Як змінювались канони краси за останні 100 років

Всесвітній день краси відзначають 9 вересня з цієї нагоди вирішила нагадати любим жінкам та їх коханим чоловікам, а якже змінювалось відношення до краси та її канони впродовж останніх ста років. Давайте разом коротко згадаємо основі віхи цього калейдоскопу, який на різних проміжках часу як радикальні зміни, так і малопомітні та гармонічні.

Спершу можна подумати, що оскільки більшу частину ХХ століття українки перебували за залізною завісою, то й тенденції «вільного» світу до них не проникали. Але це не так -  ніщо не може втримати Жінку від бажання бути на гребені модних тенденцій, нехай і з невеличким запізненням.

Отож, сто років тому у моді, або як зараз популярно говорити тренді були високі жінки  з великим бюстом та осиною талією. Головний атрибут тогочасних красунь – корсет за допомогою якого досягалась фігура у вигляді пісочного годинника. Західна культура сформувала такий символ жіночої краси - округлі стегна, повні груди, чітко позначена лінія талії і круглі сідниці – ось основні риси, які можна описати.  А довершувала образ зачіска «помпадур». Об’єктом для наслідування тогочасних модниць були Мері Пікфорд та Ліліан Гіш.

В 20-х роках в  моду входить яскравий макіяж. В тренді помади червоних відтінків, яскраві рум’яна, туш, сині та зелені тіні. Серед модниць популярні короткі та гладкі стрижки.  Ідеал того часу фатальна красуня Грета Гарбо.

А ось у 30-ті роки макіяж стає набагато спокійнішим, яскраві тіні замінюються на підводку, темні яскраві помади на рожеві. Головний б’юті тренд – брови. Їх вищипують взагалі і малюють дугу олівцем. Зачіски транфсормуються в «хлопчакові» стрижки. В тренді голівудські хвилі намертво зафіксовані гелем або воском. Іконами тогочасного стилю стають Рита Хейворд та українка за походженням Анна Стен.

В період Другої світової війни незважаючи на всі складності військового часу жінки продовжують слідкувати за собою. В цей час в моді пишні зачіски, туш та рум’яна. Прикладом для наслідування була Інгрід Бергман.

У 50-ті роки в голови всіх жінок світу вривається образ Мерилін Монро. Макіяж лише штучний. В моді фарфорова шкіра, намальовані перчики, яскраві глянцеві губи, високі пишні зачіски, локони.

В 60-х настає час експресії та рок-н-ролу. Помади відсутні, жінки роблять акцент на очі. Вперше в моді з’являється must have “кошаче око”, яке досягається за допомогою чорного олівця. Популярним стає образ дівчинки підлітка –коли цінуються стрункі моделі з тонкими довгими ногами. Модель Твіггі – новий тренд.

Період 70-х років це час, коли жінки більше не хочуть бути ляльками. Прощавайте багатошаровий макіяж та складні зачіски. Світовий тренд це спорт, тренування та природність. Виробники починають розробку перших сонцезахисних кремів. Ідеалом серед жінок стає Джейн Фонда.

У 80-ті роки головні образи це Мадонна та принцеса Діана. Наслідувачів першої можна впізнати «якщо волосся то з хімією, якщо макіяж, то з акцентом на все відразу». Прикраси носять великі та блискучі. І повна їм протилежність це жінки, яким подобається образ принцеси Діани – елегантний та скромний.

90-ті – це епоха супермоделей: Лінда, Сінді, Наомі. В тренді нові стандарти 90-60-90. Всі прагнуть стати моделями. Відкриваються безліч модельних агенств.

Початок XXI cт – всі зайняті своїм тілом – дівчата вдосконалюють сідниці, прокачують кубики на животі. Не залишається часу на макіяж. Лише блиск для губ та туш для вій. Молодь обирає в кумири Брітні Спірс.

Перше десятиліття нового століття - на арену краси виходить Анджеліна Джолі. Фетиш десятиліття - оливкова шкіра, пухлі губи, високі скули, пухнасті вії. Основний запит у косметологів – « як у Анджеліни Джолі». Корсети забуті, але «екстримальні» форми досягаються за допомогою пластичних операцій. Б’юті іконою стає Кім Кардашьян.

Сьогодення. Наразі спостерігається позитивна тенденція - «екстремізм» в зовнішності потроху відходить в минуле. Жінки все частіше прагнуть виглядати доглянутими, свіжими і насамперед зберегти свою індивідуальність. Тому основні запити на доглядові антивікові процедури. Якщо втручання, то дуже мінімальні і лояльні.

Вік не перешкода. На подіумах все частіше можна побачити моделей віком 60+. Яскравим прикладом є Мей Маск, мама інженера та винахідника Ілона Маска.

І трішки про Івано-Франківськ.

Жінки нашого міста також намагались завжди бути в тренді сьогодення. Всі пам’ятають косметичний заклад, що розміщувався у Будинку побуту на вулиці Січових Стрільців (у той час Василя Чапаєва). Жінки там шикувались в чергу і сиділи перед кабінетом з масками на обличчі та пілінгами, деякі з яких потребували  охолодження яке досягалось включеним вентилятором.

На початку 90-х в обласній лікарні стала популярною процедура дермобразії, що спрямована на омолодження шкіри. Робилась вона стоматологічним бурком за допомогою якого  шліфувався верхній шар шкіри. Така процедура була надзвичайно болюча та кривава тому потребувала загального наркозу. Добре, що ці часи минули.

Б’юті індустрія сьогодні – це високотехнологічна галузь, де кожен засіб проходить тривалі випробування.  В індустрії працюють висококваліфіковані спеціалісти.

На завершення хочу сказати, що все ж варто пам’ятати давню народну мудрість: «зустрічають по одягу, а проводжають по розуму». Тож дорогі жінки, будьте особистостями, красивими в усіх своїх починаннях. Гармонії вам в кожній дрібниці.  


09.09.2021 Латинська Алла 13035 1
Коментарі (1)

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5200 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1836 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4045 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3170 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7960 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20293 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

275

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

818

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1912

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2391
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

187
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

694
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

476
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18379
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

976
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1215 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6099 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23390 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

293
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

989 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1169 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

497