"Ми готові до діалогу": в Івано-Франківській архієпархії УГКЦ прокоментували ситуацію з будівництвом храму біля міського озера

У вівторок, другого квітня, в Івано-Франківській архієпархії УГКЦ розповіли, що готові комунікувати з активістами, які виступають проти будівництва храму біля міського озера.

Про це пише журналістка Фіртки з місця події.

"Ми прекрасно розуміли, що часи змінилися, все треба робити правильно та законно. Процес відбувався з 2018 по 2024 рік, кількість років свідчить про це, ніхто не робив нам "велику ласку". Якби це починалося в теперішній час, то, мабуть, не почалося б.

Телефонують нам отці й питають, що там таке відбувається, бо тричі завалили паркан, який встановлений законно, посадили квіти, дерева — це ж провокативний момент. Вони (активісти — ред.) не прийшли сюди спершу поспілкуватися із нами.

Я пропонував Владиці відслужити молебень і показати, що є люди, які "за". Церква не вмикала цей інструмент, аби закликати людей на молитовний пікнік. Владика сказав золоті слова «Не діли людей».

Ми хочемо почути активістів, бо ні з ким ще не спілкувалися. В дискусії завжди має бути компроміс", — зазначає отець Віталій Максимів, синкел у парафіяльно-економічних справах архієпархії. 

В Церкві стверджують, що план забудови не має жодних порушень:

"Питання щодо зміни місця будівництва до нас не звучало від активістів. Ми хочемо почути їхні аргументи. Ми готові комунікувати.

Шість років ми йшли до погодження ДПТ (детального плану території),  отримання містобудівних умов та обмежень. Там немає жодних порушень, жодним судом вони не спроможні це скасувати – норми не порушені.

На діалог ми готові йти: з приводу перенесення, зменшення, спільного погодження культурного благоустрою.

Коли тебе женуть звідти й звинувачують у тому, що не відмовився – це не компроміс".

В архієпархії зазначили, що подали три заяви до правоохоронних органів щодо пошкодження майна.

"Закон один на всіх – кожен має право на протест, але законним чином. Те, що відбулося, називається вандалізмом. Ми не дозволимо так топтати церкву та одну із її інституцій...

Три заяви до поліції з пошкодження майна вже написано. Ми діємо виключно в правовому полі. Юрист архієпархіїї тричі звертався до правоохоронних органів щодо пошкодження майна, демонстрував дописи, відео, як це все відбувалося", — говорить отець Віталій Максимів.

В УГКЦ заявили, що свідомо не висловлювалися протягом тижня:

"Якби ми одразу почали відповідати, це б породило конфлікт. Потрібен був цей тиждень для того, аби всі висловилися, тому зараз можна сідати до розмови", — зазначає керівник Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, отець Іван Стефурак.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"До нас ніхто не звертався, не повідомляв і не узгоджував", — Руслана Василюк про будівництво нової церкви біля міського озера

Міське озеро просто забудовують і це нас турбує, — директорка КП «Центр розвитку міста та рекреації»

«Від нас залежить, яке це місто буде — Христа чи Диявола»: Марцінків про будівництво церкви біля міського озера


02.04.2024 4688 2
Коментарі (2)

Вася 2024.04.02, 23:24

Ти шо, серйозно, пане ?))  "Норми не порушені"?   А, моральні норми в тебе є? Забудовувати зелену зону в центрі міста.   Формально ти нічого не порушив. Так само , як фарисеї  формально молилися до Бога на показ,  але Ісус Христос сказав, що Він їх не знає і вони - беззаконники.   Такого нахабства, зухвальства і цинізму вам, пани з трикілограмовими хрестами на шиї,  варто ще пошукати...)) 

Андрій 2024.04.03, 03:55

Влаштували хайп щодо відпочинкової зони та шашликів.

Думаю щодо шашликів, то має бути якесь інше місце, а не біля міського озера. Зовсім інша справа якщо гарний благоустрій, церква, центр духовного відродження, де працюватимуть професіонали з дітьми, військовими, родинами, з усіма хто потребує підтримки. При тому буде ( надіюсь) і відпочинкова зона, упоряджена територія. Так має бути, а не місце для шашликів, випивання спиртного та різних музичних вподобань різних компаній.

Я за цивілізовану відпочинкову зону і буть яка культова та духовна споруда в даному випадку не є лишньою. Звичайно там вже не пожариш шашлик і не будеш бухати на очах цивилізованих людей.

На мою думку, там церкві бути. І духовному відродженню бути.

А щодо місця для пікніка, то владі слід створити такі місця на берегах річки, куди б було зручно добратись, відпочити на природі, покупась і звичайно пожарити шашлики, але в міру.

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

855 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

793
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1608
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2239
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4215 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3216

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

217

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

446

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

385

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

857
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

623
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

670
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

956
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1070
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

671
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6252
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1745
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31761 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1541
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

755 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

719