Мешканці Тисменичан намагаються перешкодити вирубці тутешнього лісу (відео)

Мешканці села Тисменичани, що у Надвірнянському районі, намагаються зламати систему розкрадання лісу. Для контролю вирубки та вирішення проблем довкілля найактивніші мешканці навіть створили спеціальну екологічну дружину.

 

Кажуть, усе почалося п’ять років тому. Тоді без будь-яких погоджень громади працівники Надвірнянського агролісгоспу вирубали три гектари смереки. Нині на цьому місці замість нових насаджень чагарники.

 

В червні минулого року, бідкаються люди, вирубки відновилися. Під бензопилу потрапили молоді дуби та інші дерева. Місцеві активісти скаржаться, що їхні неодноразові звернення до керівництва району та області залишаються поза увагою.

 

Активіст тисменичанської екологічної дружини Василь Чуйко: «І далі продовжується, на цьому самому кварталі, рубка. 27 грудня до нас приїхали представники лісгоспу та екологічний інспектор. Ми з’ясовували у них, чого дуби зрізані. Інспектор нічого не міряв нічого і сказав, що документи всі в порядку».

 

Діями Надвірнянського агролісгоспу обурюються й у сільській раді. Кажуть, це підприємство не здійснює жодних лісовідновлювальних робіт. Тож після неодноразових скарг місцевих тут прийняли рішення припинити усілякі вирубки. Втім безрезультатно. Ба більше, замість оголошеного громаді дня вирубки - ліс рубали на кілька днів раніше.

 

«Минулого року в грудні керівник агролісгоспу приїхав в сільську раду і сказав, що з наступного тижня, з понеділка, будемо проводити рубку у вашому лісі. Але рубку почали проводити не в понеділок, а в п’ятницю –суботу. Я розцінюю цей факт як бажання провести певну роботу без нашого відома, щоб люди не бачили, що твориться», - розповідає голова села Тисменичани Сергій Баланюк.

 

Тим часом, сам в.о. Надвірнянського агролісгоспу виявився не на місці. У телефонній розмові Іван Бурій запевнив: на своїй посаді лише кілька місяців. А тому за попередників не несе відповідальності. А от щодо теперішніх рубок каже: усе в нормі. Тут лише санітарна рубка.

 

«Там нічого не було протизаконного. Але люди захотіли і ми припинили цю рубку, яка була до мого керівництва. Ми стараємось , навесні будемо наводити порядок», - говорить в.о. директора ДП «Надвірнянський лісгосп» Іван Бурій.

 

Обіцянкам пана Бурія люди не вірять. Кажуть після того, як тутешня екологічна дружина взялася за незаконну вирубку лісу за них взялися правоохоронці.

 

«Міліція викликає нас двох з нашого колективу і зачитує заяву того лісника, того Бурія. Виявляється,  що ми йому перешкоджаємо рубати. Що ми йому погрожуєм. Короче почала поліція на нас давити. І роблять так, що ми більше винні ніж ті, що роблять нам зле. Виходить, що ми крайні», - розповідає активіст Тисменичанської екологічної дружини Василь Чуйко.

 

На це Іван Бурій має своє пояснення.

 

«Таких було пару людей , що казали, що мені пустять по животі». У відповідь на це мешканка села Тисменичани пані Ганна сказала: «Які погрози?! Там Чуйко навіть не говорив. В основному ми з Мартою Степанівною говорили. Які погрози, чоловіче любий?!».

 

Тож обурені мешканці звернулись до активістів партії Рух нових сил. Зокрема, депутат Надвірнянської райради від фракції «ВОЛЯ» Тетяна Пришляк обіцяє дане питання винести на наступну сесію райради. Бо певна, що таким газдам, як у Надвірнянському лісгоспі, тут не місце.

 

«Потрібно заслухати директора цього підприємства на сесії райради. Адже це стосується не лише Тисменичан, а незаконні рубки і свавілля лісників стосувалося громад Парище, Кам'янної, Лісної Терновиці, Гаврилівки. Ми неодноразово туди виїжджали», - говорить координатор партії «РУХ НОВИХ СИЛ» в Івано-Франківській області Тетяна Пришляк.

 

Тим часом тисменичани обіцяють, якщо рубка рідного лісу не припинеться, блокуватимуть дороги.

 

 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook і Twitter, щоб першими дізнаватися про ключові події дня


01.02.2018 2143 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

519
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3072
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21184
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2050
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1547 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2424

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

227

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

190

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

798

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2213
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

230
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

508
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1058
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

224
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

834
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

802
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

727
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8283
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти. Про це

347
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1016 4
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2231 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

925