Лідер дорожнього будівництва в Україні, буковелівська компанія «ПБС», постійно вчиться та набуває нового досвіду

на правах реклами

Для працівників буковелівської фірми «ПБС» 13 березня розпочався триденний науково-практичний семінар за участі провідних фахівців дорожньої сфери.

Як підвищити якість будівництва доріг та довговічність дорожнього одягу розповідали науковці, професори та доценти Харківського автомобільно-дорожнього університету, а також практики кращих підприємств, які займаються виготовленням і доставкою дорожніх матеріалів.

«Світ не стоїть на місці і ми намагаємось теж завжди вдосконалюватись та рухатися вперед. Ми постійно вивчаємо європейський досвід, відвідуємо міжнародні виставки, конференції, намагаємось тісно співпрацювати з найкращими українськими інститутами. Маємо тісну співпрацю із закордонними спеціалістами», - говорить директор ТОВ «ПБС» Олексій Пастернак.

«ПБС» – перша фірма в Україні, яка не лише почала працювати за сучасною технологією холодного ресайклінгу, а й за власною ініціативою дає на свої дороги десятирічну гарантію. На семінарі обговорили додаткові можливості технології холодного ресайклінгу, які вже широко використовуються в Європі.

Учасники семінару детальніше зупинились на ремонті доріг у гірській місцевості та в складних кліматичних умовах, характерних для України загалом, та Прикарпатті зокрема. Експерти порадили як досягти ще більшої стійкості асфальтобетону і уникненню тріщин дорожнього одягу в таких умовах.

Окрім півсотні працівників фірми «ПБС», до семінару долучились і працівники Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області. Учасники семінару говорили «на одній мові» - про нові державно-будівельні норми, вимоги до асфальтобетонів, температурні показники, технології, терміни введення в експлуатацію доріг та заходи безпеки. Адже із впровадженням новітніх технологій змінюються і стандарти будівництва.

«Особливо такі зустрічі, семінари, корисні «лінійним» працівникам. Наші люди мають змогу спочатку ретельно вивчити ту чи іншу методику, а потім застосувати її на практиці, маючи відповідні знання», - ділиться враженнями інженер технічного нагляду ТОВ «ПБС» Віктор Герман.

Харківські науковці радили, як в складних кліматичних умовах уникнути колійності, ямковості та інших дефектів на дорогах. Розповідали як зробити асфальтобетон стійким до морозів, як модифікувати дорожні бітуми та інші матеріали, як використовувати спеціальні арматури для досягнення вищої якості та надійності робіт.

«Сьогодні дощ, завтра мороз. Замерзла вода руйнує структуру верхніх шарів асфальтобетону. Для уникнення колієутворень можна застосовувати армування самої конструкції дорожнього одягу за допомогою геосинтетичних матеріалів або так званих сіток із композитної арматури. Ми привеземо ці конструкції, покажемо працівникам «ПБС»і будемо сподіватися, що дорожники їх використають», - радить доктор технічних наук, завідувач кафедри будівництва і експлуатації автомобільних доріг ХНАДУ Валерій Жданюк.

Подібний семінар для фахівців «ПБС» проводили вперше. Але керівництво обіцяє ініціювати такі заходи якомога частіше.

Що ж до початку ремонтно-будівельних робіт, «ПБС» дати поки що не називає. Плани, кажуть, грандіозні, але все залежить від фінансування (зокрема погашення стомільйонних боргів бюджету за відремонтовані дороги) та спроможності «Укрзалізниці» вчасно доставити матеріали. 

«Ми вміємо працювати, маємо досвід, фахівців, найновішу техніку. Ми прагнемо робити свою роботу якісно. Для нас будівництво якісних доріг – це вже наше життя. Дуже радіємо успіхам. Дякуємо також народному депутату України Олександру Шевченкові за підтримку. Ми прислухаємося до його думок, до його вимог, беремо приклад з його ставлення до справи», - розповідає директор ТОВ «ПБС» Олексій Пастернак.

Фотогалерея


14.03.2018 2030
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2692
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20768
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1803
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1291 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2306
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3945

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

573

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2059

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

750

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1354
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

423
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

944
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24445
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

660
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

688
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

639
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

783
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8129
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

640
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

822
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2110 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

774