В "Бастіоні" експонується перша виставка робіт Івана Ватутіна

Всіх охочих запрошують на першу виставку адвоката й митця-аматора Івана Ватутіна. Експозиція робіт здійснюється у фортечній галереї "Бастіон" до 20 березня.

Іван Ватутін народився 1957 року, закінчив Івано-Франківський інститут нафти і газу (спеціальність "Технологія машинобудування") і Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника ("Правознавство"), тривалий час здійснює правничу та адвокатську діяльність.

У 2017 році захопився малюванням (здебільшого графікою). До цього практично цим не займався та не здобував освіти у мистецьких закладах.

"На відміну від судових процесів, які суцільно регламентовані кодексами, малювання — процес значно цікавіший і приємно різниться від судових тим, що у ньому не буває програшів", — каже автор виставки.

Адвокат розповідає, що захопився малюванням після того, як на 60-річчя йому подарували олівці та невеличкий скетчбук.

"Захопився так, що це стало другою частиною моєї основної діяльності — адвокатська дає мені можливість займатися улюбленою справою і заробляти, а мистецька дає мені естетичне задоволення", — ділиться Іван Петрович.

Здебільшого роботи митець виконує олівцем, вугіллям, лінерами та сепією у стилі графіки.

На виставці представлені два десятки робіт, здебільшого — пейзажі. 

Також Іван Петрович ділиться планами щодо майбутніх витворів:

"Хочу зробити серію з гуцульської тематики. Я розшукав багато робіт давнього фотографа Семковича. Він переїхав зі сходу України у 1922 році в Жаб‘є (сучасну Верховину) і зробив величезну серію фоторобіт гуцульського побуту.

Я випадково побачив їх і взяв собі за мету десь брати його сюжети, десь щось більш сучасне і створити таку серію. Жити тут і не захоплюватися Гуцульщиною, її високими горами просто неможливо!"

Іван Ватутін зізнається, що ця справа займає час, але він малює із задоволенням та натхненням:

"Доводиться відмовлятися від певних проєктів, але в спину дихають молоді спеціалісти, які справляються із нашою роботою краще, аніж ми. Я не шкодую, що поступово відходжу від адвокатської позиції, бо молодь приходить творча, натхненна, енергійна і їм продовжувати".

Також митець розповів, звідки він черпає натхнення:

"Буває, дозволяю собі подорожувати, прогулянки до Писаного каменю, на гору Костричу. Хтось любить рибалити, хтось грає на гармоніці — я люблю подорожувати та малювати.

Коли ви мандруєте і маєте біля себе фототехніку, то намагаєтеся зафіксувати все, що найбільше запам‘яталося. В мене є бажання переносити таке на папір — щось вдається, щось не дуже, але з цього я черпаю натхнення".

"Роботи Івана Петровича є дуже цікавими. До заходу дотична Національна асоціація адвокатів і бере участь в організації виставки на рівні Ради адвокатів України.

Іван Петрович не лише якісно та добросовісно надає правничу допомогу громадянам нашої області й не тільки, а ще й талановита людина. Чекаємо від вас нових творчих злетів та робіт", — розповідає Голова ради адвокатів Івано-Франківської області Світлана Петрова.

Окрім перегляду робіт митця відвідувачі також мають можливість залишити відгук про виставку та придбати картини. Показ графіки Івана Ватутіна триватиме до 20 березня.


20.03.2024 17:00    3177
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

527
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1296
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2230 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1102
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3028
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2085

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

864

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1010

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1439

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2047
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26336 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

734
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

932
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2970
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1218
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

914
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1178
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1185
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

386
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4214
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1044
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1613