"Ми готові до діалогу": в Івано-Франківській архієпархії УГКЦ прокоментували ситуацію з будівництвом храму біля міського озера

У вівторок, другого квітня, в Івано-Франківській архієпархії УГКЦ розповіли, що готові комунікувати з активістами, які виступають проти будівництва храму біля міського озера.

Про це пише журналістка Фіртки з місця події.

"Ми прекрасно розуміли, що часи змінилися, все треба робити правильно та законно. Процес відбувався з 2018 по 2024 рік, кількість років свідчить про це, ніхто не робив нам "велику ласку". Якби це починалося в теперішній час, то, мабуть, не почалося б.

Телефонують нам отці й питають, що там таке відбувається, бо тричі завалили паркан, який встановлений законно, посадили квіти, дерева — це ж провокативний момент. Вони (активісти — ред.) не прийшли сюди спершу поспілкуватися із нами.

Я пропонував Владиці відслужити молебень і показати, що є люди, які "за". Церква не вмикала цей інструмент, аби закликати людей на молитовний пікнік. Владика сказав золоті слова «Не діли людей».

Ми хочемо почути активістів, бо ні з ким ще не спілкувалися. В дискусії завжди має бути компроміс", — зазначає отець Віталій Максимів, синкел у парафіяльно-економічних справах архієпархії. 

В Церкві стверджують, що план забудови не має жодних порушень:

"Питання щодо зміни місця будівництва до нас не звучало від активістів. Ми хочемо почути їхні аргументи. Ми готові комунікувати.

Шість років ми йшли до погодження ДПТ (детального плану території),  отримання містобудівних умов та обмежень. Там немає жодних порушень, жодним судом вони не спроможні це скасувати – норми не порушені.

На діалог ми готові йти: з приводу перенесення, зменшення, спільного погодження культурного благоустрою.

Коли тебе женуть звідти й звинувачують у тому, що не відмовився – це не компроміс".

В архієпархії зазначили, що подали три заяви до правоохоронних органів щодо пошкодження майна.

"Закон один на всіх – кожен має право на протест, але законним чином. Те, що відбулося, називається вандалізмом. Ми не дозволимо так топтати церкву та одну із її інституцій...

Три заяви до поліції з пошкодження майна вже написано. Ми діємо виключно в правовому полі. Юрист архієпархіїї тричі звертався до правоохоронних органів щодо пошкодження майна, демонстрував дописи, відео, як це все відбувалося", — говорить отець Віталій Максимів.

В УГКЦ заявили, що свідомо не висловлювалися протягом тижня:

"Якби ми одразу почали відповідати, це б породило конфлікт. Потрібен був цей тиждень для того, аби всі висловилися, тому зараз можна сідати до розмови", — зазначає керівник Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, отець Іван Стефурак.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"До нас ніхто не звертався, не повідомляв і не узгоджував", — Руслана Василюк про будівництво нової церкви біля міського озера

Міське озеро просто забудовують і це нас турбує, — директорка КП «Центр розвитку міста та рекреації»

«Від нас залежить, яке це місто буде — Христа чи Диявола»: Марцінків про будівництво церкви біля міського озера


02.04.2024 4567 2
Коментарі (2)

Вася 2024.04.02, 23:24

Ти шо, серйозно, пане ?))  "Норми не порушені"?   А, моральні норми в тебе є? Забудовувати зелену зону в центрі міста.   Формально ти нічого не порушив. Так само , як фарисеї  формально молилися до Бога на показ,  але Ісус Христос сказав, що Він їх не знає і вони - беззаконники.   Такого нахабства, зухвальства і цинізму вам, пани з трикілограмовими хрестами на шиї,  варто ще пошукати...)) 

Андрій 2024.04.03, 03:55

Влаштували хайп щодо відпочинкової зони та шашликів.

Думаю щодо шашликів, то має бути якесь інше місце, а не біля міського озера. Зовсім інша справа якщо гарний благоустрій, церква, центр духовного відродження, де працюватимуть професіонали з дітьми, військовими, родинами, з усіма хто потребує підтримки. При тому буде ( надіюсь) і відпочинкова зона, упоряджена територія. Так має бути, а не місце для шашликів, випивання спиртного та різних музичних вподобань різних компаній.

Я за цивілізовану відпочинкову зону і буть яка культова та духовна споруда в даному випадку не є лишньою. Звичайно там вже не пожариш шашлик і не будеш бухати на очах цивилізованих людей.

На мою думку, там церкві бути. І духовному відродженню бути.

А щодо місця для пікніка, то владі слід створити такі місця на берегах річки, куди б було зручно добратись, відпочити на природі, покупась і звичайно пожарити шашлики, але в міру.

26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

427
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

819
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1134 4
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2604
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1941
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2190

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

256

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

385

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1329

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1314
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1051
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

862
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14722
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

748
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10526
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6238
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

764
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

854
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3005
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

712
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

782
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

684