Газу нема. Івано-Франківській громаді загрожує надзвичайна ситуація техногенного характеру

Івано-Франківській міській територіальній громаді загрожує виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру.

Про це йшлося на сьогоднішньому позачерговому засіданні Комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Івано-Франківської міської ради, повідомляє Фіртка.

Як зазначають, такий стан речей пов'язаний з відсутністю постачання газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021 – 2022 роки.

Так, відповідно до протоколу № 13 засідання комісії, що його зачитав Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків, на території міської територіальної громади «виникла складна ситуація, пов’язана з відсутністю постачання природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021 – 2022 року», яка своєю чергою може призвести до порушення нормальних умов життєдіяльності мешканців громади, виникнення загрози життю та здоров’ю населення, завдання значних матеріальних збитків у разі замороження системи опалення, а тому потребує вжиття термінових заходів реагування.

Як зазначається, подальша відсутність газопостачання в умовах опалювального періоду призведе до блокування роботи органів виконавчої влади, закладів, освіти, культури, соціальної сфери та закладів охорони здоров’я.

Присутні на засіданні керівники Департаментів освіти та науки, соціальної політики, культури, а також управління охорони здоров'я Івано-Франківської міської ради констатували, що на сьогодні тепло у закладах охорони здоров’я, освіти та соціального забезпечення Івано-Франківської міської територіальної громади відсутнє.

«В закладах охорони здоров’я сьогодні температура 18 – 19 градусів при тому, що має бути забезпечено 20 – 23 градуси у режимних приміщеннях і щонайменше 21 градус – у палатах», - розповіла Марія Бойко.

Для того, щоб забезпечити теплом в опалювальний період, скажімо, заклади освіти, необхідно понад 253 тисячі мгазу, для закладів охорони здоров’я – 25 тисяч м3 газу. В разі, якщо газопостачальні організації не продаватимуть бюджетним організаціям «блакитне» паливо за пільговою ціною, переплатити за газ бюджетним установам доведеться щонайменш втричі. Так, для галузі охорони здоров’я це 750 тисяч гривень замість 250 тисяч, як розраховано у бюджетних призначеннях.

Нагадаємо, 30 вересня, представники Кабінету Міністрів України, Офісу Президента, НАК «Нафтогаз України» та місцевих територіальних громад підписали меморандум, відповідно до якого ціну на газ для бюджетних установ газовики обіцяли не підвищувати, а керівництво країни зобов’язувалось забезпечити безперебійну подачу газу громадам.

Разом з тим, зі слів Миколи Тимченка, тимчасово виконуючого обов'язки директора ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго», теплопостачальники досі очікують на комерційні пропозиції від газовиків і підтвердження пільгової ціни на газ для бюджетних організацій на підприємстві ще досі не отримали.

У зв’язку з можливим виникненням надзвичайної ситуації комісія визначила низку заходів реагування.

Серед них – введення режиму економії енергоресурсів, недопущення витрат бюджетними установами природного газу понад мінімально необхідні норми. Крім того, розглядається можливість переходу котелень на альтернативні види палива використання альтернативних видів палива тощо.

Про можливе виникнення надзвичайної ситуації також планують поінформувати керівництво управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації та Головне управління ДСНС в області.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:


11.10.2021 Сергій Білий 4701
Коментарі ()

21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

728
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1612
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1967 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7296
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15115 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1977

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють зміщуючи акценти з важливого на другорядне. Традиційно в православній і католицькій церквах дітей приводять

143

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

915

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

989

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1774
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

166
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

552
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

796
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3050
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

799
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1861
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

892
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35038 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

381
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

532
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

857
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

764