"Хто, як не ми". У Центрі професійно-технічної освіти № 1 Франківська шиють речі для військових (ФОТО)

Балаклави, подушки, ковдри, евакуаційні стропи, ноші та інші речі для українських військових виготовляють у Центрі професійно-технічної освіти № 1 в Івано-Франківську. До роботи щодня долучаються як працівники, так і студенти, й випускники закладу.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Суспільне.

У перервах між онлайн-заняттями працівники навчального закладу в одному із кабінетів шиють ноші із використаних парашутів.

"Ми його розрізаємо на сегменти. Нам сказали розміри. Потім будемо пришивати ручки зі стропової стрічки для того, щоб можна було винести пораненого бійця з поля бою", — каже працівниця центру Людмила Бірчинська.

У сусідньому приміщенні виготовляють шеврони для місцевого стрілецького батальйону.

"Основне наше завдання було дотепер – вишивати. Ми сьогодні просто більше вишили, тому допомагаємо і строчити. Десь до 100 штук вишиваємо в день.

Мені здається, що в нас немає зараз таких людей, які б не могли долучитися до такої справи. Бо це хоч і малесенький, але все-таки вклад у нашу перемогу", — розповідає працівниця центру Марія Коростенська.

Шиють працівники центру і костюми для медиків, які працюють на передовій. Його виготовляють у співпраці з українським дизайнером Андре Таном. За словами майстрині Емілії Баран, він постачає тканину та робить замовлення.

"Починаємо з того, що позначаємо місце розташування кишень, настрочуємо. Потім з’єднуємо всі деталі — спинку, рукави та закінчуємо. Костюми якраз легко шити, бо з тією тканиною легко працювати. Добре шиється", — каже Емілія Баран.

Приходять на допомогу у Центр професійно-технічної освіти й випускники закладу. Анастасія Нижник розповідає, що навчалася тут на кравчиню, тепер долучилася до пошиття балаклав.

"Побачила пост у Facebook, що тут таким займаються, і потрібна допомога. Коли в мене звільнився час, я одразу прийшла сюди. Одна балаклава — п'ять хвилин. Я вже тиждень тут допомагаю. На п'ятий день уже рука набита", — каже Анастасія Нижник.

Виготовляють речі, необхідні для війни, у Центрі професійно-технічної освіти від початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну. Зі слів директорки центру Наталії Когуч, до роботи долучилися приблизно 50 людей.

"Ми працюємо з різними волонтерами на так званій "давальницькій сировині". Тобто нам привозять тканину, дають замовлення і ми з неї виготовляємо речі.

Ну хто може шити, як не ми? Ми у місті — єдиний навчальний заклад, який має професію "кравець". І в області не так багато таких навчальних закладів. Хто, як не ми? А основне, що в нас, окрім техніки, окрім навчених людей, є бажання працювати та допомагати", — каже Наталія Когуч.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)

В Івано-Франківську почали шити бронежилети

У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)

"Ажіотаж позаду": прикарпатська продавчиня про ситуацію з продуктами в  сільській місцевості (ФОТО)


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2708
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20840
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1806
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1293 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2308
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3949

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

589

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2064

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

752

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1360
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

423
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

946
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24447
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

671
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

690
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

642
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

785
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8131
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

651
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

825
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2113 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

776