Через газовий контакт між Угорщиною та Росією Україна втратила можливість здійснювати віртуальний реверс газу звідти та повинна переорієнтувати постачання на словацький, румунський і польський напрямки. При цьому раніше найперспективнішим був саме угорський напрямок.
Інфографіка демонструє, як влаштований реверс газу в Україну: скільки та через які точки ГТС він надходить, пише Фіртка з посиланням на Слово і Діло.
Україна почала використовувати віртуальний реверс газу порівняно нещодавно – раніше це не дозволяв робити транзитний контракт із російським "Газпромом".
Віртуальний реверс – це взаємозалік газових потоків. Це відбувається так: через українську ГТС йде транзит російського газу в країни Європи, і Україна, згідно з домовленостями, відбирає певну кількість палива у свої сховища (замість того, щоб газ фізично спочатку надійшов, наприклад, в Угорщину, а потім назад в Україну).
Для реверсних постачань газу використовують пункт "Германовичі" (Польща), його добова пропускна спроможність становить 4,3 млн кубометрів.
Реверс зі Словаччини здійснюється в пункті "Будінце" (пропускна спроможність 42,5 млн кубометрів на добу), з Румунії – в пункті "Орлівка" (81,4 млн кубометрів на добу), з Молдови – в пунктах "Каушани" (82,2 млн кубометрів) і "Олексіївка".
Читайте також: