Франківчани проти СБУ: Мешканці Пасічної прийшли до мера (фото+відео)

Фіртка повідомляла, що  в Івано-Франківську мешканці вулиць Хіміків і Тролейбусної не один день блокували рух транспорту на вулиці Галицькій.

Люди вимагають зупинити незаконне, на їхню думку, будівництво компанії БК "Вертикаль", яка зводить дві багатоповерхівки на замовлення СБУ.

Сьогодні пасічнянці прийшли на прийом до міського голови з вимогою втрутитися у ситуацію, передає кореспондент Фіртки.

Спочатку вони влаштували пікет перед стінами міської ради. Заступник міського голови Івано-Франківська Олексій Кайда запросив протестувальників на перемовини до міської ради.

"З держбюджету не будуть виділятися кошти ні СБУ, ні армії на забезпечення житлом. Відповідно, усі ці структури будуть шукати інвесторів. Враховуючи те, що на наступний рік мають бути вибори, поки піде все по колу пройде шість років. Відповідно "Вертикаль" дає квартири вже", - пояснює доцільність будівництва О.Кайда.

Втім люди кажуть, що такий будинок на цій ділянці фізично неможливо зводити.

"Проблема в тому, що на цьому місці неестетично виглядатиме цей будинок. Він там непотрібний", - кажуть учасники ініціативної групи.

Відтак запитали, чи є можливість знайти іншу ділянку для цього будинку.

Проте заступник міського голови зазначив, що наразі у пріоритеті виділення земельних ділянок для учасників АТО.

Земельник пояснив, що на даний час у Франківську не проведена інвентаризація землі. Для того, щоб її провести необхідно 10 мільйонів гривень. А за словами О.Кайди, коштів на це в міському бюджеті немає.

"Я би виставив перелік вимог до "Вертикалі" з облаштування дитмайданчика чи облаштування прибудинкової території за межами їхнього будмайданчика. Або полагодити дах чи щось в такому плані. Бо в будь-якій ситуації треба шукати компроміс. Я розумію, що тут буде заведена ситуація в судові спори", - запропонував О.Кайда.

Однак люди кажуть, що влада відмежовується від проблеми, мовляв "хоча проблему створила саме влада".

"У 2012 році була виділена земельна ділянка, у 2016 її кабмін затвердив, а 2018 році розпочали будівництво. Іншої землі нема, я вам ще раз кажу, дайте мені ділянку будемо розглядати. Моя задача знайти компроміс", - пояснив О.Кайда.

Проте мешканці твердять, що земля виділялась не враховуючи їхні інтереси.

Представник СБУ Ярослав Боднарук наголосив, що дана земельна ділянка ще з 2001 року мала цільове призначення для будівництва житла.

"Це наша земельна ділянка. Я не прийшов ні до кого на кухню і не кажу, як варити борщ", - додав представник СБУ.

Втім мешканці твердять, згідно з планом забудови, коли вони заселялись, цієї будови не планували. Мешканці прилеглих будинків кажуть, що ще 3 липня написали звернення, в яких вказали про уже помітні порушення,які допускає забудівник.

"Декларації на початок будівельних робіт ніхто не видавав. На сьогоднішній час вони не мають права вести будівельні роботи", - запевнив О.Кайда.

За словами мешканців, на земельній ділянці уже поставили паркан, позрізали дерева. Щодо цього О.Кайда наголосив, відповідно до законодавства такі підготовчі роботи не потребують громадських слухань.

"Дано протокольне доручення міським головою до 19 числа створити комісію по цьому питанню. Комісія уже створена. Сьогодні ми вперше зібрались разом з вами", - пояснює О.Кайда.

Люди кажуть, що власник будівельної компанії у соцмережі Фейсбук написав, що комісія уже засідала.

Наразі мешканці просять паралельно з перевіркою організувати процес пошуку іншої ділянки під цю забудову. Олексій Кайда дав доручення провести таку роботу.

У свою чергу забудівник констатує, що поки конкретних пропозицій не було.

В підсумку робоча група вирішила:

1) спробувати знайти іншу ділянку для забудови;
2) надіслати лист до Кабміну про відмову постанови, яка була ухвалена в 2016 році;
3) повідомити мешканців, коли забудівник подаватиме документи у ДАБІ про початок будівельних робіт.

Крім цього, після засідання разом з представниками влади, ДАБІ та забудівника мешканці вирішили наочно продемонструвати, які дії забудівника викликали таку їхню реакцію.

 

 

Фотогалерея


05.07.2018 4101
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

617
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2236
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1985
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2013
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6014 53
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2291 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

152

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

978

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

980

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1227
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

464
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1917
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3820
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26332
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

414
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10327 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7870
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

420
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

421
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

504
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1431
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

1024