На Івано-Франківщині у покинутих будинках облаштовують домівки для переселенців з інвалідністю (ВІДЕО)

Волонтерка з Київщини Оксана Мироненко шукає в селах на Івано-Франківщині будинки, які пустують. Знайшовши їх, жінка допомагає поселитися туди людям з інвалідністю, які переїхали з інших регіонів України.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Суспільне.

Жінка є засновницею благодійної ініціативи "Сокіл". Її, каже волонтерка, заснувала на честь загиблої матері. Автомобіль батьків Оксани Мироненко розстріляли російські військові, коли ті намагалися виїхати з окупованої Бучі. Мама волонтерки не вижила, а батьку вдалося вибратися з авто. Деякий час він переховувався в лісі, а потім пішов шукати допомогу.

Зараз Оксана Мироненко опікується людьми, яких евакуювали з лікарень Донеччини та Луганщини після початку повномасштабної війни. Спочатку, каже волонтерка, пацієнтів доправляють у медзаклади Прикарпаття, а вже потім для них вона шукає нове житло.

"Якщо є сім’я з двох людей і у них немає із собою жодних речей, немає запасу грошей, а є тільки дві пенсії, які — в процесі оформлення, і дві "переселенські" виплати, то загалом — це досить малий бюджет для того, щоб вони могли зняти собі якесь зручне житло", — каже Оксана Мироненко.

Аби допомогти цим людям, жінка шукає закинуті хати у прикарпатських селах. Також Оксана Мироненко допомагає переселенцям оформити допомогу для оплати комунальних послуг. Жінка назвала свій проєкт "Дача у Карпатах".

"Потрібно днями й ночами їздити, телефонувати та шукати. Мені треба кожного разу зі знайомими, з власниками чи зі старостами села говорити, пояснювати ситуацію", — каже Оксана Мироненко.

Переселенець з Попасної Володимир Григоренко розповів, що він 43 дні переховувався від обстрілів разом з маломобільним батьком у підвалі сусіднього будинку. Однак українські військові порадили їм евакуюватися з міста.

"Бомбили сильно. А вже під кінець приходили військові, шукали цивільних. Коли нас знайшли, то сказали: "Йдіть, бо тут буде гаряче". Вони допомогли мені витягнути батька з підвалу, і ми пішли", — розповів переселенець.

Спочатку, розповідає Володимир Григоренко, дійшли до підвалу багатоповерхівки, а потім дісталися до шкільного підвалу, де теж були люди. Чоловік каже, що евакуйовуватися з батьком на візку було важко.

"В уламках, в каменях було все, колеса від візка застрягають. Над головами — стріляють. Я все тягну, а батько позаду кричить: "Караул". Йому було боляче, бо на ньому всі речі були, я все покидав на нього. Потім дивлюся, а речі впали. Я підняв, а потім дивлюся, батько похилився, каже: "Ти мене зараз загубиш", — пригадує Володимир Григоренко.

Свої документи чоловік загубив під час евакуації. Зараз він чекає на новий паспорт. На Івано-Франківщині йому допомагають волонтери. Володимир Григоренко розповідає, днями представниця благодійної ініціативи "Сокіл" знайшла для нього з батьком житло у селі Остриня Тлумацької територіальної громади. Вони житимуть в одному будинку із подружжям із Сєвєродонецька, де чоловік також пересувається на інвалідному візку.

За гроші від благодійного фонду "Восток SOS" волонтери купили переселенцям холодильник, електроплитку та змонтували пандус.Також для них облаштували літній душ та придбали портативний туалет, бо в будинку немає ванної кімнати.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)

В Івано-Франківську почали шити бронежилети

У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)

"Ажіотаж позаду": прикарпатська продавчиня про ситуацію з продуктами в  сільській місцевості (ФОТО)


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

552
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3118
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21224
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2063
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1558 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2431

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

285

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

217

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

816

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2227
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

243
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

516
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1068
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

233
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

847
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

810
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

735
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8298
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

366
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1049 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2238 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

941