Лідер дорожнього будівництва в Україні, буковелівська компанія «ПБС», постійно вчиться та набуває нового досвіду

на правах реклами

Для працівників буковелівської фірми «ПБС» 13 березня розпочався триденний науково-практичний семінар за участі провідних фахівців дорожньої сфери.

Як підвищити якість будівництва доріг та довговічність дорожнього одягу розповідали науковці, професори та доценти Харківського автомобільно-дорожнього університету, а також практики кращих підприємств, які займаються виготовленням і доставкою дорожніх матеріалів.

«Світ не стоїть на місці і ми намагаємось теж завжди вдосконалюватись та рухатися вперед. Ми постійно вивчаємо європейський досвід, відвідуємо міжнародні виставки, конференції, намагаємось тісно співпрацювати з найкращими українськими інститутами. Маємо тісну співпрацю із закордонними спеціалістами», - говорить директор ТОВ «ПБС» Олексій Пастернак.

«ПБС» – перша фірма в Україні, яка не лише почала працювати за сучасною технологією холодного ресайклінгу, а й за власною ініціативою дає на свої дороги десятирічну гарантію. На семінарі обговорили додаткові можливості технології холодного ресайклінгу, які вже широко використовуються в Європі.

Учасники семінару детальніше зупинились на ремонті доріг у гірській місцевості та в складних кліматичних умовах, характерних для України загалом, та Прикарпатті зокрема. Експерти порадили як досягти ще більшої стійкості асфальтобетону і уникненню тріщин дорожнього одягу в таких умовах.

Окрім півсотні працівників фірми «ПБС», до семінару долучились і працівники Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області. Учасники семінару говорили «на одній мові» - про нові державно-будівельні норми, вимоги до асфальтобетонів, температурні показники, технології, терміни введення в експлуатацію доріг та заходи безпеки. Адже із впровадженням новітніх технологій змінюються і стандарти будівництва.

«Особливо такі зустрічі, семінари, корисні «лінійним» працівникам. Наші люди мають змогу спочатку ретельно вивчити ту чи іншу методику, а потім застосувати її на практиці, маючи відповідні знання», - ділиться враженнями інженер технічного нагляду ТОВ «ПБС» Віктор Герман.

Харківські науковці радили, як в складних кліматичних умовах уникнути колійності, ямковості та інших дефектів на дорогах. Розповідали як зробити асфальтобетон стійким до морозів, як модифікувати дорожні бітуми та інші матеріали, як використовувати спеціальні арматури для досягнення вищої якості та надійності робіт.

«Сьогодні дощ, завтра мороз. Замерзла вода руйнує структуру верхніх шарів асфальтобетону. Для уникнення колієутворень можна застосовувати армування самої конструкції дорожнього одягу за допомогою геосинтетичних матеріалів або так званих сіток із композитної арматури. Ми привеземо ці конструкції, покажемо працівникам «ПБС»і будемо сподіватися, що дорожники їх використають», - радить доктор технічних наук, завідувач кафедри будівництва і експлуатації автомобільних доріг ХНАДУ Валерій Жданюк.

Подібний семінар для фахівців «ПБС» проводили вперше. Але керівництво обіцяє ініціювати такі заходи якомога частіше.

Що ж до початку ремонтно-будівельних робіт, «ПБС» дати поки що не називає. Плани, кажуть, грандіозні, але все залежить від фінансування (зокрема погашення стомільйонних боргів бюджету за відремонтовані дороги) та спроможності «Укрзалізниці» вчасно доставити матеріали. 

«Ми вміємо працювати, маємо досвід, фахівців, найновішу техніку. Ми прагнемо робити свою роботу якісно. Для нас будівництво якісних доріг – це вже наше життя. Дуже радіємо успіхам. Дякуємо також народному депутату України Олександру Шевченкові за підтримку. Ми прислухаємося до його думок, до його вимог, беремо приклад з його ставлення до справи», - розповідає директор ТОВ «ПБС» Олексій Пастернак.

Фотогалерея


14.03.2018 1858
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

391
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

527
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2334
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1722
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2018
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5623 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

39

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1133

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1145

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1657
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

887
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

743
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14561
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

554
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10402
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6076
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

624
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7548
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2785
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

536
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

627
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

466