На таке рішення відреагував міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, пише Фіртка.
"Виступаю проти обʼєднання Прикарпатського національного університету, медичного університету та університету нафти і газу. Міністерство освіти пропонує з трьох самодостатніх вищів зробити два. Місто проти.
Ініціатива МОН обʼєднати ВНЗ не логічна. Не можна привʼязувати кількість населення до кількості університетів.
Адже більшість студентів наших вишів — це якраз таки мешканці з інших міст, областей та, навіть, країн. Кожен Івано-Франківський університет — унікальний. Кількість ВНЗ має визначатися якістю освіти", — каже посадовець.
"Не можна нищити науку. А в часі війни — це взагалі злочинно", — підсумував очільник міста.
За яким принципом планують об'єднувати виші
Заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький окреслив два головні критерії, які впливатимуть на укрупнення ЗВО.
- Відповідність кількості населення міста чи області:
У містах, де проживає менше ніж 100 тисяч населення й працює один виш, його варто зберегти (мова йде про Острог, Глухів, Дрогобич, Ізмаїл, Ніжин, Кам'янське тощо). Адже ЗВО, за словами посадовця, тут є практично містоутворювальними закладами.
У містах, де мешкає від 100 до 350 тисяч громадян, варто утримувати не більше двох ЗВО (наприклад, Полтава, Тернопіль, Івано-Франківськ, Чернігів, Луцьк, Житомир, Суми).
У містах із кількістю мешканців більш як 350 тисяч можна формувати мережу ЗВО, що передбачає заклади трьох типів:
- навчальні інститути, які мають тісний зв'язок із роботодавцем;
- дослідницькі університети;
- міжгалузеві (світоглядні) або спеціалізовані (наприклад, музичні) академії.
2. У вмишах (крім містоутворювальних і спеціалізованих академій) має бути не менше п'яти тисяч студентів денної форми навчання:
"Наша ціль — середня кількість студентів в одному ЗВО України на рівні 10 тисяч. Зараз у закладах МОН середня кількість — 6 648.
Є й такі, у яких понад 25 тисяч студентів, але усереднина цифра надто низька, що негативно впливає на можливості вибору дисциплін студентами, і розпорошує цінний людський і матеріальний ресурс", — повідомив Винницький.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Гарантоване робоче місце та державний грант: що передбачає новий законопроєкт про вищу освіту