Фінансувала окупантів: в Івано-Франківську судитимуть Оксану Марченко

СБУ завершила досудове розслідування щодо фінансування дружиною Медведчука російських окупаційних угруповань у Криму.

Про це пише Фіртка з посиланням на Управління СБ України в Івано-Франківській області.

Служба безпеки зібрала неспростовні докази систематичного фінансування росгвардії та мвс рф з боку дружини підозрюваного у державній зраді Віктора Медведчука.

Наразі слідчі СБУ завершили розслідування та передали матеріали кримінального провадження щодо Оксани Марченко до суду.

Зокрема, дружина ексдепутата від ОПЗЖ обвинувачується за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 110-2 – фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України;
  • ч. 4 ст. 111-1 – колабораційна діяльність, тобто передача матеріальних ресурсів збройним формуванням, створеним на тимчасово окупованій території та збройним формуванням держави-агресора.

Співробітники СБУ встановили, що від початку російської агресії в 2014 році Марченко перерахувала мільйонні суми на рахунки військових та силових підрозділів держави-агресора в окупованій АР Крим.

І навіть після початку повномасштабного вторгнення рф фігурантка та представники підконтрольних їй юридичних структур продовжили сплачувати гроші рашистам.

Встановлено, що за вказівкою Оксани Марченко керівники афілійованих компаній платили росгвардії та мвс рф за «охорону нерухомості Медведчуків» на території півострова.

Упродовж 2014-2022 років Марченко та її спільники безпосередньо профінансували формування, які беруть участь у здійсненні збройної агресії рф проти України, на загальну суму понад 21 млн грн.

Слідчі довели, що для реалізації схеми Оксана Марченко залучила директорів підконтрольних інвестиційних компаній, які розташовані у Києві. А також зареєструвала за законодавством рф на громадянку України, мешканку Ялти, товариство зі статутним капіталом у понад 1 млрд російських рублів.

За сприяння Марченко та топменеджерів київських компаній новостворена фірма регулярно оновлювала «охоронні» угоди з російськими воєнізованими формуваннями та упродовж років щомісячно переводила кошти на рахунки росгвардії та мвс рф.

Слідчі СБУ відстежили понад 18 таких платежів, кожен з яких складався із менших «траншів». Крім того, Служба безпеки детально дослідила договори, укладені Марченко та її спільниками з воєнізованими підрозділами рашистів.

Одного з київських топменеджерів Марченко вже засуджено, вирок щодо нього набрав законної сили. Справа іншого спільника та матеріали щодо менеджерки кримської інвестиційної компанії перебувають на розгляді в суді.

Оксані Марченко загрожує до 8 років тюрми та конфіскація всього належного їй майна.


У межах кримінального провадження СБУ вжила вичерпних заходів, аби запобігти приховуванню фігуранткою активів, які підлягатимуть конфіскації після рішення суду. Щоб унеможливити їх перереєстрацію на підставних осіб, накладено арешти на майно Марченко та інших підозрюваних на суму 18,4 млрд грн.

Зокрема, за ініціативи СБУ суд наклав арешти на:

  • цінні папери та майнові права у підприємствах енергетики, металургії, логістики та нафтопродукції на понад 5,3 млрд грн.
  • корпоративні права у інвестиційних, виробничих, рекреаційних та телекомунікаційних компаніях на суму понад 3,4 млрд грн.
  • нерухоме майно на 2,1 млрд грн:
  • 30 квартир, 8 житлових будинків, 11 земельних ділянок, 2 об’єкти комерційної нерухомості, 17 паркомісць та гаражів у Києві, 13 земельних ділянок у різних регіонах України;
  • 2 бази відпочинку та 2 спортивні бази у столиці, Прикарпатті та Закарпатті, будинок у Львівській області;
  • два масштабних майнових комплекси і житловий будинок у Криму з елінгом та вертолітним майданчиком.
  • рухоме майно вартістю понад 7,5 млрд грн:
  • яхти Pershing 9X та Royal Romance;
  • 19 автомобілів, у т. ч. преміум-класу, зокрема два Maybach та Bentley Continental;
  • 757 творів живопису та ікон, колекції годинників, ювелірних виробів, антикваріату, кількатисячний фонд стародруків тощо.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ Івано-Франківської області за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


28.05.2024 Іван Муканик 883
Коментарі ()

28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

461
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1066
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2144
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2005
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1944
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5960

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1167

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1892

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2658

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2596
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи надають поради про особливості харчування після операції

71
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

348
20.09.2024

У серпні приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–1,2% зафіксували у всіх регіонах України.  

792
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15003
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2516
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

814
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2758
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26250 1
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

373
21.09.2024

"За" звернення проголосували 56 депутатів, один — утримався, семеро — не голосували.  

829
19.09.2024

Верховна Рада 19 вересня ухвалила постанову про перейменування понад 300 населених пунктів та районів.  

909
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

1125