На Івано-Франківщині у покинутих будинках облаштовують домівки для переселенців з інвалідністю (ВІДЕО)

Волонтерка з Київщини Оксана Мироненко шукає в селах на Івано-Франківщині будинки, які пустують. Знайшовши їх, жінка допомагає поселитися туди людям з інвалідністю, які переїхали з інших регіонів України.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Суспільне.

Жінка є засновницею благодійної ініціативи "Сокіл". Її, каже волонтерка, заснувала на честь загиблої матері. Автомобіль батьків Оксани Мироненко розстріляли російські військові, коли ті намагалися виїхати з окупованої Бучі. Мама волонтерки не вижила, а батьку вдалося вибратися з авто. Деякий час він переховувався в лісі, а потім пішов шукати допомогу.

Зараз Оксана Мироненко опікується людьми, яких евакуювали з лікарень Донеччини та Луганщини після початку повномасштабної війни. Спочатку, каже волонтерка, пацієнтів доправляють у медзаклади Прикарпаття, а вже потім для них вона шукає нове житло.

"Якщо є сім’я з двох людей і у них немає із собою жодних речей, немає запасу грошей, а є тільки дві пенсії, які — в процесі оформлення, і дві "переселенські" виплати, то загалом — це досить малий бюджет для того, щоб вони могли зняти собі якесь зручне житло", — каже Оксана Мироненко.

Аби допомогти цим людям, жінка шукає закинуті хати у прикарпатських селах. Також Оксана Мироненко допомагає переселенцям оформити допомогу для оплати комунальних послуг. Жінка назвала свій проєкт "Дача у Карпатах".

"Потрібно днями й ночами їздити, телефонувати та шукати. Мені треба кожного разу зі знайомими, з власниками чи зі старостами села говорити, пояснювати ситуацію", — каже Оксана Мироненко.

Переселенець з Попасної Володимир Григоренко розповів, що він 43 дні переховувався від обстрілів разом з маломобільним батьком у підвалі сусіднього будинку. Однак українські військові порадили їм евакуюватися з міста.

"Бомбили сильно. А вже під кінець приходили військові, шукали цивільних. Коли нас знайшли, то сказали: "Йдіть, бо тут буде гаряче". Вони допомогли мені витягнути батька з підвалу, і ми пішли", — розповів переселенець.

Спочатку, розповідає Володимир Григоренко, дійшли до підвалу багатоповерхівки, а потім дісталися до шкільного підвалу, де теж були люди. Чоловік каже, що евакуйовуватися з батьком на візку було важко.

"В уламках, в каменях було все, колеса від візка застрягають. Над головами — стріляють. Я все тягну, а батько позаду кричить: "Караул". Йому було боляче, бо на ньому всі речі були, я все покидав на нього. Потім дивлюся, а речі впали. Я підняв, а потім дивлюся, батько похилився, каже: "Ти мене зараз загубиш", — пригадує Володимир Григоренко.

Свої документи чоловік загубив під час евакуації. Зараз він чекає на новий паспорт. На Івано-Франківщині йому допомагають волонтери. Володимир Григоренко розповідає, днями представниця благодійної ініціативи "Сокіл" знайшла для нього з батьком житло у селі Остриня Тлумацької територіальної громади. Вони житимуть в одному будинку із подружжям із Сєвєродонецька, де чоловік також пересувається на інвалідному візку.

За гроші від благодійного фонду "Восток SOS" волонтери купили переселенцям холодильник, електроплитку та змонтували пандус.Також для них облаштували літній душ та придбали портативний туалет, бо в будинку немає ванної кімнати.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)

В Івано-Франківську почали шити бронежилети

У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)

"Ажіотаж позаду": прикарпатська продавчиня про ситуацію з продуктами в  сільській місцевості (ФОТО)


Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

4478
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1030
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

596
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5573
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1503
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1364

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

435

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1260

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1087

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

996
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

325
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

348
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1314
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

397
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

665
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5713
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

411
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

283
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

627 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1069
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

925