"Крізь віки": в Івано-Франківську відкрили благодійну фотовиставку дружин військових (ФОТО)

В Івано-Франківському краєзнавчому музеї першого жовтня відкрили благодійну фотовиставку дружин військових "Крізь віки".

Про це з місця події повідомляє журналістка Фіртки.

На виставці представили 18 портретів дружин захисників у автентичних строях.

За словами організаторів, захід несе благодійну мету, адже планують зібрати 200 тисяч гривень на дрони. Співорганізаторка фотовиставки Тетяна Фреїшин зазначила, проробили колосальну роботу.

"Ми готувалися понад три місяці. Спочатку їздили Івано-Франківською областю, шукали старовинні костюми.

Потім з дівчатами робили фотосесію для дружин військовослужбовців. Тут представлена Бойківщина, Опілля, Лемківщина, Гуцульщина. Взагалі ідея належить Ользі Зварич.

Ми хотіли показати красу та велич нашого краю. Крім того, для дружин військових — це така психотерапія та стабілізація їхнього емоційного стану.

Адже більшість дівчат зараз очікують своїх чоловіків з війни. Ну, і звичайно, це й благодійна частина. Ми збираємо кошти на дрони в підрозділи, де служать наші чоловіки. Тому така багатогранна подія", — поділилась Тетяна Фреїшин.

Як зазначили, виставка триватиме до 13 жовтня, тому франківців та гостей міста запрошують відвідати благодійну акцію. 

Також, дружини захисників сьогодні доповнили захід дефіле, відбувся мініаукціон та ярмарок з реплікованих старовинних прикрас.

Дружина ветерана Тетяна Лучин запевнила, ця фотосесія була вкрай корисною для неї.

"У такий важкий час я поринаю в допомогу країні, тому, коли мене запросили на фотосесію — це стало свіжим ковтком повітря. Сам процес був захоплюючим".

З відкриттям фотовиставки привітала також очільниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук.

"Сьогодні військові захищають наше життя, ризикують власним, тому ми у великому боргу перед захисниками, які роблять все можливе, аби в нашій країні запанував мир і спокій.

Вранці ми вшанували пам'ять тих, кого немає з нами. Вони — ангели, які є в наших серцях і пам'яті. Завдяки їм діти можуть вчити українську мову в школах, а ми — маємо можливість трудитися.

Сьогодні наша найбільша зброя — це єдність. Я дякую всім вам, всім прикарпатцям та внутрішньо переміщеним людям, за вашу невтомну, щоденну, жертовну працю. Тому, що це наближає нашу перемогу.

Особливе велике терпіння потрібне дружинам, які чекають військовослужбовців. Але вони не просто чекають, вони працюють, волонтерять і навіть сьогодні організували такий гарний захід", — зазначила Онищук.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків зазначив, що сьогоднішній захід — це надзвичайно важлива допомога для захисників. 

"Велика подяка вам за таку працю та низький уклін. І дякую, що саме в такий час, на Покрови та День захисника та захисниці, в нашому серці міста відбувається такий захід".

Ініціаторка та голова громадської організації Ольга Зварич додала, кожен з нас може робити все для того, аби ця війна закінчилася.

"Ми — дружини. І робимо все, що можемо. Хочу, щоб такі заходи зі своїми моментами та нюансами все-таки відбувались в Івано-Франківську.

Адже живучи багато де по Україні, все-таки вдома відчуваєш себе найкраще".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Може врятувати життя: в Івано-Франківському медуніверситеті долучились до донації крові (ФОТО)

Аби зібрати кошти на апарат ШВЛ для івано-франківського госпіталю: містян кличуть на благодійний ярмарок

"Схід і Захід разом": в Івано-Франківську відбудеться турнір з футболу, присвячений пам'яті полеглих захисників

 

Фотогалерея


01.10.2024 Тетяна Сорока 782
Коментарі ()

19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

483
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

2602 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2439
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6577 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2871
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2491

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

288

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1114

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2215

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

3013
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

569
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

848
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

874
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

630
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

1965
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34475
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

1283
21.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27265 1
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

246
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

394
16.10.2024

Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді представив план перемоги.  

2115
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

1100