Цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача, Єпископа Української Греко-Католицької Церкви часів підпілля, який був беатифікований Папою Іваном Павлом II у 2001 році.
Як раніше інформувала Фіртка, споруду планують звести біля міського озера, площею 150 метрів квадратних.
Це питання обговорили сьогодні, 25 березня, під час брифінгу міського голови Івано-Франківська.
читайте також: "Процес складний": в Івано-Франківській громаді триває видалення та обрізка зелених насаджень
"Насправді та територія, яка виділена для будівництва цього храму, каплички, чи як це там назвати, знаходиться за межами земельної ділянки, яка знаходиться в нас у постійному користуванні. Вона знаходиться дуже впритул.
Звичайно, ми бачимо у детальному плані забудови цієї каплички саму споруду, яка знаходиться на тій земельній ділянці, що була виділена депутатським корпусом, якісь певні були домовленості, голосування і так далі. Але в них промальована набагато більша територія, і візуально виглядає так, що споруда заходитиме на нашу територію.
До нас з цього приводу не зверталися, не повідомляли й не узгоджували, що хочуть зробити там, умовно кажучи, сквер і так далі, тобто якийсь певний благоустрій. Отож, в мене немає інформації, хто видав дозвіл. У мене абсолютно така сама інформація, як і у вас.
Тобто було прийняте рішення міської ради про виділення земельної ділянки, на той час вона знаходилася на території Криховецької громади - на території села Крихівці. Зараз, звичайно, це Івано-Франківська територіальна громада, але я не маю відповіді на це запитання", - каже Руслана Василюк, директорка КП «Центр розвитку міста та рекреації».
Посадовиця погоджується, що така забудова на 70 метрів - це крок назад у розвитку туризму.
"Неодноразово про це говорила, що у місті нам дуже бракує якісних і нормальних зелених зон. І нам потрібно зберегти ті зелені насадження, які у нас зараз є, однозначно - бережно до них ставитися.
Можна висадити 30 молодих дерев, але допоки вони виконуватимуть своє функціональне навантаження, як одне доросле дерево, мине багато років. В умовах екологічної кризи, яку ми зараз бачимо, це катастрофічно.
Повині бути чіткі межі. Наприклад, парк Шевченка має чіткі межі. Щодо міського озера - два чи три роки йшлося про те, щоб нам передали в постійне користування і закріпили межі, а також зробили кадастрову карту і присвоїли кадастровий номер.
Так, зараз воно вже забудоване. Маємо те, що маємо. Насправді хотілось би, щоб поменше було будівництва там. Озеро просто забудовують. Це нас так само турбує. Ми бачимо те, що відбувається, але не на всі процеси можемо вплинути на своєму рівні у юридичній площині.", - резюмує директорка.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
В Івано-Франківську підбили підсумки Програми розвитку місцевого самоврядування: що відомо