"Код Федорука". У Франківську презентували книгу про видатного українського науковця (фото)

Люди, як зорі на небосхилі, народжуються і зникають. Та світло найяскравіших із них ми бачимо ще упродовж тисячоліть...

 

До дня спомину видатного українського науковця у галузі кібернетики та інформатики Павла Федорука відбувся вечір-спомин та презентація книги "Код Федорука", пише Фіртка.

 

Присутні поділилися власним досвідом спілкування з Павлом Федоруком та спогадами знайомства з молодим науковцем.

 

"Сьогодні в нас вечір пам'яті, смутку, але в той самий час - вечір надії, адже сьогодні ми говоримо про людину, яка встигла залишити за собою світлий спадок. П'ять років як немає з нами Павла Федорука. Він був людиною, яку знали не лише в Івано-Франківську, а в інших містах країни та світу.  Павло був людиною дії та все своє життя спонукав тих, хто його оточували діяти та творити. Пам'ять про нього - це той скарб, який вимагає нас жити далі", - відмітив на початку зустрічі франківський письменник Володимир Єшкілєв.

 

За словами матері Павла Федорука, Зінаїди Федорук, про сумне їй говорити важко.

 

"Дуже тяжко коли втрачаєш дитину, в такі моменти просто хочеться вийти, як звір. Це правда. Але я думаю, що Павлик не позитивно би сприйняв такий мій настрій. Він був людиною позитивною і віруючою. Він вірив, що Бог не дає важчих випробувань людині, які б вона не могла винести", - поділилася спогадами про сина Зінаїда Федорук.

 

Зінаїда Федорук подякувала усім, хто долучився до впорядкування книги та додала, що син мав стрижень, який давав йому можливість багато зробити з того що встиг.

 

Ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда зазначив, що перебуває у стані роздумів та спогадів.

 

"Попри те, що він був молодою людиною, він був зрілим науковцем. Як інформатик, він розумів, те що сьогодні відбувається в світі в університеті вимірюється не роками, а місяцями. Тому що ми потрапили в епоху, яка вимірюється зовсім іншими одиницями часу. Він багато подорожував і після кожної подорожі у нього виникали нові цікаві думки та ідеї, які Павло хотів би впроваджувати в університеті. Він бачив і відчував ті виклики, які стоять перед університетом", - відмітив ректор. - Він пішов дійсно завчасно. Але ті темпи життя, які він впровадив були дійсно подвійні. Можемо з впевненістю говорити, що багато з того що було закладено ним в науковому середовищі залишилось. Я це бачу і дотепер. Він сформував свою наукову школу, яка є не тільки віддзеркаленням його наукових доробку, але і його пам'яттю ".

 

Також Ігор Цепенда відмітив, головне, що пам'ять про Павла Федорука не є формальною. Для багатьох з нас пам'ять про нього залишається поштовхом до дій.

 

Відкритість, людяність і бажання щиро допомагати людям - це про Павла Федорука. Він завжди міг розрадити та підтримати.

 

"Особливо вражало те, що він умів бачити і вмів організовувати. Те що його виокремлювало - це вміння гуртувати друзів не навколо себе, а навколо ідеї. Дружба з Павлом не закінчувалась в кабінеті. Знаючи Павла ніколи не помічав за ним якоїсь неправди за спиною. Він завжди намагався сприяти в чомусь. Достатньо мало давав оціночних характеристик будь кому, адже вважав, що не повинен оцінювати. Якимось чуттям він знав як треба поступити в тій чи іншій ситуації, як треба переконати. Все життя цієї людини було спрямоване на те, щоб утверджувати свою гідність та гідність тих, з ким він спілкувався", - пригадує колега, декан Інститут туризму Володимир Великочий.

 

Шкільний друг Павла Федорука, директор компанії "UTeam" Тарас Гурик розповів, що познайомилися вони майже 40 років тому, коли почали разом навчатися у 18-й школі.

 

"Він був дуже доброю, дружньою, розумною та старанною людиною. Завжди допомагав починаючи з 4 класу. Мав здібності до математики, фізики. За роки навчання він вивчив мене більше ніж я себе сам. Якщо перегорнути книжку - то навіть не знаючи Павла, можна побачити ціле його життя. Ті речі, які він напрацював, залишаються актуальними для нас", - розповів шкільний друг Павла Федорука Тарас Гурик.

 

Рідні науковця кажуть, Павло Федорук був людиною широких знань, поглядів та інтересів, ініціатором багатьох наукових, суспільних, меценатських і підприємницьких проектів. Його яскрава харизма надихатиме учнів і послідовників, зігріватиме теплими спогадами рідних, друзів і знайомих.

 

Довідково:

Павло Іванович Федорук народився 15 травня 1972 року в м. Львові. У 1994 році закінчив Прикарпатський університет імені Василя Стефаника за спеціальністю “Фізика та інформатика”.

Свою трудову діяльність розпочав у 1994 році на посаді інженера-програміста інформаційного відділу Прикарпатського університету.

З 1994 по 2002 рік був завідувачем інформаційним відділом ПНУ. З 2002 року очолив Центр інформаційних технологій Прикарпатського університету імені Василя Стефаника. У 2002 році йому була присуджена науковий ступінь кандидата технічних наук за спеціальністю “Математичне і програмне забезпечення обчислювальних машин і систем“.

В наступному році присвоєно вчене звання доцента кафедри економічної кібернетики ПНУ. У 2010 р. Павло Іванович захистив докторську дисертацію за спеціальністю “Інформаційні технології“. В наступному році присвоєно вчене звання професора кафедри інформаційних технологій ПНУ.

З 2010 року очолював новостворену кафедру інформаційних технологій факультету математики та інформатики ПНУ.

У 2012 році був призначений на посаду проректора з наукової роботи університету.

Фотогалерея


10.01.2018 3864 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

6988
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1092
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

611
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5624
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1516
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1379

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

455

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1274

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1098

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1004
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

340
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

391
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1336
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

417
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

686
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5724
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

432
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

298
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

639 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1083
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

940