Може врятувати життя: в Івано-Франківському медуніверситеті долучились до донації крові (ФОТО)

Сьогодні, 1 жовтня, в Івано-Франківському національному медичному університеті провели традиційний захід "Стань донором крові — подаруй життя!".

Про це з місця події повідомляє журналістка Фіртки.

За словами організатора Юрія Солоджука, такий захід проводять вже всьоме. 

"Вся кров йде на потреби країни, а також для наших захисників.

До нас приїжджає бригада, функціонують два пункти прийому крові: один — в профкомі студентів університету, а інший — на вулиці.

Надворі можуть здати кров не тільки наші студенти, але й мешканці міста. Згодом кров забирають на перевірку, а потім розприділяють на різні потреби".

Як зазначає Юрій Солоджук, центр донорства крові забезпечує коштами для придбання обіду після здачі крові. Утім, студенти зазвичай віддають гроші на потреби Збройних Сил України. 

До сьогоднішньої акції долучився і проректор з науково-педагогічної роботи, стратегічного розвитку та інновацій ІФНМУ Олександр Бульбук.

Проректор поділився, намагається долучатися до такої акції регулярно.

"Ми є організаторами та тісно співпрацюємо з центром крові, зокрема кафедра стоматології післядипломної освіти мають свій стоматологічний кабінет, який надає допомогу донорам.

Відповідно вже з ініціативи студентського профкому ми організовуємо такі акції. Проводимо їх регулярно — двічі на рік.

У військовий час кров надзвичайно потрібна, хоча і в мирний також не менше. Це те, чим ми можемо допомогти, залучивши наших студентів.

А головне — це показати, як важливо донорство для медицини, волонтерства та взагалі для життя", — додає Олександр Бульбук.

Студентка четвертого курсу стоматологічного факультету Анастасія Цапенко здає кров сьогодні вперше.

"Я прийшла за рекомендацією своєї одногрупниці, яка здає кров вже втретє. У будь-якому випадку це потрібно для добрих справ.

У мене зовсім немає страху, хоча я здаю кров і вперше. Враження приємні, адже я долучаюсь до важливої справи сьогодні".

Генеральний директор Прикарпатського обласного центру служби крові Івано-Франківської обласної ради Ігор Дожджанюк підкреслює, донорство крові — вкрай важливе. 

"Приємно, що в таке велике свято медичний університет долучається.

Це дуже важливо, адже ця кров для наших захисників і захисниць. Ця кров поїде воювати.

І ми щасливі, що цей дуже гарний приклад можемо показати всім громадянам країни".

За словами ректора Івано-Франківського національного медичного університету Романа Яцишина, донорство — це не тільки про медицину, але й про людяність.

"Коли ти віддаєш частинку себе, ділишся цим заради життя когось іншого. У медицині, напевне, це найвизначніший момент, коли людина може поділитися кров'ю заради людини, яка цього потребує.

Оскільки сьогодні День захисника та захисниці, тому першочергово здається кров для людей, які цього потребують на фронті.

Я щасливий, що наші студенти беруть участь у таких акціях. І надіюсь, що ця традиція буде тільки зростати".

Як зазначають організатори, сьогодні кров можна здати не тільки в університеті, але й в мобільному пункті збору, який знаходиться біля навчального закладу до 14:00 години.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Місяць здоров'я": в Івано-Франківську стартують безплатні обстеження для охочих

На Прикарпатті продовжують працювати виїзні мобільні медичні бригади (ГРАФІК)

Для потреб військовослужбовців: на Коломийщині триває збір крові


01.10.2024 Тетяна Сорока 356
Коментарі ()

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

731 1
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1190
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5734 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2003
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1929
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3089

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

602

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1795

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2535

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3271
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

269
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

402
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

956
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33777
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

718
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

857
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16352
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

547
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

509
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

324
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1322