"Код Федорука". У Франківську презентували книгу про видатного українського науковця (фото)

Люди, як зорі на небосхилі, народжуються і зникають. Та світло найяскравіших із них ми бачимо ще упродовж тисячоліть...

 

До дня спомину видатного українського науковця у галузі кібернетики та інформатики Павла Федорука відбувся вечір-спомин та презентація книги "Код Федорука", пише Фіртка.

 

Присутні поділилися власним досвідом спілкування з Павлом Федоруком та спогадами знайомства з молодим науковцем.

 

"Сьогодні в нас вечір пам'яті, смутку, але в той самий час - вечір надії, адже сьогодні ми говоримо про людину, яка встигла залишити за собою світлий спадок. П'ять років як немає з нами Павла Федорука. Він був людиною, яку знали не лише в Івано-Франківську, а в інших містах країни та світу.  Павло був людиною дії та все своє життя спонукав тих, хто його оточували діяти та творити. Пам'ять про нього - це той скарб, який вимагає нас жити далі", - відмітив на початку зустрічі франківський письменник Володимир Єшкілєв.

 

За словами матері Павла Федорука, Зінаїди Федорук, про сумне їй говорити важко.

 

"Дуже тяжко коли втрачаєш дитину, в такі моменти просто хочеться вийти, як звір. Це правда. Але я думаю, що Павлик не позитивно би сприйняв такий мій настрій. Він був людиною позитивною і віруючою. Він вірив, що Бог не дає важчих випробувань людині, які б вона не могла винести", - поділилася спогадами про сина Зінаїда Федорук.

 

Зінаїда Федорук подякувала усім, хто долучився до впорядкування книги та додала, що син мав стрижень, який давав йому можливість багато зробити з того що встиг.

 

Ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда зазначив, що перебуває у стані роздумів та спогадів.

 

"Попри те, що він був молодою людиною, він був зрілим науковцем. Як інформатик, він розумів, те що сьогодні відбувається в світі в університеті вимірюється не роками, а місяцями. Тому що ми потрапили в епоху, яка вимірюється зовсім іншими одиницями часу. Він багато подорожував і після кожної подорожі у нього виникали нові цікаві думки та ідеї, які Павло хотів би впроваджувати в університеті. Він бачив і відчував ті виклики, які стоять перед університетом", - відмітив ректор. - Він пішов дійсно завчасно. Але ті темпи життя, які він впровадив були дійсно подвійні. Можемо з впевненістю говорити, що багато з того що було закладено ним в науковому середовищі залишилось. Я це бачу і дотепер. Він сформував свою наукову школу, яка є не тільки віддзеркаленням його наукових доробку, але і його пам'яттю ".

 

Також Ігор Цепенда відмітив, головне, що пам'ять про Павла Федорука не є формальною. Для багатьох з нас пам'ять про нього залишається поштовхом до дій.

 

Відкритість, людяність і бажання щиро допомагати людям - це про Павла Федорука. Він завжди міг розрадити та підтримати.

 

"Особливо вражало те, що він умів бачити і вмів організовувати. Те що його виокремлювало - це вміння гуртувати друзів не навколо себе, а навколо ідеї. Дружба з Павлом не закінчувалась в кабінеті. Знаючи Павла ніколи не помічав за ним якоїсь неправди за спиною. Він завжди намагався сприяти в чомусь. Достатньо мало давав оціночних характеристик будь кому, адже вважав, що не повинен оцінювати. Якимось чуттям він знав як треба поступити в тій чи іншій ситуації, як треба переконати. Все життя цієї людини було спрямоване на те, щоб утверджувати свою гідність та гідність тих, з ким він спілкувався", - пригадує колега, декан Інститут туризму Володимир Великочий.

 

Шкільний друг Павла Федорука, директор компанії "UTeam" Тарас Гурик розповів, що познайомилися вони майже 40 років тому, коли почали разом навчатися у 18-й школі.

 

"Він був дуже доброю, дружньою, розумною та старанною людиною. Завжди допомагав починаючи з 4 класу. Мав здібності до математики, фізики. За роки навчання він вивчив мене більше ніж я себе сам. Якщо перегорнути книжку - то навіть не знаючи Павла, можна побачити ціле його життя. Ті речі, які він напрацював, залишаються актуальними для нас", - розповів шкільний друг Павла Федорука Тарас Гурик.

 

Рідні науковця кажуть, Павло Федорук був людиною широких знань, поглядів та інтересів, ініціатором багатьох наукових, суспільних, меценатських і підприємницьких проектів. Його яскрава харизма надихатиме учнів і послідовників, зігріватиме теплими спогадами рідних, друзів і знайомих.

 

Довідково:

Павло Іванович Федорук народився 15 травня 1972 року в м. Львові. У 1994 році закінчив Прикарпатський університет імені Василя Стефаника за спеціальністю “Фізика та інформатика”.

Свою трудову діяльність розпочав у 1994 році на посаді інженера-програміста інформаційного відділу Прикарпатського університету.

З 1994 по 2002 рік був завідувачем інформаційним відділом ПНУ. З 2002 року очолив Центр інформаційних технологій Прикарпатського університету імені Василя Стефаника. У 2002 році йому була присуджена науковий ступінь кандидата технічних наук за спеціальністю “Математичне і програмне забезпечення обчислювальних машин і систем“.

В наступному році присвоєно вчене звання доцента кафедри економічної кібернетики ПНУ. У 2010 р. Павло Іванович захистив докторську дисертацію за спеціальністю “Інформаційні технології“. В наступному році присвоєно вчене звання професора кафедри інформаційних технологій ПНУ.

З 2010 року очолював новостворену кафедру інформаційних технологій факультету математики та інформатики ПНУ.

У 2012 році був призначений на посаду проректора з наукової роботи університету.

Фотогалерея


10.01.2018 3841 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2479
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1575 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3655
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5426
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1676
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2073

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

163

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

190

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

399

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

881
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

474
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

769
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2467 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

497
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

868
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4917
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

735
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

653
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

583
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

400
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

726
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

883 2