Михайло Ноняк: Питаннями наших захисників в тилу ніхто серйозно не займається (ВІДЕО)

Сьомий рік поспіль тривають бойові дії на Сході нашої держави.  У зоні військового конфлікту перебувають тисячі українців, які виконують свій громадянський обов’язок, відстоюючи незалежність країни й захищаючи її кордони.

Після повернення з війни додому захисникам доводиться вирішувати чимало соціальних питань, пов’язаних із пошуками житла, роботи, здобуттям освіти, лікуванням тощо. Часто знаходити рішення ветеранам та їхнім родинам треба самотужки, без належної допомоги та уваги держави. На цьому наголосив кандидат у народні депутати від округу №87 з центром у місті Надвірна Михайло Ноняк у передачі "На часі", яка виходить на каналі "402".

"У мене багато друзів і побратимів воюють на Сході. Їхніми питаннями ніхто не займається серйозно. Тому ми наприкінці 2018 року провели консультації з військовими, правоохоронцями, учасниками бойових дій, - розповів кандидат. - І у 2019 році  створили Всеукраїнську профспілку військових, працівників правоохоронних органів, учасників бойових дій, яка займається виключно проблемами військових, наших добровольців, та їх сімей".

З того часу і до сьогодні Михайло Ноняк є головою такої профспілки. УкрПрофсила (а саме таку назву профспілка отримала в публічному просторі) здатна впливати на вирішення багатьох важливих соціальних питань. Наразі вона має 14 обласних осередків, зокрема, й на Прикарпатті. Роботою профспілки опікуються громадські активісти, волонтери, учасники АТО/ООС і Революції Гідності, правоохоронці та ветерани.

"Коли військовий, який п'ять чи шість років воював на Сході, повертається до буденного життя, він без роботи, без освіти. В нього дружина, діти. Як йому вижити? - запитує Михайло Ноняк. - Скільки летальних випадків, скільки людей просто скочуються в прірву! І реально держава системно не дбає про соціальний захист, лікування, забезпечення, гарантії освіти, роботи ...Прикривається військовими, які в окопах по пояс в болоті захищають нашу країну, зрештою захищають владу."

Кандидат пропонує звернути увагу на досвід НАТО. Військові цього альянсу, зауважує Ноняк, мають всі соціальні гарантії. Політик прагне, щоб так було і в Україні. Для цього нещодавно подав на розгляд Верховної Ради України законопроєкт про повернення пільг військовим і учасникам бойових дій.

До слова, наявна система соціального захисту ветеранів сформована ще в 1993 році на залишках радянського підходу й в основному зорієнтована на ветеранів Другої світової війни. Більшість гарантій не є актуальними в умовах сьогодення. Ті ж пільги, які все-таки працюють, мають лише компенсаційну функцію, що в підсумку не вирішує реальних проблем, з якими стикаються захисники України після звільнення зі служби.

Хоча Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту" передбачено доволі багато соціальних гарантій, реалізувати більшість з них неможливо. З переліку 22 пільг для учасників бойових дій та 27 пільг для осіб з інвалідністю внаслідок війн жодна не може бути реалізована в повному обсязі.

Кожне положення обмежується підзаконними актами, відсутністю бюджетних коштів або затверджених порядків, необхідних для реалізації законодавчих норм. Натомість пільги, які реально можна отримати, не є достатнім інструментом розв'язання проблем ветеранів та не сприяють поверненню ветерана до повноцінного мирного життя.

партнерський матеріал


15.02.2021 1244
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

369
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

496
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2323
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1716
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2009
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5616 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1123

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1137

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1649

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1121
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

882
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

735
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14556
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

537
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10396
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6070
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

619
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7533
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2766
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

525
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

621
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

458