На комплектування для оснащення FPV-дронів: «Птахи Мадяра» оголосили збір

«Птахи Мадяра» нарощують використання FPV-дронів на оптоволокні.

Про це пише Фіртка.

Так, 414 окрема бригада ударних безпілотних авіаційних систем «Птахи Мадяра» масштабує використання надсучасних дронів-камікадзе, які керуються через оптичне волокно. Такі дрони стійкі до впливу засобів радіоелектронної боротьби, а якість зв'язку залишається стабільною попри рельєф, погоду та інші природні чинники.

FPV на оптоволокні здатні без будь-яких перешкод вражати техніку, яка оснащена або працює під прикриттям РЕБ.

"Сьогодні виробники, котрі продають свої засоби Міністерству оборони, перебувають на стадії розробки, кодифікації, випробовувань і так далі.

Але ми не втрачаємо час і розробили власну систему переобладнання дрона під оптоволоконні системи", — наголосив командир 414 ОБруБАС «Птахи Мадяра» майор ЗСУ Роберт Бровді на позивний «Мадяр».

Як відзначив Роберт Бровді, зараз оптоволоконні FPV застосовуються обмежено, адже ця система досить вартісна.

"Але на кожній позиції у кожного екіпажа «Птахів Мадяра» обов'язково є певна кількість переоснащених на оптоволоконне керування дронів для того, щоби своєчасно зупинити штурмові дії противника", — відзначив командир «Птахів Мадяра».

Пан «Мадяр» пояснив, що коли противник планує механізований штурм, техніку оснащують РЕБом. До того ж включають «смуговий» РЕБ для того, щоб подавити всі сигнали, покласти все управління і не допустити атаку дронами по рухомій колоні.

Це дозволяє ворогу проникнути на задану глибину, спішити піхоту, розвернутися і втекти.

"А потім ми — не тільки «Птахи Мадяра», а й Сили оборони України загалом — тривало вишукуємо ту піхоту по корчах. Вона займає позиції та доставляє багато клопоту. Дрони на оптоволокні в таких умовах працюють бездоганно.

Тому дрони на звичайному радіокеруванні відкладаються в сторону. А в повітря підіймаються споряджені бойовою частиною дрони на оптоволокні", — пояснив Роберт Бровді.

Зараз в рамках розширення застосування дронів на оптоволокні «Птахи Мадяра» оголосили збір на комплектування для оснащення тисячі FPV системою оптоволоконного керування. Збір проводиться не на дрони, а на комплектування для їх оснащення, які є досить дорогими.

"Тисяча комплектів кастомізації дронів коштуватимуть нам 22,6 мільйона гривень. Саме це є ціль нашого збору", — резюмує командир 414 ОБруБАС «Птахи Мадяра» майор Бровді.

Дрони на оптоволокні, які готують власні інженери «Птахів Мадяра», здатні вражати цілі на відстані до 40 кілометрів.


Нагадаємо, що пілоти підрозділу «Птахи Мадяра» вже демонстрували, як застосовують FPV на покровському напрямку.

Детально про розвиток дронів на оптоволокні в підрозділі «Птахи Мадяра» можна переглянути за посиланням.

Від початку великої війни «Птахи Мадяра» пройшли великий шлях, який починався зі взводу у складі батальйону територіальної оборони. Вже влітку 2022 року на базі цього взводу було створено окремий підрозділ аеророзвідників.

Навесні 2023 року «Птахи Мадяра» перетворюються на роту ударних безпілотних авіаційних комплексів (РУБАК) у складі 59 Окремої мотопіхотної бригади.

А вже напочатку 2024 року підрозділ було переведено зі складу 59 ОМПБр до Морської піхоти ЗСУ як 414 Окремий батальйон ударних безпілотних авіаційних систем (414 ОБУБАС).

Влітку того ж року батальйон було розширено до полку. А в грудні полк виріс до бригади.

Весь цей час «Птахи Мадяра» ефективно та невпинно нищать ворога на найбільш гарячих напрямках на Донеччині, Херсонщині, Харківщині та Курщині.

Усіх охочих, доєднатися до «Птахів Мадяра», запрошують заповнювати анкету на вступ до 414 ОБрУБАС. Посилання на анкету є в соціальних мережах: YouTube, Telegram, Facebook.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:


22.01.2025 299
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

922 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

818
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1632
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2268
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4244 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3249

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

235

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

470

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

412

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

877
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

653
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

694
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

979
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1106
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

692
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6277
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1768
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31787 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1577
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

782 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

742