Іванофранківців закликають активніше брати участь у розвитку громади: триває прийом проєктів на дві програми

Традиційно у березні триває прийом проєктів на дві програми: Конкурс проєктів програм на умовах співфінансування та Бюджет участі.

Якщо у першому конкурсі беруть участь громадські, благодійні організації, будинкові комітети чи ОСББ, то авторами проєктів у програмі Бюджет участі може стати кожен житель громади, про це повідомляє мер Івано-Франківська Руслан Марцінків, пише Фіртка.

Попри різні способи, умови й суми фінансування, цього року ці дві програми об’єднує можливість підтримати військових.

«Традиційно цього року ми продовжуємо підтримку різних проектів як громадських організацій, так і ініціативних груп в різних програмах. У нас є дві різні програми: Програма розвитку місцевого самоврядування, де можуть подати благодійні фонди, волонтерські організації отримати фінансування для підтримки Збройних сил України. До 500 тисяч гривень має бути проект і обов’язково 20% співфінансування.

Ми розуміємо, що сьогодні дуже багато впало зборів, тобто донати стали меншими, це об’єктивний фактор. І для того, щоби підтримати активність, в тому числі волонтерських, благодійних організацій, ми цього року передбачили 5 млн гривень і мінімум 10 проєктів спрямуємо саме на підтримку ЗСУ.

Також традиційно ми фінансуємо по цій програмі заявки громадських організацій при школах, при дитячих садочках, Будинків культури, а також традиційно підтримуємо ОСББ, Будинкові комітети і житлово-будівельні кооперативи, які можуть подаватися на програми, пов’язані з багатоквартирними будинками. Сума залежить від поверховості: до 4 поверхів менша, від 5 поверхів більша», —пояснює міський голова Руслан Марцінків.

Віктор Синишин, секретар міської ради каже, що Конкурс проєктів і програм розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства – для франківців не новий. Але все ж, цього року й тут є новинки: 

«Цьогоріч ми збільшили розмір фінансування: тепер він складає 15 мільйонів гривень. А торік було 10. Додалася нова категорія для військових. І якщо у нас співфінансування відбувається за формулою: 70 на 30. То в категорії для військових громадських об’єднань, благодійних організацій — 80 на 20.

Тобто, від них 20%, а від міста 80%. Також наголошу, що розмір проєкту в категорій військових 500 тисяч від міської ради. А разом із коштами ГО — 620 тис. грн. І таких проєктів плануємо реалізувати 10».

Віктор Синишин наголошує, що зараз дуже цікавляться саме цією категорією. Телефонують, консультуються як представники благодійних організації, так і самі військові.

«Щодо Бюджету участі — це та програма, яка покликана підтримати в першу чергу ініціативу фізичних осіб, мешканців нашої Івано-Франківської громади. Якщо ви маєте ідею, ініціативу і ви бачите, що можна змінити в місті в різних напрямках, то ви можете подати заявку.

І потім проголосувати в різних номінаціях за проєкт. Насамперед хочу сказати, 20 млн гривень ми передбачили на проєкти ЗСУ — це 40 проєктів по 500 тисяч гривень на підтримку Збройних сил України. Традиційно у нас є освітні проєкти, де можуть податися школи, дитячі садочки, позашкілля.

Також традиційний напрямок благоустрій, зокрема малих вулиць. І вперше цього року ми мамо також напрямок покращення інфраструктури для людей з інвалідністю — це пандуси, пониження, інші речі. Тому подавайте ці проєкти. Хотів би наголосити, останній термін подачі проєктів на Бюджет участі до 26 березня.

Останній термін подання по Програмі розвитку місцевого самоврядування до 31 березня. Також можна це зробити онлайн, як по тій, так і по іншій програмах. Не зволікайте, бо часу дуже мало залишилось для того, щоб стати учасником. Ми надіємось, що до кінця квітня по обох програмах будемо мати переможців, щоб реалізувати ці важливі проєкти в громаді» — каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Христина Гнатів — координаторка програми «Бюджет участі» нагадує, що приймають проєкти з 12 березня. За її словами, у перший тиждень, мешканці не дуже активні, але така поведінка звична впродовж всіх років. Найбільша кількість поданих проєктів припадає саме на останній тиждень.

«Взагалі найбільші подачі спостерігаємо впродовж останніх 3-х днів. Люди дороблять, допрацьовують і подаються. Зараз вже подано 17 проєктів. Більшість з них — на підтримку ЗСУ, що зараз дуже тішить», —зауважує Христина та закликає небайдужих мешканців змінювати місто на краще.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Учасниками програми є 654 аптеки: як на Прикарпатті працює програма "Доступні ліки"

Головні зміни з квітня 2024 року: що варто знати прикарпатцям


Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

7473 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1115
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

618
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5637
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1522
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1387

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

463

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1282

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1110

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1013
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

349
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

407
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1349
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

425
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

693
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5732
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

441
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

307
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

645 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1090
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

946