі, розповідає командир рятувальників Богдан Матійчук.

"За рік, що ми працюємо, було вже дев'ять викликів. Літо спокійно минуло, зима-весна - були пожежі. Три - у нашому селі, а шість – у Космачі та Брустурах. У Шепоті була масштабна пожежа – горів комплекс. То була зима, лютий місяць", - пригадує Богдан Матійчук.

Василь Дручків працює у пожежній частині з часу її створення. Розповідає, що коли йому запропонували йти в рятувальники, - не вагався.

"Погодився, бо для села це потрібно. Раніше нас обслуговував Косів, але їм далеко - 24 км. Поки доїдуть, то самі розумієте", - каже Василь Дручків.

Про створення частини в Прокураві почали говорити ще декілька років тому, коли в селі у трьох пожежах загинули люди. Тоді з Космацької ОТГ, до складу якої входить Прокурава, забрали старенький УРАЛ, який готували до списання, та переобладнали його у пожежний автомобіль.

"Він (ред. - УРАЛ) просто так стояв в нас. Через деякий час була програма "U-LEAD з Європою", за якою можна було створити добровільну пожежну частину по гранту. Але була умова - потрібно мати бокс. Я зібрав схід селян, сказав, що Європа нам може допомогти з навчанням пожежних, технічним забезпеченням, але треба поставити бокс", - розповідає староста села Василь Дудюк.

Далі за гроші Космацької громади придбали костюми для пожежників та ще деяке обладнання. Також поруч із боксом збудували невеличку кімнату, де можуть відпочити рятувальники. Крім свого населеного пункту, пожежники обслуговують і сусідні Шепіт та Брустури та навіть допомагають рятувальникам із Космача.

Створювали добровільні пожежні бригади за проєктом "Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадах" за підтримки програми "U-LEAD з Європою" та асоціацією добровільних пожежних команд Республіки Польща.

"З нашої області брало участь п'ять ОТГ – Космацька, Рожнівська, Ланчинська, Матеївецька та Старобогородчанська. Представники програми були тут на місці, оцінили сили й засоби, які є, знайомилися з командою, проводили тренінги", - розповів директор Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк.

Також прикарпатці їздили в Польщу, щоб ознайомитися з роботою їхніх рятувальників.

Нагадаємо, Президент вручив прикарпатським рятувальникам державні нагороди.


07.10.2020 1614
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1293
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1019
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2032
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3512
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1310
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1295

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1614

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

463

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1104

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1274
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24229
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

478
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2641
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

569
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1478
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

651
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15346
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

458
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

536
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1324 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

592
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

504