"Код Федорука". У Франківську презентували книгу про видатного українського науковця (фото)

Люди, як зорі на небосхилі, народжуються і зникають. Та світло найяскравіших із них ми бачимо ще упродовж тисячоліть...

 

До дня спомину видатного українського науковця у галузі кібернетики та інформатики Павла Федорука відбувся вечір-спомин та презентація книги "Код Федорука", пише Фіртка.

 

Присутні поділилися власним досвідом спілкування з Павлом Федоруком та спогадами знайомства з молодим науковцем.

 

"Сьогодні в нас вечір пам'яті, смутку, але в той самий час - вечір надії, адже сьогодні ми говоримо про людину, яка встигла залишити за собою світлий спадок. П'ять років як немає з нами Павла Федорука. Він був людиною, яку знали не лише в Івано-Франківську, а в інших містах країни та світу.  Павло був людиною дії та все своє життя спонукав тих, хто його оточували діяти та творити. Пам'ять про нього - це той скарб, який вимагає нас жити далі", - відмітив на початку зустрічі франківський письменник Володимир Єшкілєв.

 

За словами матері Павла Федорука, Зінаїди Федорук, про сумне їй говорити важко.

 

"Дуже тяжко коли втрачаєш дитину, в такі моменти просто хочеться вийти, як звір. Це правда. Але я думаю, що Павлик не позитивно би сприйняв такий мій настрій. Він був людиною позитивною і віруючою. Він вірив, що Бог не дає важчих випробувань людині, які б вона не могла винести", - поділилася спогадами про сина Зінаїда Федорук.

 

Зінаїда Федорук подякувала усім, хто долучився до впорядкування книги та додала, що син мав стрижень, який давав йому можливість багато зробити з того що встиг.

 

Ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда зазначив, що перебуває у стані роздумів та спогадів.

 

"Попри те, що він був молодою людиною, він був зрілим науковцем. Як інформатик, він розумів, те що сьогодні відбувається в світі в університеті вимірюється не роками, а місяцями. Тому що ми потрапили в епоху, яка вимірюється зовсім іншими одиницями часу. Він багато подорожував і після кожної подорожі у нього виникали нові цікаві думки та ідеї, які Павло хотів би впроваджувати в університеті. Він бачив і відчував ті виклики, які стоять перед університетом", - відмітив ректор. - Він пішов дійсно завчасно. Але ті темпи життя, які він впровадив були дійсно подвійні. Можемо з впевненістю говорити, що багато з того що було закладено ним в науковому середовищі залишилось. Я це бачу і дотепер. Він сформував свою наукову школу, яка є не тільки віддзеркаленням його наукових доробку, але і його пам'яттю ".

 

Також Ігор Цепенда відмітив, головне, що пам'ять про Павла Федорука не є формальною. Для багатьох з нас пам'ять про нього залишається поштовхом до дій.

 

Відкритість, людяність і бажання щиро допомагати людям - це про Павла Федорука. Він завжди міг розрадити та підтримати.

 

"Особливо вражало те, що він умів бачити і вмів організовувати. Те що його виокремлювало - це вміння гуртувати друзів не навколо себе, а навколо ідеї. Дружба з Павлом не закінчувалась в кабінеті. Знаючи Павла ніколи не помічав за ним якоїсь неправди за спиною. Він завжди намагався сприяти в чомусь. Достатньо мало давав оціночних характеристик будь кому, адже вважав, що не повинен оцінювати. Якимось чуттям він знав як треба поступити в тій чи іншій ситуації, як треба переконати. Все життя цієї людини було спрямоване на те, щоб утверджувати свою гідність та гідність тих, з ким він спілкувався", - пригадує колега, декан Інститут туризму Володимир Великочий.

 

Шкільний друг Павла Федорука, директор компанії "UTeam" Тарас Гурик розповів, що познайомилися вони майже 40 років тому, коли почали разом навчатися у 18-й школі.

 

"Він був дуже доброю, дружньою, розумною та старанною людиною. Завжди допомагав починаючи з 4 класу. Мав здібності до математики, фізики. За роки навчання він вивчив мене більше ніж я себе сам. Якщо перегорнути книжку - то навіть не знаючи Павла, можна побачити ціле його життя. Ті речі, які він напрацював, залишаються актуальними для нас", - розповів шкільний друг Павла Федорука Тарас Гурик.

 

Рідні науковця кажуть, Павло Федорук був людиною широких знань, поглядів та інтересів, ініціатором багатьох наукових, суспільних, меценатських і підприємницьких проектів. Його яскрава харизма надихатиме учнів і послідовників, зігріватиме теплими спогадами рідних, друзів і знайомих.

 

Довідково:

Павло Іванович Федорук народився 15 травня 1972 року в м. Львові. У 1994 році закінчив Прикарпатський університет імені Василя Стефаника за спеціальністю “Фізика та інформатика”.

Свою трудову діяльність розпочав у 1994 році на посаді інженера-програміста інформаційного відділу Прикарпатського університету.

З 1994 по 2002 рік був завідувачем інформаційним відділом ПНУ. З 2002 року очолив Центр інформаційних технологій Прикарпатського університету імені Василя Стефаника. У 2002 році йому була присуджена науковий ступінь кандидата технічних наук за спеціальністю “Математичне і програмне забезпечення обчислювальних машин і систем“.

В наступному році присвоєно вчене звання доцента кафедри економічної кібернетики ПНУ. У 2010 р. Павло Іванович захистив докторську дисертацію за спеціальністю “Інформаційні технології“. В наступному році присвоєно вчене звання професора кафедри інформаційних технологій ПНУ.

З 2010 року очолював новостворену кафедру інформаційних технологій факультету математики та інформатики ПНУ.

У 2012 році був призначений на посаду проректора з наукової роботи університету.

Фотогалерея


10.01.2018 3782 0
Коментарі (0)

23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

657
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1047 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

862
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1678
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2304
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4290 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

424

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

277

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

503

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

456
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8032
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

690
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

730
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1147
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

730
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6314
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1803
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

281
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

305
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1625
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

816 1